İçeriğe geç

Gerçekten Bağımlı mıyım?

Spread the love
 • 3 yıl önce
 • 4Dakika
 • 975Kelime
 • 598Görüntülenme

Gerçekten Bağımlı mıyım?

Ne kadar farkında olsak da ne kadar kendi varoluşumuzu algılasak da içimizde var olan sevgi bizim gerçeği algılamamızı engelliyebiliyor.

Ruhumun insanlara bu kadar evrensel AŞKla bağlı olduğunu bugüne kadar idrak edememiştim. Bulunduğum ortamdaki insanların ortak dersi neyse ben de bu zamana kadar ruhsal planımda yoksa bile o dersi var etmek için bin bir türlü arayışa girmişim. Etkileştiğim insanlara “bakın ben de sizdenim” demek için çok çırpınmış ve olmadığım biri gibi olmaya zorlamışım.

Bağımlılıkla ilgili her kimle konuşsak ya da bu konu ile paylaşım yapsam 2015 yılından beri kendimi kahve ve çikolata bağımlısı diye tanımlıyordum. Bugün tam idrak ettim ki aslında bende bir bağımlılık programı artık yokmuş. Yaşamımda daha önce sadece aile bağımlılığım olmuş. O program bitince insanların arasında kendimi yalnız hissetmemek ve onlar benden rahatsız olmasın diye kendime yeni bir bağımlılık programı yaratmışım. Bu programı yaratmamın tek sebebi insana duyduğum saf evrensel AŞK. Bu kavramı da zihnen tanımlayamıyorum. Sadece bunun içinde var olmanın ne demek olduğunu içsel olarak biliyorum. Bazen bir şeyi insan bilir ama bunu karşısındakine anlatamaz; işte bu durumda aynen böyle.

Kendi kendimi zorla dahil etmeye çalıştığım bağımlılık programı neticesinde; hayatında bağımlılık programı aktif olanlara fark etmeleri için yazılar yazdım çalışmalar yaptım. Özellikle sigara ile ilgili olan çalışmaları yoğun olarak yapma nedenim; sigara içilirken ortaya çıkan kokunun beni aşırı rahatsız etmesinden kaynaklanıyor olmam. Bugün sigara dumanından ve kokusundan neden bu kadar rahatsız olduğumu da anlamış oldum. Sigaranın enerji alanında çift alan çalışıyormuş. Sigaranın yanmayan formu negatif tekamül yolu ile bağlantılı; yanan formunun alanında da karanlık tekamül yolu enerjisi bulunuyormuş. Ben sigara içilen ortamda olunca da karanlık tekamül yolundaki enerjilere maruz kaldığım için bu kadar rahatsız oluyormuşum.

Daha önce her maddenin tekamül ettiğini yazılı ve sözlü olarak ifade etmiştim. Bir maddenin tekamülü bu dünyada onu kullanan insan aracılığıyla gerçekleşiyor. Tekamül yolunda bu nedenle sadece kendimizden sorumlu değiliz; sahip olduğumuz eşyaların, bitkilerimizin ve hayvanlarımızın tekamülünden de sorumluyuz. Bu nedenle bağımlılık maddesi kullanan her insan onun tekamülünü de engellemiş oluyor. Bağımlılık eylemleri insan tarafından ortaya konulduğunda da etkileşimde olduğu nesnelerin tekamülünü engellemiş oluyor. Engellemesi de şu nedenden; her kullanılan maddelerin ya da eylemlerin alanına onun bağlı olduğu hizmet alanındaki enerjilerin dahil olmasından kaynaklanıyor.

Maddeler:

 • Sigara; negatif/karanlık
 • Alkol; karanlık
 • Uyuşturucu maddeler; karanlık

Eylemler:

 • Seks/porno; karanlık
 • Alışveriş; karanlık
 • Teknoloji; karanlık
 • Kumar; karanlık
 • Aile/eş/sevgili; karanlık
 • Çalışma hırsı; karanlık

Bağımlılık alanı içinde olan her insan da tekamülsüz programla çeşitli anlaşmalar yapmış oluyor. Bu anlaşmanın oluş alanını görmem ilahi olarak uygun olmadığı için nasıl olduğunu sizlere de aktaramayacağım.

Dileyenlere Arınma

Okuduklarınızdan sonra kendi alanınızı arındırmanız gerektiğini hissediyorsanız ve özgür iradenizle arınma yapmayı tercih ederseniz aşağıdaki çalışmayı okuyabilirsiniz. Özgür iradenizle bunu seçmiyorsanız; lütfen okumayın.

“İnsanlık planında artık bitme zamanı gelmiş olan bağımlılık programından bende var olan her alan gerçekliğini algılamayı ve onu kabullenmeyi seçiyorum. Bağımlılıklarım esnasında hangi nesnenin tekamül yolculuğunda dengesizlik yaptımsa bununla ilgili tüm sorumluluğumu yüzde yüz alıyorum. Bu nesnelerle bağlantılı negatif ya da karanlık tekamülle bağlantılı enerji alanında yaptığım herhangi bir dengesizlik varsa ilahi olarak bunun da sorumluluğunu alıyorum.

Kendim için; bu zamana kadar bağımlılık nedeniyle etkileşimde olduğum her nesne ve enerjisel formlar için hak ettiğim ilahi bir yardım varsa bu yardımı talep ediyorum. Bağımlılık maddeleri ya da eylemleri ile ilgili var ettiğim tüm illüzyonları alanımdan kaynağa gönderiyorum. Eğer bağımlı değilken kendimi bağımlı olarak tanımladıysam bu illüzyonu da alanıma bir daha gelmemek üzere kaynağa gönderiyorum.

Özgür irademle gerçeğin bilincinde olarak artık seçim yapma iznini kendime veriyorum. Kendi özgür irademi bağımlılık nesnesine ya da eylemine teslim ettiysem artık bu işlemi de iptal ediyor ve kendi özgür irademe yüzde yüz sahip çıkmayı seçiyorum.

Kendime ve hayatımda olan tüm insanlara/kişilere oynadığım tüm bağımlılık oyunlarını görüyor ve bu oyunları bozuyorum. Bu oyunlarla bağlı bağlantılı her şeyi alanımdan kaynağa gönderiyorum.

Her eylemimin yüzde yüz sorumluluğunu alıyorum.”

26.01.2021

 
Etiketler: