İçeriğe geç

Bire ve Bütüne Hizmet Nasıl Olur

  • 5 yıl önce
  • 2Dakika
  • 447Kelime
  • 197Görüntülenme

Bire ve Bütüne Hizmet Nasıl Olur

Oyuncu Betül Arım’la fiziksel ilk karşılaşmam yıllar önce Naturel Fuarı’nda olmuştu. Ruhsallık ve kişisel gelişim ile ilgili toplumdan edindiğim inançlardan dolayı bir sanatçının böyle bir alanda olmasına şaşırmıştım. Belirli sektörde olanları insan gibi görememizden dolayı şaşkın bir fuar olmuştu.

Kasım ayında Betül hanımın oynadığı Dışarıda Hiçbir Şey Var oyunundan haberdar oldum. Hemen sistem bu oyuna gitmem için beni programladı. Dün bu oyuna gittim.

İzlerken o kadar mutlu oldum, o kadar umut doldum ki anlatamam. Bu konuları anlatabilecek kalabalık bir kitle bulmak eskiden kolay değildi. Betül Hanım bu kitleyi oluşturmuştu. İki saat süren bu oyunda her şeyin tohumunu büyük bir ustalıkla ekti her birimizin kalbine ve zihnine.

Söylediklerinde bazen bilinç düzeyinde bakıp zihnim tepki gösterdi. Bu sabah ne kadar mükemmel bir şekilde içeriği oluşturduğunu algıladım. Hayatınızda herhangi bir eylemden vazgeçemiyorsanız bu eylemin içeriğini olumlu olanla değiştirin bakış açısı benim sahip olmadığım bir bakış açısıydı.

İnsana ait duygulardan benim ruhumda tanımlı olmayanların deneyimini anlamadığımı fark edip onlarla olan iletişimsizliğimi şifalandırdım.

Bu oyunda evrensel eş zamanlılıkta harikaydı. Bir gece önceden yaptığım Başmelek Zadkiel’le Gölgelerinizi Arındırma Çalışması enerji alanımız hala aktifken izlemem de o grupta farklı şifa alanlarını aktif etti. Katılımcılarımızın alanı aracılığıyla Türkiye, İngiltere Stonehenge ve Almanya Nazi katliam alanına da şifa aktı.

Oyun sonrası Betül Hanım dışarıda kendini bekleyenlerle tek tek ilgilendi. Ben ve Şermin’de ona yaptığı bu güzellik için çok teşekkür ettik. Neden teşekkür ettiğimizi oyunu izlerseniz siz de anlayacaksınız.

Yaptığınız her iş aracılığıyla bire ve bütüne hizmet edebilirsiniz. İşte bunu Betül Hanım çok güzel gösteriyor. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Betül Hanım kalbinize bunu fısıldayacak. Bu zamana kadar her gittiğim tiyatro oyunu bana bir şeyler öğretiyordu. Bu öğreti ve umut bambaşkaydı.

Betül Hanım’ın yüreğine ve emeğine sağlık. İyi ki dünyada var olmuş. İyi ki Türkiye’de bir sanatçı olmuş…

25.11.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: