• 7 ay önce
  • 4Dakika
  • 956Kelime
  • 711

Usui Reiki ve Kundalini Reiki Arasındaki Fark

Bu soru bana sık sık soruluyor, ben de soran kişileri hep araştırmaya yönlendiriyorum. Nedenini cevapta yazdığım için burada tekrarlamayayım. workshop bildiririm Whatsapp grubumuzda yine bu ikisi arasındaki fark sorulmuş ve herkeste kendi bilgi ve deneyimini paylaşmıştı. O bilgilerden net cevaba ulaşmak çok zordu. Çünkü enerji sis bulutu şeklindeydi. Bende cevabı yazmaya başlamadan Sevgili Üstat Kuthumi bu soruyu cevaplasa ne kadar güzel olur diye içimden geçirip cevabımı yazmaya başladım. Sonrasında Üstat Kuthumi ricamı yerine getirdi. Kundalini Reiki’yi dünya planına ruhsal olarak aktardığı için Üstat Kuthumi’ye ve dünyada anlayacağımız şekilde şekilldendirdiği için Ole Gabrielsen’e çok teşekkür ediyorum.

Eskiden bilme enerjim çok yüksekti ve ben de çok araştırıyordum hatta ruhsal varlıkların inisiyasyonunun olabileceğine inanmıyordum. Ben ilk uyumlamamı 30 Aralık 2011’de Şirince’de Meryem Ana’dan aldım. Ama bunun gerçek olacağına zihnim inanmadı. Daha sonra enerjileri araştırmaya başladım. Nedenini bilmiyorum ama Usui Reiki benim için kalbimin evet dediği bir enerji hiç olamadı. Ben de kalbimin evet dediği yaşam koçluğu eğitimi aldığım Cenk Sabuncuoğlu’nun verdiği Hisset, Dengele Gönder (HDG) ve HDG Plus uyumlamalarını aldım. İlk başlarda kullandım sonrasında onu da kullanamadım. 2015 sonrasında ruhsal çalışmalar sonrasında Mavi Şimşek enerjisine ve Galaktik Harmoni enerjisine uyumlandım. Bu iki enerji dünya planında enerjisel olarak var, ancak bilgi seviyesinde sadece kullanım şekli Mavi Şimşek Enerjisinin var 😇

Melek eğitimini de ben gidip herhangi bir sertifika veren kişiden almadım. Kitaplar ve kartlarla sadece kendim için çalışmaya başladım. Sonra başkaları ile çalışmaya beni melekler yönlendirdi. Dünyasal kuralların dışında beni eğitip öğretiyorlar artık bende her parçamla bunu kabul ettim 😇

Kundalini Reiki ile Usui Reiki arasında soranlara doğru ve tarafsız açıklama yapmak için Google’da araştırma yaptım içsel olarak beni tatmin eden bir cevaba ulaşmadığım için ben de ayrımı insanlara anlatmayı düşünmedim. Sorulan soruya cevap verdiğim ve burada karmaşa olduğu için bu soruyu cevaplayacağım. Biliş düzeyinde gelen cevabı ben de sizinle öğreneceğim.

Usui Reiki insanların kendi iç enerjisi ile dünyanın enerjisini nasıl yöneteceklerini unuttukları zaman diliminde insanlık için ortaya çıkarılan enerji. Bu enerjide insan bedenin meridyen enerjisi ile dünyanın ley hatları uyumlanıyor ve dünya ile içsel dengeniz tamamlanıyor.

Kundalini Reiki enerjiyi yönlendirmeyi bilen usta ruhların kullandığı bir enerji. Daha önceki enkarnelerinizde Usui Reiki’nin enerji ilmini içselleştirmiş olan ruhların Kundalini Reiki ile yolu kesişir.

2012 enerjileri öncesinde enerjiler hiyerarşik olarak işliyordu ve tekamül için çeşitli yollardan uzun süre yürünmesi gerekliydi. 21.12.2012 insanlığın bu zamana kadar hiç olmadığı enerji boyutuna sıçrama yapıldığı tarih oldu. Bu tarih sonrasında bireysel tekamül ve evrensel tekamül yasaları değişti. Birey kendi tekamülünü hızlandırdığında bulunduğu gezegen ya da ruhsal ve dünyasal ailesi ile dengesi için tekamül hızı düşürülmüyor. Kendi hızlandıkça diğer parçalarına da yansıma yaparak ışık dengesi kuruluyor.

Birey güçlü ve kararlıysa okunan daha önceki bilgiler hükmünü yitiriyor. Sadece bireye seçme hakkı sunuluyor. Eğer birey hızlı yükselişi seçerse ruhsal planı ve ruhsal rehberleri yenilenerek yeni plan devreye alınıyor. Eski enerjide olduğu gibi bireyin hayatı alt üst olmuyor.

Saygılarımla. Yasemin’in talebi üzerine Üstat Kuthumi olarak sorularınızı cevapladım.

Şimdi Yasemin olarak yeniden ben devam ediyorum. Ben benden çalışma ya da seans alacaklara kalbinize sizin için doğru yöntemin ne olduğunu sorun derim. Yöntemi bulduktan sonra da kişinin doğru olup olmadığını kalbinize sorun derim. Bu sizin izlemeniz gereken durumlar.

Ben de kendi tarafımda ücreti nasıl belirlediğimi sizlere ileteyim. Çalışma ya da uyumlama için ücreti belirlerken önce sarkaç kullanıyordum sonra bio çubuk kullanmaya başladım. Fiyatı şu soru ile belirliyorum “bu çalışmayı yapmak için ilahi olarak almam gereken ücret nedir?” Sarkaç ve bio çubuk sadece evet hayır sorularına cevap verdiği için ücretlendirmeyi 100 TL altı mı 100 TL üzerimi diye soruyorum. Gelen cevaplara göre sorumu değiştiriyorum. Bazen de içsel gelen bir rakam oluyor bu ücreti mi almalıyım diye soruyorum. Gelen cevaba göre fiyat belirlenmiş oluyor.

Para ödeme sıkıntısı çeken insanlar için de yine rehberlik alıyorum. Kişinin geçmiş yaşamını ve bu yaşamda ilahi gerçeklikte ne olduğunu ben bilemem. Bunu bilen ruhsal varlıklarıma soruyorum. Ben sadece meleklerle ve aydınlık varlıklardan bilgi talep ediyorum. Gelen cevaba göre de bu kişiye cevabımı iletiyorum 😇 para ödeyemeyen insanların dönüşümü için YouTube kanallarına o kadar uzun ve derin meditasyonlar koyuyoruz.

Youtube Yasemin Derya Metin Kanalı

19.08.2018

You may also like