İçeriğe geç

Dünyalı İnsan Olma Deneyimi

  • 4 yıl önce
  • 3Dakika
  • 738Kelime
  • 137Görüntülenme

Dünyalı İnsan Olma Deneyimi

“Melek gibisin, sen bir meleksin” söylemlerinin bana övgü olmadığını bir çok kere ifade ettim. Geçen gün de sosyal medyada bana bu şekilde hitap eden insanlara bunu hangi amaçla yazdıklarını sordum. Amma velakin cevap alamadım Cevaplar gelseydi bu yazı onların cevapları ile şekillenecekti. Gelmediği için de yeniden insan gerçekliğimizi onurlandırmamız için yaptığım hatırlatmalar doğrultusunda kendi bakış açımla hatırlatıyorum.

Ortaya çıkan geçmiş yaşam bilgilerimden tekamülsüz, karanlık, absolute, negatif, nötr, pozitif ve aydınlık bir çok yaşamım olduğunu hatırladım. Bu yaşamlar dünyada ve dünya dışında; bu evrende ya da başka evrenlerde varlık bulmuş. İnsanlık olarak melek diye tanımladığımız enerji bedenli yaşamlarım da var. Bu yaşamlarımdan hiç biri bir diğerinden daha fazla yüceltilecek ya da aşağılanacak bir yaşam değil. Her yaşamım çok kıymetli ve çok özel.

Dünyada bu yaşamı insan olarak programlamak benim için çok özel. İnsanlık bu zamana kadar deneyimlemediği bir zaman ve mekan deneyimi yaşıyor. Bu deneyimde özgür irade ile var olmanın harika armağanları var. 

İnsanı Yaratıcı yarattığında insana kendi varlığından bir parça armağan etti. Bu da o parçanın varlığını idrak ettiğinde insanın Yaratıcı ile bir ve bütün olduğunu hissetmesine neden oluyor. Meleklerin var oluşu insandan farklı olduğu için meleklerde bu öz bulunmuyor. İnsan olarak sahip olduğumuz donanım çok ama çok harika.

Bu yaşamımdaki bir çok şeye şükrediyorum. En çok da kul olabilmeye şükrediyorum. Özgür irade ile bu dünyada insan-ı kamil olma deneyimi yaşıyoruz. Bu yolculukta da her an kul olarak Yaratıcı’nın sevgisine ve korumasına nailiz.

Tüm insanlar Yaratıcı sevgisine özgür iradesi ile ne kadar izin verirse o kadar seviliyor. Bu da başka bir güzel deneyim.

Var oluşum gereği dünyada insan bedeninde kaç kere deneyim yaşamam gerekiyorsa her bir yaşam benim için çok özel ve kıymetli olacak. Bunu tüm varlığımla hissediyorum. Evet bundan sonraki yaşamda bu hatırladığım her bilgiyi unutarak gelmem çok mümkün. Eğer öyle olursa yeniden hatırlamak için yeni bir keşif yolculuğuna başlayacağım. Bu yolculuk da çok eğlenceli ve heyecanlı olacak.

Bu yaşamı bu dünyadaki son yaşamım olsun diye yaşamıyorum. Sadece bu yaşam için programladığım tüm yaşam derslerini dünyada eğlenerek deneyimlemek için yaşıyorum. Yaratıcı’ya verdiğim kendi var oluşum için sözlerim neyse bu sözleri yerine getirmek için bu yaşamı yaşıyorum.

Ne kadar güzel renkli ve kalabalık bir yaşam programı yapmışım. Bu sayede sizler de benim hayatımdasınız.

Şu ana kadar yaşadıklarım çok güzeldi. Bundan sonrasında da daha fazla güzelliğin var olduğunu hissediyorum. Yazdıkça da mutluluğum artıyor.  İnsan olarak aşırı güzel bir yaşam planladığımı hissediyorum. Aferin bana.

Güzel deneyimimden lütfen şu algı oluşmasın; hayatının her anı maddi zenginlik içinde geçmiş, hiç hastalık deneyimlememiş, dünyada her işi rast gitmiş ve hayatındaki herkes tarafından çok sevilmiş ve hep onaylanmış. Bir çok insanın yaşayacağından fazla aksiyon yaşadım hayatım içinde. Çok fırtınadan da geçtim. İşte bunların hepsi o güzelliğin bir parçası. Her bir deneyimde Yaratıcı’nın sevgisinin ve korumasının daha fazla benimle olduğunu şimdi biliyorum.

Velhasıl benim için insan olmak çok kutsal ve Dünyada yaşamak çok özel.

27.07.2020

 
🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰

 

.

Etiketler: