İçeriğe geç

İlkbahar Ekinoksu

  • 1 yıl önce
  • 2Dakika
  • 376Kelime
  • 107Görüntülenme

İlkbahar Ekinoksu

Ekinoks kelimesinin ne olduğunu ilk okulda öğrenmiştim. Ne kadar önemli bir tarih olduğunu ise ruhsal çalışmalar yapmaya başladıktan sonra fark ettim.

Sadece gün ve gece eşitliği değil ekinoks, doğa ana kendi içimizdeki her şeyi dengeleyeceğimiz bir enerji alanı açıyor  bu tarihte.

Neleri Dengeleyebiliriz

Dünyasal ve ruhsal yaşamı

Kalp ve beyni

Ego ve ruhu

Eril ve dişil enerjimizi

Kaos ve aşkı

Alma ve vermeyi

İçsel çocuğumuzu

Zihin ve evrensel zihni

Ben ve biz bilincini

Çatışma ve uyumu

İçsel karanlık ve aydınlığı

Yaşam ve ölümü

Alt benlikler ve öz ışık benliğini

Fiziksel beden ve ışık bedeni

Bunları dengelediğimizde özümüzdeki sevgi ve ışık büyüyerek ışık ya da sevgi boyutuna kuantum sıçrama yapmamıza neden olur.

Kuantum sıçramayı içimizdeki denge ile gerçekleştirebiliriz. Denge olmadan gerçekleşen her yükseliş gelecekte bir gün eski frekans alanına inecektir.

Hocalar, öğretiler yöntemler bize dengeyi yaratmayı öğretir; dengede kalabilmek ise sadece bize bağlıdır. Hiç kimse bizi yaşamımız boyunca dengede tutamaz. Sadece biz yaşam boyunca kendi dengemizi sağlayabiliriz.

Dengelemeyi Nasıl Yapabiliriz

Yaşamdaki bizim öğretilerimizin hepsini kendi ruhumuz bilir. Bu dengelemeyi nasıl yapmamız gerektiğini kendimize soralım, içimiz neyi yapmayı söylüyorsa onu yapalım.

Dengeli ve harika bir ekinoks diliyorum.

21.03.2019

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_