İçeriğe geç

İletişimimiz

Spread the love
  • 4 yıl önce
  • 3Dakika
  • 669Kelime
  • 87Görüntülenme

İletişimiz

Toplumsal olarak öğrendiğimiz yazılı ve sözlü iletişim genelde olumsuz iletişim alanında. Ruhsal yükselişe geçen herkesin artık yazılı ve sözlü iletişim alanının olumluya dönüştürmesi gerekiyor. Bilinçaltımız olumlu iletişimi öğreninceye kadar birazcık kelimeleri disipline etmemiz gerekiyor.

İnsanlık tamamen uyanışa geçene kadar çeşitli kaos anlarında bulunacağız. Ruhsallık yolculuğunda olan herkesin özellikle kaos döneminde yazılı ve sözlü iletişimine dikkat etmesi daha uygun. Şifalı kelimelerle sevgi diliyle iletişimde olmalıyız.

İnsan olduğumuz için elbette çeşitli duyguların içinden geçeceğiz. Bu duygularımızı pozitife dönüştürmek bize çok katkı sağlar. Kendi içimizde dengeye geldikten sonra da yolunu kaybetmiş kardeşlerimize sevgi ve ışıkla yol göstermeliyiz. İlk başta bizim sevgi dilimizi anlamayıp bize tepki gösterebilirler. Onlara saygı duyup söz gümüş ise sükut altındır atasözümüzdeki gibi sessiz kalmak en doğru eylem oluyor. Benim deneyim sürecimde bu davranış bir çok şeyi kolaylaştırdı.

Bugünlerde Kaz Dağları ülkemizin gündeminde. Ülkemizin sahip olduğu her şeye evet sahip çıkmalıyız. Onu sevgiyle sahiplenmeliyiz. Korurken negatif enerjiler ya da negatif sözcükler sarf etmemeliyiz. Sevgi ve birlikle korumalıyız.

Meditasyon esnasında ağaçtan aldığım mesajı Facebbok sayfamda paylaştıktan sonra alttaki yorumları okuduğumda sevgi dilini reddeden bir yorum vardı. Yazdığı enerjiden onun düşüncesini değiştiremeyeceğimi bildiğim ve onun seçimine saygı duyduğum için yorumları silip sayfadan engelledim. Aynı dili konuşmadığımız için bir arada olmak bizim negatif enerji yaymamıza neden olacaktı. Dünyaya daha fazla negatif enerji yaymamak için söz gümüşse sükut altındır atasözümüze göre davrandım. Yaptığım eylemi kesinlikle öfke ya da kızgınlıkla yapmadım. Sizlerde bu davranışı örnek alacaksanız. Önce kendi içinizdeki olumsuz duyguları değiştirin sonra eyleme geçin.

Olanın ötesini anlamak ve kabul etmek için Hazreti Hızır ile Hazreti Musa’nın kısasını okuyabilirsiniz. Orada insan olarak bizim gördüğümüzün ötesinde şeyler olduğunu fark ediyorsunuz.

Dünyada olan her olayda da bizim algımızın çok ötesinde şeyler var. Kabullenebilmek erdemli bir davranış. Kabullenemediğiniz durumlarda da nötr kalabilmek için kendinizi geliştirin.

Sosyal sorumlu olmak ya da duyarlı olmak çatışmak değildir. Hem duyarlı olup hem naif olabiliriz. Hem duyarlı olup hem sevgi dolu olabiliriz. Yeter ki kalbinizdeki sevginin zihninizdeki acı sözleri sarıp sarmalamasına izin verin.

Sevgi Dili Yazılı ve Sözlü Farkındalık Çalışması

Yazacağım niyeti üç kere kendi duyacağınız kadar yüksek sesle okuyun.

Sevgili Işık Bilgeleri,

Lütfen bana sevgi ile yazılı ve sözlü iletişim kurmayı öğretin.

Bu dili iletişimde olduğum tüm insanlar doğru anlayacak şekilde onların frekansına uygun olarak uyumlayın.

Bulunduğum şartlar ve koşullar ne olursa olsun yazılı ve sözlü olarak sevgi dili iletişiminde olmayı seçiyorum.

Düşüncelerimi sevgi dili iletişimine uyumlamam için lütfen bana rehber olun.

Işık dilinin kolaylığını sevgi dilime uyumlayın. 

Bu dönüşümde bir insan olarak kendi sorumluluğu yüzde yüz alıyorum.

Sizden de hak ettiğim desteği bana ulaştırmanızı talep ediyorum.

Her şey için teşekkür ediyorum.

Sevgi ile iletişime geçtiğimizde hepimiz çok daha mutlu ve keyifli olacağız.

Sevgi diline zorlandığınız her an ho’oponopono ile kendinizi arındırın. Özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim, seni seviyorum, aloha ve indigo kelimelerini tekrarlayabilirsiniz.

08.08.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: