İçeriğe geç

Hayat Boyu Keyifli Öğrenme

Spread the love
  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1086Kelime
  • 374Görüntülenme

Hayat Boyu Keyifli Öğrenme

Bilinçli ya da bilinçsiz olarak aslında doğduğumuz andan başlayıp, ölünceye kadar hepimiz kendimize özgü bir öğrenme döngüsü içindeyiz. Öğrenmenin bilinçli olan kısmı okul ya da kurslarda öğrenilen bilgi oluyor.

Bir bebek doğduğu andan itibaren etrafındaki yetişkinleri gözlemleyerek ya da duyarak insan olmayı öğreniyor. Bu nedenle aslında hayat boyu keyifli öğrenme öğretisini önce yetişkinlerin hayatına uyarlaması gerekiyor ki, bebekler, çocuklar ve gençler bu yöntemi hayatlarına dahil edebilsinler. İnşa edilmiş bir programa ihtiyaç var.

İlk olarak hepimiz kendimizde var olan bilgi ve bilme ile ilgili bizi geliştirmeyen sahip olduğumuz alışkanlıkları, düşünceleri ve inançları kendimize itiraf etmemiz gerekiyor ki dönüşümü başlatabilelim.

Yolculuğumuza aşağıdaki niyetle başlayacağız. Gerçekten dönüşmek isteyenler buyursunlar efendim.

Arınma Yolculuğu

“Sahip olduğum bilgi ve bilme ile ilgili dünyasal ve ruhsal beni geliştirmeyecek alanımda var olan sahip olduğum her şeyle ilgili bana ait sorumluluğu yüzde yüz alıyorum. Bilgi ve bilme ile ilgili sahip olduğum beni geliştirmeyecek inançlara tutunmama neden olan tüm bilinçaltı çıkarlarımı iptal ediyorum. Özgürleşmem gereken her şeyi alanımdan kaynağa gönderiyorum. Açılan boşluklara ışık şifasının dolmasını talep ediyorum.” Bu niyet sonrası bir kaç dakika dahi olsa enerjinin değişmesi için gözlerinizi kapatın ve değişime izin verin.

Gözlerinizi açtıktan sonra okul hayatınızda ya da kurslarda yaşadığınız sevgi olmayan deneyimleriniz hala varsa o anların şifalanması için “Işık Bilgelerini alanıma davet ediyorum. Dünyasal olarak öğrenmeyi deneyimlediğim anlardan alanıma dahil olmuş, hala benimle olan ve beni hakikat arayışından uzak tutan ilahi olarak hak ettiğim arınma için Işık Bilgelerine teslim etmem gereken her şeyi teslim ediyorum. Benim sorumlu olduklarımın da sorumluluğunu alıyorum.” niyetini yapın. Bu niyet sonrasında eğitim ve öğretim hayatı ile ilgili her şeyin arınması için kendi eğitim hayatınız ya da ailenizdeki herhangi bir konuyu hatırladığınızda da “hatırladığım bu konu ile ilgili her şey ışığa dönüşsün.” niyetini yapın. 

Özellikle ebeveynler çocuğunuza ders çalışma ile ilgili söylediğiniz sözlerin enerjisini ya da onun zekasını küçümsemek için söylediğiniz her şeyi ışıkla arındırın ki, çocuğunuz bilgi ve bilmeden uzaklaşmasın.

Herhangi bir insanı kıskandığınız için ya da küçümsediğiniz için ona yönlendirdiğiniz onun bilgi ve bilme alanına yönlendirdiğiniz her şeyi de arındırın. Bizden çıkan her şeyden sorumluyuz. Bu konu için de dilerseniz şöyle bir niyet kullanabilirsiniz: “Bu zamana kadar herhangi bir insanın bilgi ve bilme alanını kıskanarak ya da onu küçümseyerek ona yönlendirdiğim her şeyi Işık Bilgeleri lütfen onun alanından alıp, varoluşa bir daha dönmemek üzere kaynağa götürün. O insanları hak etmedikleri enerjiye maruz bıraktığım için o insanların her birinden özür diliyorum. Eğer o anlarda haddimi aştıysam bunun içinde Yaratıcı’dan af ve bağışlanma talep ediyorum. Yüce Yaratıcım hak ettiği bilgelik kapılarını lütfen bu insanlara sen tam zamanında aç.”

Kitap okumuyorsanız ya da okuyamıyorsanız onun içinde dilerseniz şu niyetle alanı şifalandırabilirsiniz. “Işık Bilgelerini alanıma davet ediyorum. Bu zamana kadar okuduğum ya da dinlediğim tüm kitaplar aracılığıyla alanıma dahil olmuş ve beni hayat boyu keyifli öğrenme deneyiminden uzak tutan ilahi olarak arınması gerekenleri alanımdan arındırın, ben de kalması gereken ışık olmayan bilgileri de ışık korumasına alın lütfen. Şu andan itibaren okuyacağım ya da dinleyeceğim her kitaptan bilgi öğrenme deneyimimde alanımda olun ve ışık olmayan bilgilerden beni koruyun. Kariyerim ya da yaşam yolculuğum için öğrenmem ve kendimde tutmam gereken bilgileri de ışık korumasına alın lütfen. Işık olmayan bilgilerin tüm insanlık için ışık bilgisi ile değişmesini talep etmem uygun olan her bilginin ilahi yasalara ışık bilgisi ile değişmesini talep ediyorum.”

Herhangi bir sağlık sorunu neticesinde bilgi edinme ile ilgili yaşadığınız bir zorluk varsa bunun için de hak ettiğimiz şifa için şöyle bir niyet yapabiliriz; “Bilgi edinmemi zorlaştıran sağlık sorunlarımla ilgili bahane yaratma oyununu bitiriyorum. İlahi olarak daha sağlıklı olmam uygunsa. Hakikati hayat boyu keyifle öğrenmek için Yaratıcı’dan şifa talep ediyorum. Aklım, ağzım veya herhangi bir azamla hakikat olmayan bilgiyi bilerek isteyerek insanlara aktardıysam bunun için tövbe ediyorum. Yaratıcı’dan af ve bağışlanma talep ediyorum. Bilmeden hakikat olmayan bilginin yayılmasına vesile olduysam da bu alandaki her şeyi Yaratıcı’ya teslim ediyorum. İnsanlık planında var olan yalan söyleme programındaki zorunlu olduğum alanlar için Yaratıcı’dan ilahi yardımı talep ediyorum. Yalan söyleme ile ilgili iradi olarak yalan söylediğim programlardan da özgürleşmeye niyet ediyorum. Bunun için de Yaratıcı’dan yardım talep ediyorum.” Bu niyet sonrası beyaz ya da pembe denilen masumlaştırılmaya çalışılan yalanlarda dahil yalan söylemezseniz iyi olur.

Hepimiz kalbimizden gelen dualarla bol bol dua edelim ya da kalbimize doğan konular için izinli olduğumuz alanlara bol bol enerji çalışması yapalım ki eğitim ve öğretim sistemi içine dahil olan öğrenciler ve öğretmenler bilgi alışverişini saygı, sevgi, şefkat, merhamet ve AŞKla deneyimleyebilsinler. Okul hayatımız bittikten sonra da hepimiz ömrümüzün sonuna kadar keyifli keyifli hakikati birbirimizle paylaşalım.

23.01.2022

Etiketler: