İçeriğe geç

Kendi Değerimi Nerelerde Bırakmışım

  • 1 yıl önce
  • 4Dakika
  • 880Kelime
  • 186Görüntülenme

Kendi Değerimi Nerelerde Bırakmışım

Benzer deneyimleri mutlaka yaşamışsınızdır. Kendi yaşamınızı gözden geçirerek okursanız sizlerde de dönüşüm sağlayacağını düşünüyorum. Sizde kendi yaşantınıza benim deneyimlerimle yolculuğa çıkmanızı öneririm.

Yaşadığım her olayda ilk olarak kendi düşünce ve duygularıma bakmayı ilke edindim. Önceleri neden bunu yaşıyorum diye soruyordum. Şimdi ise bunu yaşamama neden olan durum her ne ise artık çözümlensin diye niyet ediyorum ve bu niyet doğrultusunda çalışmalar yapıyorum. Bu noktaya gelmeden önce neler yaşadım gelin hep birlikte bakalım.

Çalışma hayatı içindeyken emeğimin karşılığı olan parayı genelde tam olarak alamadım. Maaşımı geç aldım, sigorta başlangıçlarım ya geç oldu ya da aldığım maaş üzerinden olmadı, işten ayrıldığım zaman da son maaşımı alamadım ya da çıkış paramı eksik aldım, çalışıyorken mesaiye kaldığım halde mesai parası almadım, hatta iş öğrenme maksadıyla hiç para almadan çalıştım.

Zamanımın değerini bilemedim. Arkadaşlarımla görüşeceğim zaman hep onlara yakın yerlerde buluşma yeri planlamama rağmen genelde buluşmalarda bekleyen hep ben oldum.

Borç verdiğim paraları alamadım.

İnsanlar sözler verdiler, vaatlerde bulundular sonra yerine getirmeyeceklerini bile söylemediler.

Kitap yazarken zaman ve emek harcadım bunun basımı için görüşmeler sonrasında kaybettiğim değerlerim oldu.

Çok sevdiğim arkadaşlarım, dostlarım bile görünen hiç bir neden yokken hayatımdan çıkıp gittiler.

Şu an yaptığım hizmetin karşılığının değerini insanlardan çok düşük miktarda talep ederken bile zorlandım.

Bu kadar konu benim başıma geliyorsa ben bir yerde bu yanlış yola girmeyi seçmişimdir fark etmeden. Artık fark edip o yolu değiştirmenin zamanı çoktan gelmişti.

Bu deneyimleri yaşadıktan sonra ben hep neden sorusunu sorduğum için üstte görünen nedenleri bulup onları dönüştürdüm. Ancak kaynağı değiştirmediğimiz sürece o çalışmalar bizi tam sonuca ulaştırmıyor.

Salı gece yatarken artık bu durumlara her ne sebep oluyorsa o çözümlensin diye niyet edip yattım. Sabah uyandığımda iş hayatımın başlarında deneyim kazanmak için 3 ay ücretsiz çalıştığım yeri hatırladım. Bura ile yapılması gereken bir çalışma var demek ki dedim. Çalışmayı bugün yaptım.

Nasıl bir çalışma yapacağımı bilmeden meleklerden bu konuda bana yardım etmelerini istedim. Konu bereket olduğu için bu çalışmayı Başmelek Ariel’le yapmalıyım diyerek Başmelek Ariel’i çağırdım. Başmelek Ariel bu konuyu çözümlemek için kendisiyle değil Başmelek Uriel’le çalışmam gerektiğini söyledi. Ben de Başmelek Uriel’i çağırdım. “Sen ilk olarak emeğini orada değersizleştirdin. Amacın öğrenmek de olsa sen de oraya emek harcadığın için o emeğinin karşılığı ve bir değeri olduğunu bilmelisin. Sen kendi değerini ortaya koymazsan herkes seni değersizleştirir” dedi. Sonrasında orada ve tüm iş yerlerinde bıraktığım değeri alıp onların hepsini şu anda topladım.

Çalışansanız çalıştığınız işyerine karşı gerçekten saf duygu ve niyetler besleyin sonrasında da işvereninizin davranışları ile ya da parası ile ezmesine izin vermeyin. Kendinize tarafsız bakın egonuzla haksız olduğunuz durumlarda kendinizi haklı görmeyin. Emeğinizin, zamanınızın ve kendinizin değerinin farkında olun. Kıtlık bilincinden bolluk bilincine geçin.

İşverenseniz, büyümek ve bol para kazanmak istiyorsanız gerçekten dürüst ve adil olun. Çalışanlarınızın emeğini ve hakkını tam olarak ödeyin. Onlara karşı iyi niyetli davranın daha önce yaşadığınız deneyimlerden ya da kendi değersizliğinizden dolayı şu an çalışanlarınızı ezmeyin.

İlahi plan her şeyi tam zamanında bize dahil ediyor. Yerel yasalarda delik bulabilir ona göre eylemlerde bulunabilirsiniz ancak ilahi sistem ödemeniz gereken bedelleri tam zamanında siz fark etmeseniz de alır.

Hepimiz ne ekersek onu biçeriz. Güzel ekinler almamız dileklerimle…

26.02.2016

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_