İçeriğe geç

Kalbini Dinle Ruhunu Duy

  • 4 yıl önce
  • 6Dakika
  • 1583Kelime
  • 148Görüntülenme

Kalbini Dinle Ruhunu Duy

Ruhsallıkla ilgilenen herkesin fark ettiklerini bu yola yeni girenlerin kalbin sesini ve ruhun planını anlamaları için elimden geldiğince yazma isteği ortaya çıktı.

Ruhumuz daha dünyaya gelmeden üzere kendine alacağı dersleri belirliyor ve rehberinden bu dersleri öğrenebilmesi için yaşam planını birlikte oluşturmaya başlıyorlar. Dersler ne ise bu derse yardımcı olacak öğretmenlerle anlaşmalar yapılıyor. Aile bireylerimiz, yakın arkadaşlarımız, eşimiz ve çocuklarımız bu planda bize güçlü öğretiler sunmak için bizimle kararlaşmış sözleri veriyorlar. Bunları üniversite aldığımız zorunlu dersler gibi görebiliriz. Bir de seçmeli derslerimiz var bu derslerde bize öğretmenliği de yaşamımıza dahil olan diğer insanlar gerçekleştiriyor. Benim bu detayı tam olarak algılamam Robert Schwartz’ın Cesur Ruhlar kitabı oldu. Kitabın yeni basımı bulunmuyor. Bu kitapla ilgili ön bilgi için buraya tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz. 

Yaşamımızdaki hiç kimse bizi zor duruma sokmak için bunu gerçekleştirmiyor. Olan her şey bizim ruhumuzun yükselişi için. Dünyada konforlu yaşayarak da bu deneyimleri yaşayıp öğrenebiliriz. Bu kendimize ne kadar izin verdiğimize bağlı olarak değişecektir. Sadece dikkat etmemiz gereken nokta ruhumuzun planından sapmamaktır. Ruhumuzun planından saptığımız anda işte o zaman zorlu durumlarla burun buruna geliriz. Daha önce de belirtmiştim. Yazdıklarımın hepsini ya kendi yaşamımda deneyimleyip ya da başkasının deneyimi ile içselleştirip bunu yazıya dökerim. Değişimin ne kadar korkutucu olduğunu, ne kadar belirsiz olduğunu bu durumların insana ne hissettirdiğini biliyorum. Benim zorunlu derslerim öfkeden özgürleşmek ve egoyu ruhun yolu ile birlemekmiş. Siz ne kadar çaresiz hissediyorsanız ben de o kadar çaresiz hissettiğim deneyimler yaşadım. Teslim edebilmenin kelime olarak çok kolay deneyim olarak gerçekte ne kadar zor olduğunu biliyorum.

Güç, bilme ve kontrol etmek egonun araçlarından. Eğer ego sizin deneyimleriniz içindeki ana konu ise yaşam sizi törpüleyecek ve budayacak deneyimler getirir size. Biz Yaradanın bize izin verdiği ölçüde güçlüyüzdür. O gücü yaşamınıza ruhun istediği gibi yaşayabilmek için aslında bir hiç olduğunuzu gerçek anlamda idrak etmeniz gerekir. Bunu idrak edene kadar önce kendi yaşamınızda güçsüzlüğü deneyimlersiniz; olmadı daha öğrenemediniz mi o zaman sevdikleriniz karşısında çaresiz eliniz kolunuz bağlı kalır. Hastalıklar, sakatlıklar, aldatmalar, aldatılmalar, dolandırılmalar, dolandırmalar, hırsızlıklar, gururunuzu kıracak her türlü deneyim sizin yaşamınıza yağmur gibi yağmaya başlar. O yağmuru durduracak tek insan var o da sizsiniz. Ruhunuzun sesini duyup onun arzusu doğrultusunda dünyasal arzuları ve ruhsal planları birleştirmeye başladığınızda her şey durulmaya ve yaşamın mucizesi hayatınıza akmaya başlar.

Yaşam ruhun gelişmesi için yolculuk. Bu yolda kişi bilinçli olarak ne kadar arınırsa ruh o kadar kolay yükselir. Ruh yükseldiği için de yaşam konforu daha çok sizin hayatınıza dahil olur. Daha önce de sık sık temizlik araçlarından birinin Ho’oponopono olduğundan bahsetmiştim. Ho’oponopono için Joe Vital’in Zero Limit ve Sıfır Noktası kitaplarını okuyup daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu yöntemi yıllardır kullanırım özellikle son bir ayda daha çok kullanıyorum. Her ne kadar sezgiselliğe geçsem de yıllardır çok yoğun olarak var olan sol beynimin öğrenimlerinden dolayı neyin nasıl olduğunu hala merak ediyorum. Bu merakım bazen de bu çalışmayı önerdiğim insanlardan dolayı ben de ortaya çıkıyor. Başmelek Metatron ile bir çalışma yapacaktım. Çalışma öncesinde ho’oponoono ile ilgili olarak bilgi almam gerektiğini hissedip ho’oponopono ile nasıl çalışmak gerektiğini sordum. Başmelek Metatron’da: “Yaşamda yaşadığınız her şeyin sorumluluğunun kendi ruhunuz olduğunu kabul ettikten sonra bu deneyimin artık dönüşecek parçaları sizin söylediğiniz ‘özür dilerim, lütfen beni affet, seni seviyorum’ sözleri ile ışınsal varlıklar tarafından sizin yaşam planınızdan temizleniyor. Bu söylenilen kelimelerin her birinin ayrı bir frekansı var ve siz o frekansla çalışan varlığa seslenerek hayatınıza çağırıyorsunuz ve o sizin kalbinizin enerji ile senkronize olarak sizin yaşamınızda bunu gerçekleştiriyor. Size sadece yardım ediyor. Siz bu kelimeleri düşünerek ya da seslendirerek o frekansın daimi olarak yaşamınızda aktif olmasını sağlıyorsunuz. Eğer o konu tamamen dönüşmeden siz bu sözleri söylemeyi bırakırsanız bu varlıklarda size yardımcı olmayı bırakıyorlar. Konu yaşamınızda tam olarak temizlenemiyor. Sorumluluk almanın gerçek anlamını yaşamınızda içselleştirdiğiniz ölçü de bu çalışan varlıkların titreşimleri de sizin yaşam planınızdaki temizlik olarak artıyor. Temizliğin zamanı sizin zihinsel olan bilgiyi sezgisel olan bilgiye dönüştürme hızınıza ve inancınıza bağlı olarak değişiyor. Melekler ya da enerjilerle olan çalışmaların yaşamınızda ortaya çıkması size bağlı. Kullandığınız yöntemin ya da enerjinin frekansının hızı ya da gücü sizin sisteme olan teslimiyetiniz ölçüsündedir. Bizler size her zaman şefkatle desteğimizi sunuyoruz. Sadece sizin isteklerinizi sizinle birlikte gerçekleştirebiliriz.”

Dünyasal plan ve ruhsal planı anlayabilmeniz için Thea Alexander’in MS 2150 kitabı da bakış açınızı değiştirecektir.

Yaratan’ı hissetmek ve algılamak için Neale Donald Walsch’ın Tanrı ile Sohbet kitaplarını okuduğunuzda da yine farklı bir bakış açısını deneyimleyeceksiniz ya da evet benim bildiğim Yaratan aslında böyle diyeceksiniz.

İslamiyet’in sevgi boyutunu algılamak için de Burak Özdemir’in Levh-i Mahfuz kitabını okumanızı öneririm. Gördüklerimden ve okuduklarım sonucu ile öğretilen Allah bilgisi ve kendi içimdeki Allah bilgisi arasında çatışmalar ortaya çıkarıyordu. Kitabı okurken ‘evet ben de onun böyle olamadığını hissediyordum, çok şükür Allah’ım senin sevginle buluştum’ diyerek okuduğum çok yeri oldu. Beni Allah’la yeniden kucaklaştıran kitap olduğu için benim yaşamımda yeri özel olan kitaplardan biridir.

Ruhsal kitaplarla ilgili olarak Hasan Çeliktaş’ın iki güzel röportajını izleyip evet ruhum bu kitaptan bir öğreti hissediyor diyeceğiniz kitaplara da bu videolarla ulaşabilirsiniz.

Röportajın birinci bölümü buraya tıklayarak ve ikinci bölümü de buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

2000 sonrasında doğan sağlıklı olan ancak pek anlaşamadığınız çocuklara sahip ebeveynlerseniz Şebnem Özkan’ın Işık Çağı Çocukları size yol gösterecektir. Çocuklarınızla çatışmak yerine onların aslında sizin hayatınıza ruhunuzun sesini duyurmak için geldiğini fark edip şükredebilirsiniz.

Dünya yaşamındaki zorlu deneyimlerden biri de doğuştan ya da yaşam için de sonradan ortaya çıkan durumlardan dolayı engelli aile bireyleri ile sürdürülen yaşam deneyimleridir. Bu deneyimler içinde olanlardansanız ruhsal planı anlamak ve mucizeleri yaşamınıza dahil etmek için Saba Uzun Deniz’in yazdığı Mucizenin Doğumu kitabını okumanızı öneririm. Çocuğu için yapmış olduğu çalışmaları detaylı olarak paylaşmış. Açık yüreklilikle duygularını da paylaşmış Deniz Hanım. Hem ruhunuza şifa hem aile bireyinize şifa bulacağınıza inandığım bir kitap. Kitabın içeriğini anlamak için dilerseniz yine Hasan Çeliktaş’ın yaptığı röportajı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Biz de ailesel olarak hastalığı ve kazaları çok deneyimleyen bir aileyiz. Hastalık almasını bilene en büyük dönüşüm armağanını da beraberinde getiriyor. Ben özellikle anneme şifa konusunda kendi bedeninde çektiği acılarla bu deneyimi birebir bana deneyimletmeden bana çok büyük bir öğretmen oldu. Anneme ve bizlere bu dersleri öğrenmemiz için kendi bedenlerinde yoğun acılar çeken tüm aile bireylerime çok teşekkür ediyorum. Kanser hastalığını da çok şükür bedenimde deneyimlemeye çok yaklaşmışken kan bağı değil ama can bağı olan bir kardeşim diyebileceğim bir arkadaşım ile deneyimlemiştim. Dilerim artık hem annem hem de ailemde kaza ve hastalık deneyimlerini yaşamına dahil eden tüm aile bireylerim ve bu deneyimi dünya üzerinde seçen herkese mucizevi şifalar ulaşsın.

Yazıyı güzel bir hikaye ile bitireyim. Burada anlatmaya çalıştıklarımı anlatan çok sevdiğim bir hikaye onu da bu linkten okuyabilirsiniz.

Yaşamınızdaki değişim ve dönüşümlerin her zaman için kolay ve sağlıklı olmasına niyet edip buna izin verdiğiniz ölçüde gerçekleşiyor. Ruhumuzun planını anladığımız, kolay, sağlıklı ve mucizevi bir yaşam bizimle olsun.

19.06.2016
Yasemin Derya Metin

Etiketler: