İçeriğe geç

Sınav Hazırlığında Kendi Eğlenceni Bulmak

  • 2 yıl önce
  • 2Dakika
  • 426Kelime
  • 194Görüntülenme

Sınav Hazırlığında Kendi Eğlenceni Bulmak

Bu evrende hepimiz sadece bir taneyiz. Bana göre bu nedenle birbirimizi hiç bir bilgi ile standardize etmemeliyiz.

Son beş yılda sosyoloji bölümündeki her sınav dönemim bana başka başka öğretiler sunuyor.

Dün gece sonunda kendim için sınava çalışırken daha çok eğleneceğim bir yol buldum. Aslında bu benim çocukluğumda olan yöntemdi. Bunu kullanmama nedenim anda sadece tek şeye odaklanarak çalışmam gerektiği algısından olmuştu. Kendimi bunu yapmaya zorlamıştım. Eskiye dönünce çok keyifli oldu.

Ben çocukken derslerimi hep televizyon izleyerek çalışıyordum. Takdir alabildiğime göre başarılıydım da 🥰

Sosyoloji bölümündeki dersler sözel olduğu için sadece müzik ya da subliminal kayıtlarımı dinliyordum. Bu yıl dersi tekrar aldığım için daha önceki yıllardaki kadar enerji çalışması da yapamıyordum ve bu olmadığında ben eğlenemiyorum 🤗😂

Dün son üç saati hem bir dizi dinleyip, hem de soru çözerek geçirdim ve sıkılmadım 💃

Bugün sınavdan çıktıktan sonra da “Yasemin her öğreti herkes için uygun değil. Ayrıca kaos içeren bir durum içinde olduğunda kaosa odaklanıp, onun dibine kadar gitmene gerek yok. Kaos içindeyken kendi AŞK frekansınla bu durumu deneyimlemek için aynı anda bir kaç şey yapacaksan bunu yapmaya kendine izin ver.” dedim. Sonra da ohhh bir rahatladım ki anlatamam.

Siz bir öğrenciyseniz ya da çocuğunuz öğrenciyse, genel geçer kurallarla başarılı olmak için kalıplar içinde olmayın. Kendiniz için başarılı olmanın yolunu kendinize sorarak ortaya çıkarın. Ortaya çıkmadığında ho’oponopono ile arınma yapın ve birileri bu durumu paylaşın çok işe yarıyor 🥰

Sınavla ilgili yazdığım konuya arınma yapan herkese çok teşekkür ediyorum 🥰 hep birlikte bu arınmaya devam edelim ki çocuklarımız ve gençlerimiz de uzun okul döneminde her şeyi özgürce yapıp, kendileri olarak dünyada fark yaratsınlar.

08.01.2022

 

Etiketler: