İçeriğe geç

Özgürlüğü Hatırlamak

  • 4 yıl önce
  • 2Dakika
  • 438Kelime
  • 111Görüntülenme

Özgürlüğü Hatırlamak

Ruh var olduğu ilk andan şu ana kadar Allah tarafından hep özgür bırakıldı. İnsan deneyim alanında esareti deneyimlemeyi istedi. Allah’da buna izin verdi.

Sistem ruhu her zaman her yerde özgür bıraktı. Sadece ruh kurguladığı oyun planının farkında olmamayı seçti. Farkında olmak sorumluluğu da almayı beraberinde getiereckti. Oysa sorumluluk alınca suçlanacak hiç kimse olamayacaktı. Bu durumda asla mağdur olamayacağı anlamına geliyordu. Ruh oyunun içine kendinden kaçacağı alanlar belirledi. Bu kaçış alanlarının sonucunda kendisinin yaşadıklarından hiç bir sorumluluğu yoktu. Bu sorumluluğu atacağı bir sürü araç vardı. Dünya planında var olan ruhlar için sorumluluk atılacak alanlar; Allah/evren/doğa yasaları, dünya, insanlık, şeytan, herhangi bir insan ya da hayvan. Hep birileri yüzünden insan denilen ruh acı çekiyordu. Bu oyunun içinde kaybolmayı seçtiği için bu oyunu süsledikçe süsledi. Çocuklara bile bu biliş yüklenmeye başladı. Çocuğun ayağı takılıp düşüyordu. Çocuk yer yüzünden düşmüştü o yer dövülüp cezalandırılmalıydı. Okula gittiğinde aldığı düşük notların da hep sorumlusu vardı ya arkadaşları onu çekemediği için çalışamıyordu ya da öğretmen ona hak ettiği notları vermiyordu. Yaşamın içinde o kadar çok birileri yüzünden olan alanlar var ki örneklersek bu yazı bitmez.

Var oluş planında bunların hiçbiri gerçek değil. Her şey ruhun seçimini daha dünya planına gelmedeğen oluşturduğu oyunun bir parçası. Güzel olan taraf şu ki hayatın sorumluluğunu alan her ruh yeni bir oyun kurgulayabilir.

Özgürlüğü seçtiyseniz; kendinizi gözlemleyin. Duygu ve düşüncelerinizi fark edin. Eski oyundaki hangi alan sizi mutsuz ediyor. Fark edin ve değiştirin. Var oluş herkesi her an destekliyor. Yeter ki “evet bu zamana kadar yaşadığım her şeyin sorumlusu benim. Yaşadığım her şey benim seçimlerimle oldu. Artık pozitif ve ışık olan yeni bir oyun yaratmak istiyorum. Bu oyunu kurgulamak için pozitif ve aydınlık rehberler talep ediyorum” dedikten sonra eski düşünce tarzınızı adım adım değiştirin.

Süreç algısına sahipseniz yavaş yavaş ilerleyin. Yaşamda herşeyi sıfırlayıp yeniden yaratacak cesarete sahipseniz herşey ışık hızında değişir. Seçim size ait.

Özgürleşme zamanı gelmedi mi?

Yasemin Derya Metin