İçeriğe geç

Ho’oponopono ile İçgüdüsel Davranışların Şifalandırılması

  • 2 hafta önce
  • 4Dakika
  • 951Kelime
  • 545Görüntülenme

Ho’oponopono ile İçgüdüsel Davranışların Şifalandırılması

Hayvanların stres altındayken üç tür davranış sergilediği tespit edilmiş. Savaşma, kaçma ve donma. İnsan olarak bu davranış kalıbı bizim sürüngen beynimizde de aynı şekilde işliyor. Hayatta kalabilmek için çok fonksiyonel olan bu davranış kalıplarını sosyal hayat içinde de herhangi bir hayati tehdit olmasa da sergileyebiliyoruz. Bu davranışı ne kadar çok yaparsak beyindeki nöral ağlar güçleniyor ve artık bu bizim kişiliğimizin bir parçası haline dönüşüyor. Bu kişilik özelliğimizde bizim uyumsuz bir insana dönüşmemize aracı olabiliyor.

Bu yazıda yaşamsal tehdit olmayan sosyal ilişkilerimiz alanında ortaya çıkan savaşma, kaçma ya da donma davranış kalıplarımızın çözümleyici hale dönüşmesi için çalışmalar yapacağız.

Dönüşüm Çalışması

Sahip olduğum kişilik özelliklerime ait her şeyin yüzde yüz sorumluluğunu alıyorum. Bu zamana kadar kendi sorumluluğumu yüzde yüz almamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Yaşamımın herhangi bir anında hayati tehlike bulunmazken sosyal ilişki deneyimimde yüzleşmek istemediğim durumla yüzleşip, bu durumu barışçıl bir şekilde çözümlemek yerine o ortamdan kaçtıysam; kaçmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Yaşamımın herhangi bir anında hayati tehlike bulunmazken sosyal ilişki deneyimimde yaşadığım deneyimi barışçıl bir şekilde çözümlemek yerine savaştıysam; savaşmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Yaşamımın herhangi bir anında hayati tehlike bulunmazken sosyal ilişki deneyimimde yüzleşmek istemediğim durumla yüzleşip, bu durumu çözümlemek yerine hiç bir şey yapmayıp donakaldıysam; donakalmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Sosyal ilişkilerimde herhangi bir anda kendi özgür irademi kullanmayıp karşımdaki insanın seçimlerinin beni manipüle etmesine izin verdiysem, bunu yapmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Sosyal ilişkilerimde herhangi bir anda karşımdaki insanın özgür irade seçimlerini yok sayıp onu manipüle ettiysem, bunu yapmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Sosyal ilişkilerimde özümde var olan barışçıl yöntemlerle yaşadığım kaosu sevgiye dönüştüremediğim herhangi bir an olduysa, bunu yaşamama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Bu arınmanın her alanının sıfır noktasına erişmesini engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

17.02.2022

 
Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_

Etiketler: