İçeriğe geç

Kişisel Gelişim ve Ruhsal Gelişim

Spread the love
  • 4 sene önce
  • 3Dakika
  • 833Kelime
  • 184Görüntülenme

Kişisel Gelişim ve Ruhsal Gelişim

Her birimiz kendimizce bir yolculuk içindeyiz. Kimimiz bu yolculuğun farkındayız kimimiz farkında değiliz. Kendi yaşadığım çalışma deneyimlerine dayanarak bu yazının bugün benim içimdekilerle yazılması gerektiğini hissettim.

Kişinin her iki alana erişmesi için mutlaka zihin seviyesinde belirli bir bilgi birikimine ya da farkındalığa sahip olması gerekiyor. Toplumsal yaşamdan bu alana geçebilmek için sorgulama ve araştırma kapasitesinin olması gerekiyor.

Burada birinin diğerinden üstün olduğunu kanıtlamaya çalışmıyorum. Sadece kendi gerçek alanınızı fark etmeniz için bu yazıyı yazıyorum. Kendinizi koyduğunuzu sandığınız alan ve sizin bilinçaltı gerçekliğiniz farklı olduğunda çok zorlanırsınız.

Yaşamınızı daha kolay ve keyifli ilerletmek için araştıracağınız yöntemleri, eğitimleri ve uyumlamaları farkında olarak yapın.

Kişisel Gelişim

Bireyin daha çok ben dediği alan: Kişiliğinde erdemli insanla uyuşmayan alanlarını fark edip onları değiştirme ile ilgili araştırma ve denemelerin gerçekleşmeye başladığı alan.

Başkalarına kendinin iyi bir yaşam sürdüğünü gösterebilmesi için sahip olma isteği çok yoğun olduğu alan: Kendini seven eş ya da sevgiliye sahip olmak; daha çok para kazanmak; kariyerinde saygın bir yere gelmek; tam kendinin istediği çocuğa sahip olmak; istediği evi, arabayı ya da diğer maddi şeyleri almak; en ulaşılmaz bilgiyi veren eğitimi almak; hayatında sadece mutlu olmak; olduğu yaştan daha genç ve güzel olmak hedeflerinin bulunduğu alan.

Ego, zihin ve beden odağında olunan alan: İnsanın var olan parçalarından daha çok zihin ve beden doyumunun önemsendiği gelişim alanı.

Sorumluluk alanı: Bireyin yetişkin olu kendi yaşamındaki herşeyin sorumluluğunu kabullendiği alan.

Ruhun uyanış hazırlıklarını yaptığı bireysel güçlenme alanı: Kişi farkında olmasa da ruhun dünyaya geliş amacını dünya realitesinde ortaya çıkarmak için kişiye işaretlerle yön gösteren alan.

Anda yaşama alanı: Bulunduğu gerçekliği anlamlandırabilmek için kişinin zihin ve bedenle kendini bulunduğu ana odaklama alanı.

Ruhsal Gelişim

Sevginin daha çok farkında olunduğu alan: Ruhun gerçekliği ile bağlantılı duyguların yaşamda daha çok hissedilmeye başladığı alan. Kendini sevme, insanı sevme, doğayı sevme, dünyayı sevme, yaratılmışları sevme ve Yaratıcı’yı sevme.

Bilginin varlık sebebini sorgulama alanı: Dünyada var olan bilim, ilim, din ve spiritüellik bilgileri içinde gerçeği aramak için içe yönelip sorgu ve tefekkürün başladığı ve bu sorgulamada kişi kalbi ile bağlantıya geçtiğinde yaratılışın gerçekliğini aralamaya başladığı alan.

Kabullenme alanı: Kişinin kendi yaşamında yaşadığı olumsuz diye nitelendirdiği deneyimleri kabul edip; onların aslında gelişim olarak olduğunu idrak etmeye başladığı alan.

İnsanın kendi gerçekliği odağında olunan alan: İnsanın sahip olduğu tüm parçaları kabul edip onları dönüştürme bilişinde olarak; alt benlerini, nefsini, bedenini, zihnini, kalbini, yüksek benliğini ve özışık benliğini kucakladığı alan.

Bireyin daha çok biz dediği alan: İnsanlara, canlılara ve dünyaya daha çok değer verip saygı göstermeye başladığı alan.

Doyumun yaşamda ortaya çıktığı alan: Yaşamı elinde olmayanları elde etme arzusundan çıkarıp; kendi sahip olduğuna şükrederek derinleşme alanı.

İnanç alanı: Zihnen ispat edilmese de onun olduğunu bilme alanı.

Teslimiyet alanı: Var oluşta olan her şeyin ve olayın yaratılmışın bilmediği Yaratıcı’nın bildiğinin bir sebepten olduğunun kabulunde ve kendi sorumluluğu idrakinde yaşama bilgeliği alanı.

Bunlar bu zamana kadar yaptığım çalışmalar gözlemler ve açılımlar sonucu tespit ettiklerimin basitleştirilmiş hali. Hangi alanda olduğunuzu fark edin. Bu farkındalıkla birlikte kendinize yol haritası oluşturun. Ondan sonra da alacağınız çalışmaları veren doğru insanları bulun.

Eğer kişisel gelişim alanı sizi mutlu eden alansa benden çalışmalar almayın. Benim çalışmalarımın hepsinin amacı çalışma konusu altındaki ruhsal nedenleri şifalandırmak. Bu şifanın realitede gerçekliğe taşınması belki sizin beklediğiniz lineer zamanda ortaya çıkmayacak ya da siz bir alanınızı gizlemeye çalışıyorsunuz ben gizlediğiniz alanı size gösterip onu arındıran yöntemlerle ilerliyorum. Gizlediklerinizi görmek egonuzu mutlu hissettirmeyebilir.

Benim amacım evrensel yasalara göre ruhun hak ettiği ruhsal şifayı kişiye ulaştırmak.

29.10.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin