İçeriğe geç

Programlanıyoruz

  • 1 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1238Kelime
  • 163Görüntülenme

Programlanıyoruz

Bir çok alandan programlanıyoruz. İki gündür kişilerin seans talebindeki cümle kalıpları ile fark ettiğim kişisel gelişim ve ruhsal gelişim alanında alınan bilgilerle nasıl programlandığımızı fark ettirilmesi algısı ile bu yazıyı yazıyorum.

Dünya üzerinde var olan her farkındalık araçlarını ortaya çıkaran şu an fiziksel olarak hala bedenli ya da artık dünya planetinden ayrılmış olan tüm enerji boyutunda olan herkese çok ama çok teşekkür ediyorum. Zamanınızı insanlığın dönüşümü için ayırdığınız bilgilerin ortaya çıkması için zorlandığınız tüm süreçlerinize sevgimi gönderiyorum.

Bir dünya planının oyunu var bunun alt planı olan bir de insanlığın oyunu var. İnsanlık oyunundaki her araç o zaman dünyada yaşayan insan bilincinin frekansına göre ortaya çıkıyor. O zaman diliminde yaşayan insanların dönüşümü nasıl gerçekleşecekse bu yöntemlerle ortaya çıktığı toplumun inançları ile uyumlu olarak ortaya çıkıyor.

Güncel olarak kişisel gelişimle ilgili sistematik bilgilerin bir çoğu Amerika’da yaşayan insanlar tarafından Amerikan kültürü ile harmanlanıp çıkıyor. Kanal bilgilerinde de bilimsel araştırmalarda da enerji boyutu aynı çalışıyor. Konuyu ortaya çıkaran kişinin bilincinde tanımlı bilgiler aracılığıyla yeni bilgi ortaya çıkıyor. Tanımlamaların hepsi o kişinin o zamana kadar öğrendiği bilgiler ve tanımlara göre tanımlanabiliyor. Bu da bizlerin kanal bilgisi ya da bilimsel yayın her ne okursak okuyalım sadece çözüm için okumamız gerektiğini oradaki tanımlamalara tutunup kendimize yeni bir kısır döngü yaratmamamız gerektirdiğini hatırlatıyor.

Bunu sadece değişmek isteyen insanlar yapmıyor. Kişisel gelişim ya da ruhsal dönüşüm uzmanı çalışmaya başlamak için bir referans ile başlamalı. Bu referans nokta kişinin tutunacağı bir bilgi ile ona aktarılmamalı. Birçok kaynak ve bilgi var. Somutlaştırmak için Oğuz Saygının Bilge Simitçi kitabında yazdığı dört kişilik tipi ile örnek vereceğim. Kırmızı karakter, yeşil karakter, sarı karakter ve mavi karakter. Bu kitabı iki kere okudum, ikisinde de testleri yaptım. Daha önceden kendimi analiz için yaptığım testleri not ettiğim defter ikinci okumam esnasında da karşıma çıktı. 2009’da ve 2015’de yaptığım testleri karşılaştırdığımda farklı sonuçlar ortaya çıktı. Neden bu oldu çünkü ben herhangi bir kişilik tipine aitim diye ona tutunmadım. Kendi içimde dönüştürmem gereken noktalara çalıştım ve bu çalışmalardan dolayı baskın olan kişilik tiplerim dönüşmüştü. İlk yaptığımda baskın olan kişilik tipim kırmızı ve maviyken 2015’de yaptığımda yeşil, sarı ve mavi birbirine yakın iken kırmızı karakter en aza düşmüştü. Şimdi yapsam yine değişmiş olacak. Onun için ne siz ne de anne babanız ya da çevrenizdeki insanlar sabit bir tanımda değilsiniz.

Dünya üzerinde yaşayan yaptığı iş sektörü ne olursa olsun her insan şu şartlarda yaşamını sürdürmek için para kazanmak zorunda. Bu da hepimizin para ile deneyimi olduğunu bize gösteriyor. Kişisel gelişim ve ruhsal gelişim işini yapan kişi eğer aldığı eğitimin içeriğindeki bilinç programlamanın farkında değilse otomatik olarak eğitim aldığı esnadaki eğitimlerin içeriğindeki bilgiler otomatik program olarak çalışmaya başlıyor ve insanları dil kalıpları ile yönlendirmeye başlıyor. Burada doğru ya da yanlış bir eylem yok sadece bilgi aktarımı programı çalışıyor. Her ne olursanız olun eğitimci, uygulamacı ya da bu konularda eğitim ya da seans alacak kişi herkes kendi zihnini korumayı ve ona kaynağın saf bilgisinin ulaşmasını, saf bilgiyi yaymayı bilmeli. Ben bu konuda bilgi alırken kendimi şöyle güvenceye alıyorum “sadece sevgi ve ışık olan saf bilgi ve enerjinin bana ulaşmasına iznim var, bunun dışında olan hiçbir şeyin alanımda çalışmasına iznim yok.”  Bu yola ilk çıktığımda “her zaman benden sadece ilahi gerçek saf bilgi ve enerjinin çıkmasına iznim var, pozitif ve aydınlık olmayan hiç bir şeyin beni aracı kullanmasına iznim yok” niyetini ortaya koydum. Açığa çıkan her bilgi ile kendimi yenileyip daha saf nasıl aktarım sağlarım hep bunların niyeti ve farkındalığı ile yol alıyorum. Bu yolda her zaman insan olduğumu kendime hatırlatıyorum. Nedeni de insan hata yapabilir ve kendini geliştirme yolculuğundadır.

Hangi programlama dilinin büyüsüne kapılmış ve o noktaya doğru çekiliyorsunuz bunu fark edin. Hiçbir yöntem ya da kişi size dokunduğu anda sizi eğer siz kendi yaşam sorumluluğunuzu almıyor ve istemiyorsanız değiştiremez. Her şey sizde başlar ve sizde biter.

Bu yazıdan sonra lütfen okuduğunuz her bilgiyi yeniden düşünün, kendinize ya da başkalarına koyduğunuz etiketi ne için koydunuz bunu fark edin. Eğer kendinizi tanımladığınız etiket sizi dönüştürmek yerine kemikleşmiş bir yapıya sizi dönüştürdüyse o öğretiyi ya siz yanlış anlamışsınızdır ya da o öğreti pozitif ya da aydınlık hizmet yolunda olmayan bir kaynaktır. Bu hizmet yolundaki bilgi artık size hizmet ediyor mu etmiyor mu bunu sorgulayın. Kişisel gelişim ya da ruhsal dönüşüm ezbere dayalı bir yöntem olmamalı sizin içinizdeki tatlı öze sizi yaklaştırıyor olmalı. Eğer herhangi bir öğreti ya da hocaya bağımlı oldunuzsa burası sizin için yanlış noktadır. Her şey sizi size taşıyan sadece bir araç. Zamanı geldiğinde o aracı bırakın. Yeni araçla sadece ilerlemeniz gereken zamanda ilerleyin. Sonra ondan da özgürleşin ta ki hiç bir araç olmadan Yaratıcı ile bir olana kadar. Sadece siz ve Yaratıcı bir aradaysanız işte şimdi doğru yerdesinizdir. Bunun dışındaki her şey illüzyon içindeki illüzyondur.

Çok ama çok değerli çok ama çok mükemmelsiniz, lütfen bunu hatırlayın

20.09.2018

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_