İçeriğe geç

Gerçek Özgürlüğe Ulaşabilmek

  • 3 yıl önce
  • 3Dakika
  • 614Kelime
  • 121Görüntülenme

Gerçek Özgürlüğe Ulaşabilmek

Bir kaç günden beri tehdit ile ilgili bir yazı yazmalıyım diye düşünüyordum. Bu yazının ön arınmasını Aralık 2019’da yapmışım. Ancak bunu zihinsel düzeyde hatırlamıyordum. Bir tarafım yazı yazmalıyım derken diğer tarafım onu yazdığımı hatırlıyordu. Yazıyı siteye eklemediğim için yazmalıyım hissi geliyormuş. Bugün önce o yazıyı siteye ekledim. Yazıyı eklememe ve okumama rağmen “tamam oldu” diyemedim.

Daha sonra tehdit kelimesini araştırdım. Bendeki tanımı o tanımla şekillendiremedim. Daha sonra hukuki olarak tehdit suçunun ne olduğunu araştırdım. Bakmam gereken alan bu tanımla netleşti.

Türk Ceza Kanunu Madde106’ya göre tanımlanmış tehdit suçu, meydana gelmesi failin iradesine bağlı olan bir kötülüğün, belli bir kişiye karşı gelecekte muhtemelen gerçekleşecekmiş gibi gösterilmesidir. Tehdit suçu, haksız bir zarara veya kötülüğe uğratılacağının bir kimseye bildirilmesiyle meydana gelir. Tehdit suçunun oluşmasına neden olan bu bildirim, söz ile yapılabileceği gibi davranış yoluyla da yapılabilir.

Tehdit suçunda korunan hukuki değer, kişilerin iç barışı, karar verme ve hareket etme özgürlüğüdür. Fail, fiili işlerken tehdit boyutunu aşacak söz ve davranışlar icra ederse “Şantaj Suçu” oluşabilir.

Kendi içimde tehdit kavramının neden bu kadar önem arz ettiğini bu tanımla fark etmiş oldum. Dünyasal olarak özgür olmak istiyorsak, biz sebebi ne olursa olsun herhangi bir insanı bir şeyle tehdit ettiysek, önce bu yaydığımız enerjiyi temizlemeliyiz. Daha sonra da kendi alanımıza dahil olmuş direkt ya da dolaylı tehdit enerjisini temizlememiz gerekiyor.

İllüzyonlar olmadan saf gerçeklikteki özgürlük içinde yaşamak istiyorsak, yaptıklarımızın sorumluluğunu almalıyız.

Şimdi sorumluluğunu alanlar “Direkt ya da dolaylı amacı her ne olursa olsun herhangi bir yaratılmışın özgürlüğünü kısıtlayan bir tehdit enerjisini gönderdiğim tüm yaratılmışlardan özür diliyorum. İlahi izinli olduğum kadarıyla benim sorumlu olduğum tüm tehdit enerjisini ya da programını hak eden yaratılmışlardan onların özgür irade seçimi ve ruhsal planı ile uyumlu olacak şekilde arınmasına niyet ediyorum” niyeti ile aşağıdaki meditasyonu bir kere yapabilirsiniz.

Kendi alanınızda bulunan tehdit enerjisinin arınması için de “bu zamana kadar direkt ya da dolaylı olarak beni her kim ya da kimler tehdit ettiyse onların benim alanımda meydana getirdiği her şeyin dengelenmesi ve onla ya da onlarla iletişimde olmam gereken her an özgürlük içinde hissederek iletişimde olmamı engelleyen her şeyin şifalanması” niyeti ile aşağıdaki meditasyonu yapabilirsiniz.

İlahi özgürlük meditasyonunun kaydını yapmadan önce Instagramda özgürlük konusunu anlattığım videoyu da izlemek isterseniz. O da işte burada

25.03.2021