İçeriğe geç

İnternet ve Sosyal Medya Manipülasyonlarını Arındırma

  • 2 ay önce
  • 4Dakika
  • 1104Kelime
  • 366Görüntülenme

İnternet ve Sosyal Medya Manipülasyonlarını Arındırma

Henüz insanlık olarak hepimiz birlik alanına geçemediğimiz için dünyada kullanılan her şey çift kutuplu olma durumunda. İnternetin bizim için  yararlı ya da zararlı olması bizim elimizde. Evet çok fazla programlamaya maruz kalıyoruz; yapay zekanın ve teknolojinin bizi birlik alanına taşıma potansiyeli var. Bu potansiyel bizlerin gayreti ile ortaya çıkabilir. Biz gayret etmezsek sosyal medya uzmanlarının bizim için programladığı hayatın içinde kaybolma ihtimalimiz yüksek.

Bu akşamki arındırma alanım 2020 yapımı The Social Dilemma (Sosyal İkilem) belgeseli oldu. Belgeselde şu an kullandığımız sosyal medya uygulama şirketlerinin eski çalışanlarının kullanılan algoritmaların neler olduğunu anlatmasını içeriyor.

Belgeseli izlemek isteyenler ya da izlemeden şifalanmak isteyenler için sizlere niyetler ve meditasyonlar paylaşacağım.

Beni belgeselde en rahatsız eden kavram sosyal medya kullanıcılarının voodoo bebeğine benzetilmiş olmasıydı. Voodoo bebeği, büyüsel bir uygulama ile büyü yapılan kişinin kendi iradesi dışında davranış sergilemesine neden olabiliyor ya da kişinin öldürülmesi sağlanabiliyor. Burada büyü alanı olduğu için dileyenler aşağıdaki meditasyonu “hayatım boyunca internet ya da kullanacağım telefon, akıllı saat, bilgisayar, laptop, tablet, televizyon ve gelecekte benzer alanda kullanılacak tüm teknolojik araçlardaki uygulamalar aracılığıyla manipüle edilme nedenim fiziksel ya da ruhsal DNA ve gen alanımda bulunan cadılık ve büyücülük alanı ise bunun arınmasını seçiyorum.”

Belgeseli izlerken en sık kullanılan kelime manipülasyon kelimesi oldu. Bu konu ile ilgili de daha önceden video yapmış olduğum için çok mutlu oldum. Videoda hayatımızda manipülasyona uğramamak için bizim de manipülasyon yapmamamız gerektiğini ifade etmiştim. Bu yazıda da tekrar hatırlatayım. Biz bu çalışmaları ne kadar yaparsak yapalım, kullandığımız uygulamalardaki programların bize bağ kuramaması için o programlardaki davranışları sergilememiz gerekiyor. Bu meditasyonu da aşağıdaki niyeti yaparak izleyebilirsiniz; “internet ve sosyal medya aracılığıyla manipüle edilmeme neden olan varoluşumdan ilahi olarak şifalanması gereken her şeyin yeniden oluşmamak üzere arınması.”

Zihinsel olarak arınmanız gereken enerji ve programlar için de aşağıdaki meditasyonu yapmadan önce şu niyeti yapabilirsiniz “internet ve sosyal medya aracılığıyla özgür iradem dışında davranışlar sergilememe neden olan sosyal medya algoritmaları aracılığıyla zihin alanıma dahil olmuş her şeyin kolayca alanımdan arınması”

Bu teknolojik gelişmeler Kuzey Kaliforniya’daki Santa Clara Vadisini kaplayan ve teknoloji firmalarının Silikon Vadisi dediği yerde gelişiyor. Silikon Vadisindeki bizi etkileyen alanların temizliği için de şu niyeti yaparak aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz; “dünyada bilgisayar yazılım ve programlarının, yapay zekanın en çok kullanıldığı bilinen adıyla Silikon Vadisi ve dünya üzerinde yapay zeka ve teknoloji ile benim hayatımı manipüle eden bilmediğim tüm bölge, yer ve mekanlardaki bana müdahale ettikleri için ilahi olarak arındırmaya izinli olduğum pozitif olmayan enerji ve programların dünya teknolojisi çalışmaya ve kullandığım tüm elektrikli ve elektronik cihazlar verimli – hızlı bir şekilde çalışmasına  devam ederek dünyanın frekansına uygun olarak arınması”

Bu kadar programlanmaya açık olmamızın nedenlerinden biri de ilgi beklemeden kaynaklanıyor. Şu niyetle bu programdan özgürleşmeniz için aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz; “kendime bile itiraf etmediğim ya da edemediğim ilgi bekleme programım neticesinde yapay zeka tarafından programlanmama neden olan her şeyin alanımdan kolayca arınması.”

Şu an hayatımızda kullandığımız her elektrikli ve elektronik aletin tasarımında, yapımında, nakliyesinde ve satışında direkt çalışan; tedarikçi ve taşeronlar aracılığıyla dolayı olarak etkileştiğimiz bir çoğunu tanımadığımız hakkını alan almayan bir çok insanla ve tüm internet alanında sosyal medya alanında çalışan insanla olan enerjisel alanımızın şimdi ve bundan sonra aynı döngü ile ileride etkileşime gidereceğimiz tüm insanlarla ilişkimizin bizim için sevgi ile şifalanması için şu niyetle meditasyonu yapabilirsiniz; “bu zamana kadar bana ait ya da başkalarına ait kullandığım ve bundan sonra ömrümün sonuna kadar kullanacağım tüm elektrikli ve elektronik aletlerde bana ulaşıncaya kadar emeği geçen her kişiyle; bu zamana kadar ve ömrümün sonuna kadar kullanacağım her internet ve teknoloji programları alanında benim etkileşimde olduğum her alanla hizmet veren her kişiyle benim alanımın tamamen sevgiye dönmesini seçiyorum. İlahi izinli olduğum karşı tarafa akması gereken bir şifa alanı varsa onun içinde ruhsal planı ve özgür irade seçimleri doğrultusunda onun beden ve yaşam frekansına uygun olarak her ikimiz içinde sağlıklı, kolay ve keyifli bir şekilde aktif olmasını seçiyorum.”

Bundan sonra telefonunuzu/tabletinizi her elinize aldığınızda ya da bilgisayarınızı/laptopunuzu her açtığınızda “aloha” diyerek açın. Dilerseniz ho’oponoponoya ait tüm arınma cümlelerini de söyleyebilirsiniz (özür dilerim, lütfen beni affet, teşekkür ederim, seni seviyorum, aloha, indigo). Bu alanınızın daha temiz kalmasına aracılık eder.

NOT: Bazı meditasyonlar eski Youtube canlı yayınları. Youtube’da canlı yayında uzunca bir süre kesinti yaşadık. Sözlerde kesinti olsa da enerji alanı kesintisiz şimdiden yorum yapacaklara peşin cevabım olsun.

16.10.2020