İçeriğe geç

Empat Olan Kişiler İçin Korunma Yöntemleri

  • 3 yıl önce
  • 3Dakika
  • 580Kelime
  • 1369Görüntülenme

Empat Olan Kişiler İçin Korunma Yöntemleri

Empat kelimesi Türk Dil Kurumu sözlüğünde bulunmayan kelimelerden biri. Enerji konusu ile ilgilenmeye başlayınca insanlar, yaşamları boyunca var olan bir alanı anlamlandırıyorlar.

Empati kelimesinden ortaya çıkmış olan bir tanım. Empati kelimesinin Türk Dil Kurumundaki tanımı


empati
    Fr. empathie

a. ruh b. Duygudaşlık.

Güncel Türkçe Sözlük

empati   Fr. emptahie 

Kişinin kendisini başka bir bilincin yerine koyarak söz konusu bilincin duygularını, isteklerini ve düşüncelerini, denemeksizin anlayabilmesi becerisi.

BSTS / Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü 

Empat olan insanlar sadece insanların duygu, düşünce ve hislerini almıyor aynı zamanda bulundukları ortamın baskın enerjisi neyse o enerjiyi de alıyorlar.

Empat olan insan bir mekana gittiğinde o mekan sürekli tartışma yapılan bir ortamsa gittiğinde orada eskiden kalan enerjileri hisseder ve sebebini bilmediği bir öfke haline girebilir.

Cinsel enerji yoğun olan ortamda ya da kişilerle bir araya geldiğinde bastırmakta zorlandığı cinsel arzu dürtüsü içine girebilir.

Yıllarca o kadar çok insanların düşünce, duygu, his ve enerjilerine maruz kalmıştır ki artık hangilerinin kendine hangilerinin başkalarına ait olduğunu fark edemez. Kendi kişiliğini dengesiz olarak tanımlaması bile çok büyük bir ihtimal. Sürekli değişken bir dalgalanma hali.

Eğer böyle bir insansanız günlük enerjinizi korumaya almanız sizi daha dengeli ve mutlu kılacaktır.

Alınmış Bütün Enerjileri Temizleme Çalışması

Kendinize zaman ayıracağınız bir zaman diliminde “Sevgili Işık Rehberim şu an benimle ol. Bana ait olmayan düşünce, duygu, his ve enerjileri alanımdan kaynağa götür. Açılan boşlukları koşulsuz sevgi enerjisi ile dengele” niyetini yapın sonra gözlerinizi kapatın. Ortaya çıkan düşünce ve duyguların hepsi için “seni serbest bırakıyorum” diye içinizden tekrarlayın. Gözlerinizi açmanız gereken zamana kadar meditatif halde kalın.

Bu çalışma sonrası kendinizi gözlemlediğinizde kendinizi yeniden tanımaya başlarsınız.

Günlük Alan Koruma Çalışması

Sabah uyandığınızda odanızdan çıkmadan önce “alanımı ışık korumasına alıyorum. Benim alanıma geçiş yapmaya çalışan insanlardan ve mekanlardan gelen düşünce, duygu, his ve enerjilerin alanıma giriş yapmasına iznim yok” niyeti ile enerji alanınızı korumaya alırsınız.

Herhangi bir insanla ya da durumla ilgili sizin bilmenize gerek olmayan bir konuya aşırı merak duyarsanız bu korumanız etkisini yitirir. Bu alanınızı şifalandırmanız önceliğiniz olmalı.

Ekstrem Durumlar İçin Koruma Yapma

Herhangi bir sebeple alanınızda korku ve panik tetiklendiğinde “bana ait olmayan her şeye alanımı kapatıyorum. Bu enerjilerin alanımdan ait olduğu kaynağa dönmesini talep ediyorum. Sevgi odağında kalmayı seçiyorum” bu niyeti yaptıktan sonra “ben sevgiyim” kelimelerini tekrarladıkça alanınız rahatlayacaktır.

18.01.2019

Etiketler: