İçeriğe geç

Gaia’nın Çığlığı

  • 2 yıl önce
  • 3Dakika
  • 634Kelime
  • 275Görüntülenme

Gaia’nın Çığlığı 

Tagline: Sevgi insanlığı dönüştürebilecek mi? 

Logline: İstanbul’da yaşayan artık hayatını sevgi ile sürdürmek isteyen kimya mühendisi kadın hayatın her alanına yayılmış korku ile dünyayı tüketmek isteyen insanlara rağmen yaptığı meditasyonlarda Dünya’nın ona gösterdiği sevgi dolu dünyayı sevgiyi bilen insanlarla inşa edebilecek midir? 

Otuzlu yaşlarının başında olan Kudret, mantığının gücü ile yıllarca işine aşık bir kimya mühendisi olarak hayatına devam ederken, okuduğu bir kitapla ruhunun fısıltısını kısa süreliğine duyup işinin dünyaya ne kadar çok zarar verdiği gerçeği ile yüzleşmeye başlar. 

Kendi ile yüzleşmek için çalışma koşulları bir erkek için bile zor olan çok sevdiği işinden ayrılıp, kendi içine yolculuk yapmaya başlar. Bu yolculuğu aşkın gücü ile kolaylaştırmak için aşık olduğu şehir olan İstanbul’a taşınır.  

İstanbul’a yerleştikten sonra bilmediği spiritüel dünyayı sosyal medyadaki gruplar aracılığıyla keşfetmeye başlar. Ruhunun susuzluğunu bir an önce gidermek için en ufak bilgi kırıntısından peşinden koşarak 27 Şubat 2010 gününe kadar daldan dala atlar. Sabah uyandığında bedeninin kocaman bir el tarafından sıkıldığı hissine kapılır. Gün ilerlerken bu his artık dayanılmaz bedensel ağrılara dönüşür. Öğrendiği meditasyon ve nefes teknikleri ile bedenini rahatlamak için büyük bir gayret içindedir. Ne yaparsa yapsın ağrı giderek artmaktadır. Gece 22:00’ye doğru nefes alamayacak kadar kemikleri ağrımaya başlamıştır. Bunun üzerine sıcak bir banyonun iyi gelebileceğini düşünür ve banyoya girer. Banyodan çıktıktan sonra oldukça hafiflemiştir. O bunu sıcak suyun rahatlatan etkisine yorsa da aslında bu onun zihninin bulduğu cevaptır. 

Televizyon izlemese de rahatladıktan sonra televizyonu açar ve Şili’de meydana gelen 8.8 şiddetindeki depremle ilgili haberleri duyunca büyük bir şok yaşar. Bu şokun arkasından ruhu ona deprem esnasında gün boyunca yaşadıklarının Gaia’nın acısı olduğunu fısıldar. İşte o gün Kudret Gaia ile ilk bağlantısını yapar. Evinden binlerce kilometre uzaklıkta meydana gelen deprem, Kudret’in içini kemiren ben yaptığım iş ile dünyayı kirletiyorum suçluluğu Dünya’nın ruhu olan Gaia aracılığıyla şifaya dönüşmeye başlar. Kudret artık Gaia’dan aldığı mesajlar doğrultusunda enerji çalışmaları ve meditasyonlar yapmaya başlar. Tek başına yaptığı çalışmalar sosyal medyanın doğru kullanımı ile grup şifalarına dönüşür. Birçok insanla yaptıkları niyetlerle evlerinden Dünya için şifa çalışmaları yapmaya başlarlar. 

80 yaşına gelen Kudret dünyanın dört bir yanından Gaia’nın çığlığını duyan kalplerindeki sevgi ile dünyayı şifalandırmak isteyen insanlarla birlikte insanlık tarihinin sıfır noktası olarak kabul edilmiş Göbeklitepe’de bir araya gelirler. Fiziksel olarak orada toplanmış insan sayısı az olsa da evlerinden sevgisi ile meditasyon alanına bağlanan binlerce insan ve milyonlarca ışık varlıkla dünya insanlığı için saf AŞK programının mucize kapısını Göbeklitepe’de bu defa sonsuza kadar açık kalacak şekilde hep birlikte yeniden açarlar. Dünyada var olan kaos bu kapıdan giren aşk enerjisi ile sevgiye dönüşür. 

Etiketler: