İçeriğe geç

Tüm İnsanlığın Aynası

Spread the love
  • 2 sene önce
  • 3Dakika
  • 802Kelime
  • 114Görüntülenme

Tüm İnsanlığın Aynası

Ruhsal yolculuğa çıkan bir çok insan ayna ya da aynalama terimini çokça kullanıyor. Bir çok insan da aynalamanın sadece insandan insana olduğunu düşünebiliyor. İnsanlarla ilişkisinde bu bana neyi gösteriyor sorusu sorulurken; olay ya da diğer yaratılmışlarda bu sorulmayabiliyor.

Bu yazımda size kendisi gözle görülemezken insana içindekini devasa büyüterek gösteren bir aynayı yazacağım. Tüm insanlığın sahip olduğu bu aynanın adı Covid-19 efendim. 

Bizim burada bir çarşı var, duvarlarında da insanları değişik değişik gösteren boy aynaları var. Çok sık kullandığım bir yerde değil bu çarşı. Dün çarşı da yürürken tabii ki bu yazıyı yazacağımı tasarlamamıştım. Sadece önünden geçtiğim aynalarda kendime baktım.

Covid-19 ilk çıktığından beri onu kötü diye nitelemek yerine hem kendime hem de insanlığa öğretisini anlamaya çalıştım. Ondan nefret etmedim, korkmadım ya da ona kızmadım. Sadece almam gereken önlemleri alarak onun varoluşuna saygı duyarak yaşamımı yeniden programladım. Zaman geçtikçe onu sevdim. Dün akşama kadar neden sevdiğimi de anlamamıştım. Ortaya çıktığından beri kendi kendime yaratıldıysa bir sebebi vardır diye düşünüyordum. Bu düşüncem nedeniyle de onunla ilişkimi dönüştürme gayretinde oldum.

Akşam Covid-19’un bu zamana kadar insanlık hayatına gönderilmiş en derin ve büyük ayna olduğunu algıladım. Yazının da başında belirttiğim gibi biz onu görmesek de o bize, bizde görünür olan ve en derinlerimize sakladığımız ne varsa hepsini göstermeye başladı. Aşağıdaki soruları hepimiz kendimiz için gözden geçirebiliriz;

  • Covid-19 bana kendim için neleri gösterdi?
  • Gördüklerimizin çoğu kaos programları mıydı yoksa AŞK programları mıydı?
  • Gördüklerimizi kabullenip onları sevgimle sarıp sarmaladım mı yoksa ret mi ettim?
  • Şikayet mi şükür mü ettim?
  • Pozitif duygularımı (huşu, AŞK, sevgi, neşe, sevinç, şaşkınlık) mı yoksa negatif duygularımı (can sıkıntısı, iğrenme, üzüntü, kızgınlık, öfke, kıskançlık, nefret, kibir, hüzün, korku) mı deneyimledim?

Gördüklerimiz her neyse bunları hala kendi içimizde sevgiye ya da AŞKa dönüştürmemiz mümkün. Bundan sonraki insanlığa sunulacak büyük aynada ne görmek istiyorsak kendi yaşamımızı bu odakta yeniden programlayabiliriz. Covid-19 hala insanlık olarak bizim gerçeğimiz olmaya devam ediyor.

Gelecekteki göreceğimiz aynalarımızda elbette o zaman yine fark etmediğimiz bir çok şeyi görme ihtimalimiz var. Bu defa onun bize dönüşüm için bir armağan olduğu bilincinde yaklaşabilirsek, kendimize ait deneyim daha sevgi odağında geçecektir.

Biz varoluşa “ayna, ayna söyle bana” dedik. Aynamız da Covid-19 suretinde çıktı karşımıza ve gördüğü ne varsa bize söylüyor. O bizim aracılığımızla konuşuyor bizimle. Biz Covid-19 için ne diyorsak aslında içimizde olan bize ait olanları ifade ediyoruz. 

Covid-19 İçin Arınma

Bu yazdıklarımdan sonra siz de Covid-19 ile ilgili olarak, kendinizi dönüştürmek isterseniz, yazacağım niyet sonrasında bu deneyimi yeniden gözden geçirip, sizin için dönüşmesi gerekenleri kendi yöntemlerinizle arındırabilirsiniz. 

“Bu zamana kadar kendimle yüzleşmekten kaçmama neden olan tüm bilinçaltı çıkarlarımı iptal ediyorum. İlahi gerçeklikte bana ait ya da benim sorumlu olduklarımın sorumluluğunu alıyorum. Işığa, sevgiye ya da AŞKa dönüşmesi gerekenleri kolayca dönüştürmeyi seçiyorum. Kendi kendime var ettiğim ilahi gerçek olmayan güzellik oyunlarımı bitirip; ilahi gerçeklikteki güzelliği yaşamımda tezahür ettirmeyi seçiyorum. Covid-19’a ve bu zamana kadar insanlık planında deneyimlenmiş her şeye yüklediğim onun ilahi gerçeği olmayan bilgileri, programları, bilinçleri ve enerjileri varoluşun her alanından kaynağa gönderiyorum. Varoluşta açılan boşluklara ilahi gerçekliğin şifasının dolmasını seçiyorum.”

24.06.2021

Etiketler: