İçeriğe geç

Sevmek ve Sevilmek Öğretimiz

  • 10 ay önce
  • 3Dakika
  • 810Kelime
  • 122Görüntülenme

Sevmek ve Sevilmek Öğretimiz

Bana göre insan olarak hepimizin ortak öğretilerinden ikisi sevmek ve sevilmek. Öğreti ortak olsa da her ikisi de bin bir türlü deneyimi içinde barındırıyor. Bu nedenle insan olarak öğrenme yöntemlerimizin temelini oluşturan rol model alarak öğrenme burada işe yaramıyor. Rol model aldığınız insan kendi ikili deneyimini öğrenirken size sizin öğretinizi öğretemiyor.

Bu ikili öğrenmede zorluklardan biri de insan olarak sizin sevdiğiniz insan size sevme deneyiminde sevgi ile destek olamıyor. Aynı şekilde sevilme deneyimini öğrenmek için sizin, sizi sevmesini istediğiniz insan da yine size sevgi ile destek olamıyor. Atasözlerimizden keçinin sevmediği ot burnunun dibinde bitermiş işte bu durumu bize en güzel şekilde örnekliyor. Siz, sevmediğiniz insandan sevmeyi öğrenmelisiniz, sizi sevmeyen insana da sevilmeyi öğretmeniz gerekiyor.

Bu karmaşık denklemin nedeni dünya planın ana programı olan düaliteden kaynaklanıyor. İnsanlık olarak hep birlikte zıtlıklarla öğrenmeyi seçmişiz. Bu seçimimize de uymamız gerekiyor. Sevmek ve sevilmek öğretisinin en zorlu kısmını geçtikten sonra dünya planında sevgi deneyimine geçmiş her yaratılmışı sevmeye başlayalım. Sevgi deneyimine geçmemiş yaratılmışlar sadece kendi ruhsal planındaki sevme ve sevilme deneyimini ona öğretecek insanla bu deneyimi yaşayabilir. Bu nedenle bizim aslında herkesi sevmeliyiz ya da herkes bizi sevmeli illüzyonundan özgürleşmemiz gerekiyor. Sevgi deneyimine geçmesi için bir insanın yaşamında biz sorumlu değilsek onu sevgimizle taciz etme hakkına sahip değiliz.

Nasıl ki her çiçek ayrı mevsimde açıyor, tüm insanlarda kendi zamanında sevgiyi deneyimleyecek. Birbirimizin hayatında görevli değilsek sevmeye ya da sevilmeye zorlamak amaç sevgiye ulaşmak olsa da birbirimize ve bütüne hizmet etmez.

Sevgi deneyiminde önce yaratılmışı sevmek sonra da En Yüce Sevgili olan Yaratıcı’yı sevmek ve O’nun tarafından sevilmek olacaktır. Anlık dahi olsa dilerim bu yaşamda her birimiz bu sevgi deneyimine ulaşmayı hak ederiz 🤍

Kendi Ruhsal Planınızdaki Sevme ve Sevilme Öğreticilerinizi Fark Etmek

Bu süreci zanlarınızla ilerletmemek yolculukta en hayrınıza olacak durumdur. Zanlarınız sizi doğru kişiye götürmeyecektir.

Sevme deneyimi için şu niyeti yapabilirsiniz; “Allah’ım kendime ve hayatımdaki herkese oluşturduğum tüm sevgi illüzyonlarını senin izninle bitirmeye niyet ediyorum. Senin katında bana sevme deneyimini öğretmesi için ruhsal plan yaptığım insanı ilahi zamanı geldiğinde benim anlayacağım şekilde bana fark ettir.”

Sevilme deneyimi için de şu niyeti yapabilirsiniz; “Allah’ım kendime ve hayatımdaki herkese oluşturduğum tüm sevgi illüzyonlarını senin izninle bitirmeye niyet ediyorum. Senin katında bana sevilme deneyimini öğretmesi için ruhsal plan yaptığım insanı ilahi zamanı geldiğinde benim anlayacağım şekilde bana fark ettir.”

Bu iki niyet benim kalbime doğan niyet olduğu için yazdım. Eğer sizin kalbinize başka niyet doğuyorsa bunu yapabilirsiniz. Burada şu hatırlatmayı daha açık bir şekilde yapıyorum. Bu iki öğretiyi deneyimleten insanla duygusal bir ilişki yaşama ya da hayatınızda uzun süre sizinle olması gibi bir durum söz konusu değil. Yazının başında da dediğim gibi bu başka insanlardan öğrendiğiniz, masallardan, hikâyelerden, filmlerden, dizilerden ya da kitaplardan öğrendiğiniz normal bir deneyim olmayacak. Bu hayatın size özel sürprizi, tüm beklentilerinizi bıraktığınızda gerçekten ya akışa bıraktığınızda ya da teslimiyette olduğunuzda deneyimleyeceğiniz bir durum. Kendinize ya da karşınıza illüzyon yaratırsanız, manipülasyon yaparsanız bu halleri bırakmadan ilahi gerçeklikte bu deneyimi yaşayamazsınız. Kendinizi kandırıp yaşadığınızı sandığınızı iddia edebilme riski çok yüksek bir durum.

Bu yolculukta en büyük kolaylaştırıcı saf niyet…

22.08.2023

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_