İçeriğe geç

Yadsıdığımız Varoluş Sebebimiz

  • 2 yıl önce
  • 3Dakika
  • 824Kelime
  • 272Görüntülenme

Yadsıdığımız Varoluş Sebebimiz

Allah her şeyi ince bir planla yaratmış ve uygulamaya koymuş. Biz anlamadığımız alanları yok saymaya ya da çarpıtmaya çalışıyoruz. İnsan ırkının doğal yoldan soyunun devam etmesi için kadın ve erkek olarak iki ayrı beden formuna ve bunların cinsel birleşmesi planlanmış ve insan bedeni her iki cins için bu şekilde yaratılmış.

Bu bizim varlık sebebimiz. Ancak her insan cinselliğe dair kendi bakış açıları oluşturarak toplumun şu an var olan dengesiz bir cinsellik olgusuna sahip olması sağlanmış. Bu da artık kişilerin kendi bedenini ve cinsiyetini yadsımasına kadar kişinin uç seviyede inanç oluşturmasına neden oluyor.

Bir süredir her cuma kadınların regl ve menopoz sorunları ile ilgili çalışma yapıyorum. Bu alandan gelen çok fazla negatif inanç var. Bunların en temeli de kadının cinsellikten korkması. Ortaya çıkan korku hangi vücut alanı ile ilgili ise o alanda ya da böbreklerde birikiyor. Cinsellikten korkmanın enerjisi de yumurtalıklar, rahim ve göğüste baskı oluşturuyor. Bu alanlardaki baskı hormon sistemini etkiliyor ve regl döneminde rutinde değişen vücut kimyası daha da karmaşık hale geliyor. Menopoz döneminde ortaya çıkan sorunlar ise kadının içinde var olan öfkeli bir dişi alanı var. Doğurganlığı elinden alındığı için öfkelenen bir parça. İşte bu parçanın doğal süreçle çatışması sonucu fiziksel olarak fark edilen yanma ve terleme gibi sorunlar ortaya çıkıyor.

Hem kişinin cinsellikten korkması hem de kadınlığı sadece annelikle özdeşleştiren parçanın büyümesindeki en büyük oran yaşanılan çevredeki insanların inançlarını kişiye empoze etmesinden kaynaklanıyor. Kişi kendini sevdiğinde ve kendine saygı duyduğunda zaten toplumun tanımladığı namussuz kadın davranışlarından hiç birini yapmayacak. Çünkü kendi kutsallığının bilincinde olacak. Şu an yetişkin anne ve babalar lütfen çocuğunuza özsevgisini ve özsaygısını kazandırın. Bunlar çocuğunuzda var olduğunda ne sizi ne de kendini üzecek davranışlarda bulunmayacak.

Şimdi gelelim yetişkin kadınların ne yapması gerektiğine.

Regl sorunu yaşayanlar; regl olmadan önce çoğunla belirtilerin ortaya çıktığı günden başlayarak reglin son gününe kadar, sizin için uygun zaman diliminde “bu zamana kadar bana empoze edilmiş ilahi gerçek olmayan kadınlığa ve dişiliğe ait her bilgi, inanç ve enerjiyi kaynağa gönderiyorum. Açılan boşluklar kaynaktaki saf ışık dişilik enerjisi ile dolsun. Kendimi şu anki bedenimde sevmeyi, saymayı ve kendime değer vermeyi seçiyorum. Dişilin kutsallığını kabul ediyorum. Kadın olduğum için şükrediyorum.” Daha sonra sol elinizi ikinci çakranıza, sağ elinizi de kalp çakranıza koyup gözlerinizi kapatın “kendimi sevmeyi seçiyorum, kendimi seviyorum” cümlelerinden sizin için uygun olanı seçin. Kendimi sevmeyi seçiyorumu söylüyorsanız kendinizi gözlemleyin bir süre sonra kendimi seviyorum demeniz gerekir. Diyemiyorsanız orada bırakmanız gereken blokaj vardır. Bunun için ya kendiniz ya da profesyonel birinden destek alıp o konuyu dönüştürmeniz sizin için daha uygun olur.

Menopoz sorunu yaşayanlar; 7 günlük periyotlarla ayda bir kere bu çalışmayı yapsınlar. “anne olma ihtimalim benden alınmış olsa da ben mükemmel ve tam bir kadın olduğumu biliyorum. Kutsal dişiliğimi yaşamamı engelleyen ilahi gerçek olmayan her şeyi kaynağa gönderiyorum. Yerine ilahi kutsal dişilik enerjisinin dolmasını seçiyorum. Ben tam ve mükemmel sevgi dolu bir dişiyim.” Bu niyet sonrası yukarıdaki çalışmanın aynısını yapın.

Kadın ve erkek anatomisi ile ilgili bilgileri araştırdığınızda hem kendi bedeninizi gerçekliği ile tanırsınız hem de erkeklerin bedenlerini işleyişindeki farklılığı görüp ne kendinizi ne de erkekleri suçlamazsınız.

Cinsellik alanı dengeye geldiğinde insanlık da dengeye daha kolay gelecek. Her birimiz eşsiz varlıklarız. Kendi güzelliğimizi gördükçe diğer insanların güzelliklerini görüp onlara kendi güzelliklerini hatırlatabileceğiz. O kendi güzelliğini görmeyi ne zaman kabul ederse o zaman görecek elbette. Yaşadığımız dünyayı daha mutlu bir yer haline getirmek bizim elimizde…

23.03.2018