İçeriğe geç

İnsan Çok Boyutlu Bir Yaratılmış – Film Terapi

  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1011Kelime
  • 308Görüntülenme

İnsan Çok Boyutlu Bir Yaratılmış – Film Terapi

Yaratıcı insanı katman katman yaratmış. Henüz bizim kendi gerçeğimizde vakıf olamadığımız bir çok sır barındırıyoruz. Bu sırlar ancak zamanı geldiğinde bize görünür oluyor; görünür olduktan sonra da zamanı geldiğinde anlamlanıyor. Bu da bana göre yaşamın sürekli dönüşümsel ve hareketli olmasını beraberinde getiriyor.

Tıpkı matruşka bebekleri gibi iç içe geçmiş bir çok formumuz var. Bu formlarımız bazen kendiliğinden dönüşüyor bazen de tam dönüşüm için bilinmesi gerekiyor. Her parçamızın tamamen pozitif ya da aydınlık olduğunu sanıp bu konuda ısrarcı olmak bizi durduran alan oluyor.

Olan ya da geçmişte olmuş her neyse ona değil şu anki seçimimize odaklandığımızda ve sahip olduğumuz her şeye sevgi göndermeye başladığımızda artık ortaya çıkan bilgiler kendimizden kaçmamıza ya da kendimizi inkar etmeye neden olmadan sadece şaşırtıyor. 

Haberleri, filmleri ya da dizileri izlediğimde ya da kendi yaşamımı gözden geçirdiğimde acımasız durumlar ortaya çıktığında önceleri nedenini anlamaya çalışıyordum; araştırdıklarım ise tam olarak bilgiyi içselleştirmemi sağlamıyordu. Artık nedenini sorgulamak yerine o konu ile ilgili şahit olduğum durumlarda arınması gereken neyse ona niyet edip bırakıyorum. Bu durumda daha çok konuyu zihin düzeyinde çözümlememi sağlıyor. Aşırı şiddet meyli olan insanlarla ilgili kendi içimdeki dengeyi sağlamak niyetiyle dün Quentin Tarantino’nun 2019 yapımı Bir Zamanlar Hollywood’da (Once Upon a Time in Hollywood) filmini izledim. Kill Bill kadar kanlı olmaması iyi gelse de yine de şiddet zamanları bir insanı o halde görmek beni huzursuz etti. Filmde gördüğüm şiddeti kabul edebilmemin sebebi Sharon Tate’nin gerçek hayatını okumuş olmamdı. Charles Manson’un aile dediği üyelerin Sharon Tate’ye gerçek hayatta yapmış oldukları kanımı dondurduğu için. Filmde olan durumda rolde olan insanların gerçek hayatta çok daha acımasız olmasını okuyunca; izlerken şimdi bu yapılanları bu insanlar hak etmiş diyebildim.

Film aslında anlık dönüşüm değil uzun süreli bir değişim alanının kapılarını açıyor. Uç noktalarda şiddete meyilli ya da öldürmekten zevk alan insanların içsel çocuğunun şeytani bir formda olduğu bilişi bu sabah sevgi şifası çalışmasını yaparken geldi.

İnsanın var olan parçaları çeşitli sebeplerle şeytan tarafından manipüle ediliyormuş. Bu manipülasyonda da kişi bilinç düzeyinde hatırlamadığı kişiliğinden beklenmeyen şiddet eylemlerinde olabiliyormuş.

Hangi parçamız ne olursa olsun. Her zaman insan olarak bizim yaptığımız seçimlerle; inancımız, imanımız, ışığımız, sevgimiz ve AŞKımızla alanımızdaki her şeyi arındırabiliriz. Yeter ki kendimize dürüst olalım.

İçsel Çocuğun Saflaştırılması

Önce kendi tekamül yolunuzla ilgili seçiminizi yapın. Ben hep sizlere pozitif ya da aydınlık tekamül yolunu seçmiş ya da seçme potansiyeli olan insanlara çalışma yapma iznim olduğunu belirtiyorum. Bu izin doğrultusunda linkteki ve onun içindeki tüm yazıları okuyup; ondan sonra seçiminizi yapın. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yapacağınız seçim sizin kendinizi en rahat hissedeceğiniz yol olmalı. Eğer hazır değilseniz aydınlık tekamül yolunu seçmek sizi zorlayacaktır.

Pozitif ya da aydınlık tekamül yolunu seçtikten sonra “AŞK rehberimin şimdi alanıma gelmesini ve beni AŞKla şifalandırmasını seçiyorum” niyetini yapın. Daha sonra da ya bildiğiniz başka herhangi bir çalışma ile ya da benim yaptığım çalışma ile içsel çocuğunuzla buluşun.

Bu buluşma esnasında içsel çocuğunuza “şimdi seninle birlikte hayatın her anında daha çok eğleneceğimiz alana hadi geçelim. Bu masal dünyasına bizi AŞK Rehberimiz geçirecek hadi ona izin verelim” teklifini yapın. İçsel çocuğunuz bu teklifi ilk başta kabul etmezse onu zorlamayın. Başka bir gün o “evet” diyene kadar yeniden yapın bu çalışmayı. Evet demediğinde de hemen onun yanından ayrılmayın birlikte zaman geçirin. Siz onunla zaman geçirdikçe o da size güvenecektir. Bir çok insan yaşamında içsel çocuğu ile hiç bağlantı kurmamış. Eğer sizde daha önce onunla bağlantı kurmadınızsa önce onunla bağlantıya geçip sizinle sevgi bağını güçlendirmesine izin verin.

İçsel çocuğunuz ne zaman evet derse AŞK Rehberiniz sizin başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan içsel çocuğunuzda eğer şeytani alan varsa onu AŞKla arındıracaktır.

Eskiden bu bilgileri bilmeden ruhsal rehberlerimizin ve koruyucu meleklerimizin varlığı ile sahip olduklarımızdan kalbimizin saflığı ile arınıyorduk. Şimdi yine aynı yardımlar olmaya devam ederken bilerek kendimizi arındırıp; hafif ve özgür olmanın idraki ile yol alıyoruz.

Hepimiz her ne olmuş olursak olalım evren için muhteşem şeyler yaptık. Çeşitli zamanlarda kaosu belki yarattık; şimdi insan olarak o kaosu düzenlemeyi hep birlikte gerçekleştiriyoruz. El ele verince her şey daha kolay oluyor.

13.01.2019