İçeriğe geç

Merak ve Gelişim

  • 6 yıl önce
  • 4Dakika
  • 915Kelime
  • 102Görüntülenme

Merak ve Gelişim

İnsan olarak doğru kullanabilirsek muhteşem araçlara sahibiz. Bu araçlarımızdan biri de merak.

Türk Dil Kurumu Büyük Türkçe Sözlük’te Merak

İsim

  1. Bir şeyi anlamak veya öğrenmek için duyulan istek
  2. Bir şeyi edinme, yapma, bir şeyle uğraşma isteği
  3. Düşkünlük, heves
  4. Kaygı, tasa

Ruh olarak bu dünyaya gelişmek için geldik. Onun için merak bizim hem dünya deneyimimiz için hem de ruhsal gelişimimiz için çok değerli bir aracımız. Dünyadaki her araç gibi merak da iki kutuplu. Bir tarafı bizim evrensel bilişle bağlantıya geçirip farkındalığımızı yükseltirken diğer tarafı bizi alt bilince doğru çekerek farkındalığımızın azalmasına ve bilincimizin kapanmasına neden olur.

Dünyada karşılaşabileceğiniz en meraklı insanlardan biri de benim. Benim merakım önceleri bilme halini deneyimlemek için gerekliydi. Şu an için hayatımda kullanmasam da kimya mühendisliği benim merakımı çok güzel besleyen bir alandı. Bu merak halimden bir sektörde uzun süre çalışmadım. Çalıştığım sektörler birbiri ile bağlantılı da olsa bir önceki işimden ayrılan çok fazla alan barındırıyordu. Bu da işleyişlerde farklılık olduğu için ne kadar yorulsam da beni ayakta tutan enerjiyi sağlıyordu.

Daha sonra kendi hayatımı nasıl daha keyifli halde yaşayabilirim öğrenmek için bir çok kişisel ve ruhsal gelişim konularını öğrenmeye için gerekliydi. Eğitimlerde soru soruyordum ama bu sorduğum soruları araştırıp tatmin eden cevapları bulamayınca soruyordum. Aklıma gelen her soruyu hiç bir hocama ya da katıldığım seminerlerde o an sormuyordum. Önce kendi imkanlarımla öğrenmeye çalışıyordum. Bu araştırma şekli bir çok farklı pencereden bakmama da olanak sağlıyordu. Tüm araştırmalarımı ve hocalarımdan öğrendiğim bilgiyi sentezleyip kendime göre kullanıyordum.

Ruhsallık boyutunu zihnin kabule geçmesi ve kendini güvende hissetmesi için daha önceki deneyimleri bilme ihtiyacı oluyor. Ben de zihnimin isteklerini karşılamak için ruhum tarafından bu şekilde yaşam içinde eğitiliyordum. Zihnim de yaşayacaklarımı kabule geçtikten sonra meditasyonlar esnasında çalışmalar ortaya çıkmaya başladı. Artık evrensel bilişle yavaş yavaş bağlantıya geçmeye başlamıştım. Dönüşüm merakımı tatmin edecek meditasyonlar ve yazılarım ortaya çıkmaya başladı. Yaptığım her şeyi önce kendim için istiyorum, kendimde uyguluyorum, yazıyorum ve kendimdeki ve başkalarındaki değişim için geri bildirimler geldikçe sorulara bu meditasyonlarla ya da yazılarla cevap veriyorum.

Bitti mi benim merak ile olan deneyimim? Tabi ki hayır. Bir çok bilimkurgu filminde izlediğiniz film ve dizilerle eş değer ya da daha üstünde yeni ruhsal bilişlerin deneyimleri ortaya çıktı. İlk ruhsal varlıklarla çalışma deneyimim meleklerle oldu, sonra dünya dışı yaşam formları, ışık bedenli varlıklar, enerji formları, frekans formları, Tanrı ve Tanrıçalar ile ilgili bilgi ve öğretilerin hepsi benim merakımla açıldı. Meraklı halimden dolayı ruhsal varlıklar tarafından verilen bilgileri de kendi içimde özümseyene kadar sorguladım. Kendime ya da bana bilgiyi ileten ruhsal varlıklara hep sordum. Hala da sormaya devam ediyorum. Dünya planında karşılaşmadığım bir çok bilgiye ulaştım. Hepsi merakımla oldu. Hem kendim için hem de insanlık için merakımı pozitif ruhsal ve dünyasal gelişim için kullanıyorum.

Doğru soruları sormazsak aydınlık tekamül yolunda olmayan varlıklar ya da alanlara da gidebiliriz. Her zaman “ilahi yasalar çerçevesinde bunu bilmeye izinliysem, sadece pozitif ya da aydınlık varlıkların bana bu konuda yardım etmesine iznim var, açığa çıkacak bilgi ve bilgelik pozitif ve aydınlık varlıklar tarafından sevgi ve ışık bilgeliği olsun” niyetini yaparım. Merakımın benim ruhsal tekamül yolumla uyumlu alanlara yönlendirmesine artık seçiyorum. Ucu açık sorular ve yardım talepleri sonrasında benim isteğimden dolayı pozitif ve aydınlık olmayan alanlarla da karşılaştım ama o alanlarda hemen korundum şükürler olsun. Bu korunma alanımı da her zaman doğru kullanıyorum. Her zaman şükredip, bilmeden olmamam gereken yerlerde olduysam ve her hangi bir eylem gerçekleştirdiysem bunun için bağışlanma talep eder ve yapmamam gerekenlerin farkındalığımda olmasını seçerim.

İnsan olarak kendi sorumluluğu alıp, her zaman ilahi yasaları bilen ruhsal varlıklarla çalışıyorum. Ruhsal ışık varlıklarıyla çalışma nedenim; olmaması gereken, yapmamam gereken alanlarda onların yol göstericiliğinin benimle olması. Her şeyi bilen bir varlık değilim sonuçta. Her zaman yardım alma ve yardım etme döngüsünde olması gerektiği gibi olurum.

Şimdi sizlerden sahip olduğunuz merakın nasıl bir merak olduğunu gözlemlemenizi istiyorum. Bu merakın sizin hayatınızda artık nasıl var olmasını seçmenizi istiyorum.

Bu seçimler size harika bir var oluş gerçekliğinin kapılarını açar.

23.08.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: