İçeriğe geç

Satış ve Pazarlama İçin Ho’oponopono ile Arınma Çalışması

  • 1 ay önce
  • 5Dakika
  • 1246Kelime
  • 303Görüntülenme

Satış ve Pazarlama İçin Ho’oponopono ile Arınma Çalışması

Dünya tüketim toplumu deneyimini yaşadığımız için her birimiz bu süreç içinde ya alıcı ya da satıcı oluyoruz. Her birimiz kendi alanımızı saflaştırdığımızda alıcı olduğumuzda da satıcı olduğumuzda da karşılıklı olarak dürüstçe kazanç alanında olmamız mümkün.

2010 yılı içerisinde pozitif düşünceyi ve yaşam tarzını daha çok insana ulaştırmayla ilgili talebim sonrası yanlış hatırlamıyorsam 2-3 aylık bir kapı kapı dolaşarak ürün satma deneyimim olmuştu. Burada işleyiş karşınızdaki insanın zayıflığından yararlanarak ona ürün satma temeline dayanıyordu. Sistem bu olsa da ben hiç bir şekilde bu şekilde çalışmadım. Her zaman için sattığım ürüne gerçekten ihtiyacı olan insanlarla bir araya gelmeye ve dürüst olarak para kazanmaya niyet ettim. Bu niyetim sonucunda hiç bir iş yerinin ve evin kapısından kovulmadım. Evlerine, iş yerlerine ve yemek için ya da dinlenmem için davet eden insanlar oldu. Bazısından para kazandım, bazılarında dua kazandım. O deneyim benim için çok önemliydi. İnsanları kandırmadan da hedefi belirlediğinde doğru şekilde doğru iş yerinde olduğunu gördüm.

Eğer sizinde kendi işiniz varsa ya da satış veya pazarlama biriminde büyük ya da küçük ölçekli bir iş yapıyorsanız; üzerinizde baskı olmadan dürüst ve vicdanınız rahat bir şekilde para kazanmanıza kariyerinizde mutlu olarak ilerlemenize aracı olacak bir çalışma paylaşacağım.

Önce Türk Dil Kurumu Büyük Türkçe Sözlükteki bazı tanımlara bakalım;

Satış: Satıcı ile alıcı arasında yapılan ve bir malın alıcıya verilmesi ve bunun karşılığında bir fiyat, bir değer alınması yoluyla yapılan işlem, satım.
Satıcı: Alıcıya bir şey satan kimse.

Pazarlama: Bir ürünün, bir malın, bir hizmetin satışını geliştirmek amacıyla tanıtmayı, paketlemeyi, satış elemanlarının yetişmesini, piyasa gereksinimlerini belirlemeyi ve karşılamayı içeren etkinliklerin bütünü.
Pazarlamacı: Pazarlama işi ile uğraşan görevli, pazarlama uzmanı.

Ho’oponopono Çalışması

💸❤️ İnsanların birbirine aktardığı satış ve pazarlama ile ilgili dürüst ve adil bir şekilde bu işten maddi kazanç sağlayarak konforlu yaşam sürmemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

💸❤️ Bu zamana para kazanmak ya da şirketin pazarlama ağını büyütmek adına baskı kurduğum tüm insanlardan özür diliyorum. Şu ana kadar baskı programı ile sizi yorduğum için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

💸❤️ Satış ya da pazarlama alanında olduğum her an bencilce olduğum anların çoğalmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

💸❤️ Güvenilir, saygılı ve işimde pozitif fayda kazanç alanında olarak en iyi ve en aranan insan olmam mümkünken bunun tersini yaşamımda var ederek kendimi kaosa sürüklememe neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

💸❤️ İş kaybetme ya da parasız kalma korkum nedeniyle insani olarak etik olmayan davranışlar içinde olmama ya da bu alanda kaybolmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

💸❤️ Eğer satış ve pazarlama alanında kendi işimi dürüstçe kurarak büyümem ve gelişmem mümkünken bana yapılan manipülasyonlar sebebiyle karşılıklı kazan kazan prensibinde pozitif alanda iş kurmamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

💸❤️ Satış ve pazarlama işinde daha pozitif alanda iş yapacağım zaman gelinceye kadar iş arkadaşlarımın, amirlerimin, yöneticilerimin ve işverenimin bana baskı kurup insanları manipüle etmeye zorlayarak çalışmalıyım inancımın var olmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

💸❤️ Alışveriş alanında  satıcı ve alıcının alışveriş esnasında birbirine karşı dürüst ve mutlu eylem alanında olması ile ilgili kendi sorumluluğumu yüzde yüz alıyorum. Bu gerçekliğin tüm dünyada hızlıca yaşamımızın bir parçası olamayacağına dair inançsızlığım ve bu şekilde zengin olamayacağıma dair korkularım olmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.

Ho’oponopono ile ilgili bilgi sahibi değilseniz buraya tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz. 

22.02.2020

 
Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_
Etiketler: