İçeriğe geç

İnsanın Parayla Yolculuğu

  • 2 yıl önce
  • 3Dakika
  • 729Kelime
  • 245Görüntülenme

İnsanın Parayla Yolculuğu

Sabah gözlerimi açtığımda paranın yolculuğu zihnimde vizyona girmişti. Bende bu filmi hem para için hem de insanlar için şifa niyetine yazıyorum.

İlk olarak Türk Dil Kurumu para kelimesini açıklamasına bakalım.

para
Farsça pāre

1. isim, ekonomi Devletçe bastırılan, üzerinde değeri yazılı kâğıt veya metalden ödeme aracı, nakit.
2. isim Kazanç.
3. isim, eskimiş Kuruşun kırkta biri.

Şimdi kısaca insanlığın kültürel evriminde paranın da evrimsel gelişimine bir göz atalım.

M.Ö. 7. yy.’dan önce ticarette daha çok takas yöntemi kullanılıyordu. Bazen bu takası daha standardize etmek için deniz kabukları, hayvan derileri, hayvanlar, buğday ve arpa değişim aracı olarak kullanıldı.

M.Ö 7 yy’da şu an ülkemiz sınırları içinde bulunan Lidya’da ilk madeni para basıldı. Başlangıç enerjisi ülkemizde olan para ile ilişkimizi dönüştürdüğümüzde daha fazla bolluk ve bereketin merkezi olabilme potansiyelimiz var.

M.S. 6. yy’da senet yerine kullanılmak üzere ilk kağıt banknot Çin’de basıldı. 

20. yy’da bankacılık sektörünün kurumsallaşması ile birlikte 1946 yılında ilk kredi kartı kullanılmaya başlandı.

2009 yılında ülkelerden bağımsız merkeziyetsiz para olan kripto para ortaya çıktı.

Bakalım bundan sonra neler olacak?

Paranın kendine özgü bir bilinci var. Bu bilinç doğrultusunda bana göre paranın bilinci, onu en çok seven insanlara kendi değişim yolculuğunu fısıldıyor. Bu insanlar da paranın kullanımını yeni formlarla insanlara sunuyorlar. 

Paranın Bilincinin ve İnsanlığın Bilincinin AŞKa Hizmet Etmesi

2010 yılına kadar parayı anlamalıyım gibi bir durumum asla söz konusu değildi. 2010 yılından itibaren para ile çokça sohbetim oldu. Kimisini yazdım kimisini yazmadım. Yazılı sohbetlerimize ulaşmak isterseniz, buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Her ne kadar paranın bilinci olsa da Dünya’da insan özgür irade sahibi olduğu için para onun elinde olduğu ya da hesabında olduğu insanın bilincine göre yolculuğunu devam ettiriyor. Biz insan olarak AŞKa hizmet etmeyi seçtikten sonra AŞKa hizmet etmek isteyen paraya da çağrı yapabiliriz.

“Sevgili paranın bilinci, senin madde ya da sanal halin insanlık planındaki önemli araçlardan biri. Bu zamana kadar seni bilerek ya da bilmeyerek değersizleştirdiysem ya da seni AŞK olmayan alanlara ittiysem bunun için özür diliyorum. Sende bulunan ve artık AŞKa AŞKla hizmet etmek isteyen her tür parayı alanıma saf AŞKla davet ediyorum. Parayı AŞKla ilahi yasalara göre çoğaltmam uygunsa, AŞKla bu programı kendi alanımda aktif ediyorum. Senin bendeki değerini eritecek her şeye karşı senin ve benim alanımı Yaratıcı’nın izni ile AŞK korumasına alıyorum.” 

Ekonomi ile ilgili duyduğunuz ve gördüğünüz sizi sıkıştıran herhangi bir haber ya da sosyal medya paylaşımına rastladığınızda da “olan ve olacak olan her şey AŞK olsun.” niyetini yapın. Bu niyet sizin sahip olduğunuz korkuları dönüştürürken; aynı zamanda para sistemindeki değişecek programları da daha kolay dönüştürecektir.

Paranın enerji alanında dünyada şu an yaşayan tüm insanların ve para var olduğu günden bu zamana kadar yaşamış ve ölmüş bir çok insanın enerjisel bağı mevcut. Bu nedenle para ile ilişkinizi hırs olmadan saf AŞKla yenileyebildiğinizde sizi genişletecek para alanınıza dahil olur. Saf AŞK olmayan bir niyetle paranın bilincine çağrı yaptığınızda AŞKa dönüşmeyi henüz istemeyen para alanınıza dahil olup sizi sıkıştırır.

Her şey AŞKla AŞK olsun…

12.12.2021

Etiketler: