İçeriğe geç

Ölüm Korkusu 

  • 6 ay önce
  • 6Dakika
  • 1574Kelime
  • 114Görüntülenme

Ölüm Korkusu 

Rutin sürekli bir şeylere devam edebilmek benim için çok zor. Yıllar önce aldığım pembe kuartz gua sha taşı ve yeşim taşı roller kullanımı ile ilgili dün Youtube’da videoları araştırdım. Araştırsam da taşları kullanmadım 😍daha sonra da hem internet arama motorlarında hem de içsel arama motorlarımda fiziksel gözler ve enerjisel gözlerle ilgili araştırma yaptım, iç sesimin eksik dediği bilgiyi bulamadan uykum geldiği için meditasyon açıp, uyudum. 

Sabah bir ara uyandım telefonumdaki bildirimlerden bu yıl Dubai’de düzenlenen COP28 ile ilgili bildiri üzerine Dubai için enerji çalışması yaparken sızıp kalmışım. Rüyamda kadının sözlerle ifade edilmese de sadece sevişmek için tercih edildiğinin enerjisel olarak açık olduğu bir rüya gördüm. Uyandıktan sonra dünya yaşamımda kadın olarak seks objesi olmadan yaşam tercihimi beyan edip, bu beyanımı huzur, güven ve özgürlük içinde deneyimlemek için Allah’tan yardım istedim. 

Bu duam sonrasında şunu fark ettim, özellikle kadınlar ölümle ilgili yaratılmış illüzyonlar sebebiyle yaşlanmaktan çok korktuklarını ve bu korkuları ile yüzleşmek yerine ondan kaçmak için doğal taş, aromatik yağ gibi doğal yöntemlerle ya da estetik operasyonlarla gençleşme çabası içinde olduklarını fark ettim. Benim çeşitli ürünler alsam da sürekli kullanamama nedenimin nesnelere yüklenmiş olan ölümsüzlük arzusu ya da ölüm korkusunun enerjisinden rahatsız olma halimmiş. 

Daha sonra gerçekten doğanın döngüselliği ile nasıl mutlu bir şekilde uyum içinde oluruz sorusunun cevabını düşündüm. Bu düşüncem artık yavaş yavaş şekillenip yazıya görsel oluştururken insanların evlerde kuru çiçek bulundurmaya karşı tepkisel olabildiklerini fark ettim. 

Doğada yürürken gördüğüm kozalak, meşe, kestane, deniz kabuğu, taş, deniz yıldızı, salyangoz kabuğu, gül “beni al” dediğinde, evde kuruyan çiçekler kalmak istediğinde onları onların istediği süre boyunca misafir ediyorum. Hiçbirinden de ölüme dair bir enerji almıyorum, aksine doğanın döngüselliğini onları gördükçe ve dokundukça hissediyorum. 

Lise yıllarında okuduğum bir kitapta kendi ölümünüzü düşünün diyen bir alıştırma vardı, onu zaman zaman yaptığımda ölümün benim için uzun yıllardan beri olumsuz bir alıştırma olmadığını görüyorum. 2020 yılından beri çok sayıda akrabam kısa aralıklarla vefat etti, ölümün onların ruhu için huzura vesile olduğunu kalben hissetsem de üzülüp, ağlıyorum. Bunun sebebi de beş duyumla onlarla iletişimde olamamam. Gittikleri boyutta huzursuz olmamaları ve ruhlarının şad olması için üzüntümü onlarla geçirdiğimiz güzel zamanları hatırlayarak dönüştürmeye gayret ediyorum.  

Yaşamda sevdiklerimden benden önce ölecekler de olabilir benden sonra ölecekler de olabilir. Ölümle ilgili düşünmeye başladığımda dünyada kalanın kalbine Allah’ın ferahlık vermesi için dua ediyorum. 

Yaşadığım tüm anları gerçek bir şükürle yaşayabilmek ölüm korkusu yerine yaşım kaç olursa olsun yaşamla ilahi olan AŞK bağını kurarak yaşayabilmek ve Dünya’dan ayrılmam gereken zamanda da huzurla Allah’ın bana layık gördüğü kata geçmek için nefsime onun da benim varoluşumun bir parçası olabilmesi ve sonsuzluğa birlikte yolculuk yapmak için kalbime doğan mesajları ona da aktarıyorum. Ölümü deneyimlemeden bu işte başarılı oldum mu olmadım mı bilemem. Şu konuda başarılı olduğumu biliyorum. Yaşlanmanın bana ölümü hatırlatmadığından emin olarak ilerliyorum.  

Arınma Çalışmaları 

Saçlarımda beyazlar var onları kapatmak için boya kullanmıyorum. Cildimde kırışıklıklar var, onlardan kurtulmak için estetik yaptırmıyorum. Çevre kirliliğinin hem cildime hem de fiziksel bedenime yük oluşturmaması için enerji çalışmaları yapıp, arada sırada aromatik yağlarla ya da doğal taşlarla minik masajlar yapıyorum. Kozmetik kremleri cildimi yıkadıktan sonra aşırı gerildiği için günlük kullanıyor olsam da hepsi aynı rutinde her zaman kullanamıyorum. Laboratuvarda deneyler esnasında cam malzemelerin üzerine yazı yazmak için kullandığımız asetatlı cam kalemleri vardı. Onlardan eve aldım ve bütün kremlerimin üzerine o ürüne bağımlı olmamak ve ürün içeriğindeki kimyasalların vücuduma birikimini önleyebilmek için hepsinin üzerine SÖLT yazıp arındırmasını da yapıyorum. 

Eğer ölüm korkusu nedeniyle güzellik malzemelerini kullanıyorsanız dilerseniz buraya tıklayarak önceden çektiğim videoyu izleyebilirsiniz. 

Daha önceden yazdığım Güzellik İllüzyonu İçin Ho’oponopono Arınması yazısındaki arınmaları da yapabilirsiniz. 

Yüzünüzü ya da cildinizi güzelleştirmek için aldığınız her ne varsa onların üzerine satıcılar ya da üreticiler tarafından yüklenmiş ölüm programlarını arındırmak içinde onlara elinizle temas edip “kendime bakım yapmak için aldığım bu ürünün atomlarına yüklenmiş direkt ya da dolaylı, açık ve gizli ölüm ve ölümsüzlük programlarının arınması için tüm atomlarına sevgi enerjisini yönlendiriyorum. Dünyanın yaşam enerjisinin bu dünyada yaşadığım süre boyunca beni hak ettiğim sağlık dengesinde beslemesine izin veriyorum.” 

30 yaşından sonra doğum günlerinde yaşlarını söylemek istemeyen çok kadınla karşılaştım. Özellikle 35 yaşından sonra kendi yaş yılımı söylemek nedenini bilmiyorum beni daha çok mutlu ediyor. Sadece 44 rakamı çok güzel olduğu için 45 yaşına girince acaba bu yılda mı 44 desem diye düşünmüş olsam da hiç öyle bir şey yapmadım. Eğer yaş günleriniz sizin için içsel neşeye vesile olmuyorsa dilerseniz yaş gününüzde ya da ertesinde Doğum Günü Şifa Meditasyonunu yaşınızla barışıncaya kadar yapabilirsiniz. 

Biyolojik olarak daha sağlıklı yaşamak için hayatınıza dahil etmeniz gereken alışkanlıklarınızı sevgi dengesinde yaşamınıza dahil edebilmeniz için içgüdülerinizde programlı olan üreme güdüsünün sevgi ve ışık olmayan programlarını buradaki çalışma ile arındırabilirsiniz.  

Yaşlılık, ölüm ya da ölümsüzlük konuları aklınızı karıştırdığında, sizi huzurdan uzaklaştırdığında da “Başmelek Azrail lütfen şu an benime ol ve yaşamam gereken anları şükür ve huzurla yaşamamı engelleyen şu an arınması gereken programları lütfen benden sevgi ile arındır.” niyeti ile buradaki meditasyonu yapabilirsiniz. Daha önce bir yorumda intihar konusu sorulmuştu, eğer böyle bir düşünceye geçtiğiniz zamanlar olursa da yine bu niyetle meditasyon yapın lütfen, çünkü intihar pozitif ya da aydınlık tekâmül yolu öğretisine uygun değil. Aynı zamanda tekâmülsüz öğretiye tabi insanların ya da varlıkların kulu kulluktan çıkarıp Allah’a isyan etmesi için insana oynadığı bir oyun. 

Henüz egonuzla ya da nefsinizle uyumlu bir birliktelik deneyimleyemiyorsanız, o uyumu buluncaya kadar sizin için uygun zaman aralıklarında buradaki çalışmayı yapabilirsiniz.

Hayatınızda farkında olduğunuz soyut veya somut korkularınız varsa bunları dönüştürmek önceliğiniz olursa, ölüm korkusu da yaşamınızdan kendi kendine uzaklaşabilir.

Bana ölümün korkulacak bir deneyim olmadığını Hazreti Mevlanâ kendi ölüm gününe Şeb-i Arûs yani düğün günü diyerek öğretti. 17 Aralık’ta ölümün düğüne dönüşümü her yıl olduğu gibi bu yılda Konya’da kutlanacak. Benim ölüme dair illüzyonlardan arındığım günlerden biri de o akşam gerçekleşen Semâ Ayînini izlemek oluyor. Dilerseniz siz de bu yıl bu deneyimle ruhunuzu, kalbinizi, aklınızı yuyup, yıkayabilirsiniz. 

08.12.2023

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_
Etiketler: