İçeriğe geç

Kime Göre Neye Göre

Spread the love
  • 4 sene önce
  • 3Dakika
  • 662Kelime
  • 138Görüntülenme

Kime Göre Neye Göre

Sürekli enerji çalışması ve ho’oponopono yaparak yaşam sürmek çok eğlenceli. Geçenlerde ho’oponopono sözcüklerinden oluşan bir kolye olsa ne güzel olur diye düşündüm. Birkaç yere gittim bulamadım. Bulamayınca bari bunu yaptırayım dedim. Tanıdığım bir kuyumcuya gidip iki tane ürün yapıp yapamayacağını sordum. Yapacağını söyledikten sonra istediklerimi söyledim ve tasarımı oluşturduk. Yazıyı yazarken de acaba internette satışı yapılan bir ürün var mı diye baktığımda onu da bulamadım. Fikri kolay olmasına rağmen bir takı tasarlamış olmak da şimdi beni mutlu etti.

Dün de ürünlerin hazır olduğunu öğrendiğimde teslim almaya gittim. Teslimat esnasında çok güldüm. Ürünü yapan atölyedeki kişi sipariş alan kuyumcuyu işlemi yanlış yapmamak adına yazılacakları onaylamamak için birkaç kere aramış. Sonra da “abi bu adam karısına ne yapmış ki böyle bir şey yazdırıp ona hediye ediyor” demiş. Kuyumcu “bunu yaptıran adam değil, kadın kendisi takacak” dese de çok anlamlı gelmemiş. Bu konuşma bana aktarıldığında çok güldüm ve eğlendim. Sonra bu konu üzerine düşününce evet adam böyle düşünmekte çok haklı dedim.

Özür dilerim, beni affet, teşekkür ederim ve seni seviyorum cümleleri toplumumuzda ancak bir kusur ya da kabahat olduğunda konuyu çözümlemek yerine maskelemek ve geçiştirmek için kullanılan cümleler. Ho’oponopono öğretisi nelere kadirmiş. Gerçekten çok boyutlu arınma yapıyor. 

Yaşadığım bu durum her şeye bakış açısının aslında konuyu bambaşka formatta algılanıp yorumlanmasına neden oluyoru yeniden fark ettirdi. Bana göre bu cümleler arınmak ve saflaşmak için kullanılıyorken, başka insanlar için bir kabahatin affedilmesi için yapılan bir eylem olabiliyor. Yoldan geçen rastgele 100 kişiye bu kelimeleri sorsak her birinden çok farklı ve eğlenceli fikirler çıkacağına eminim.

Biri sizi anlamadığında o kişiye karşı varsayımda bulunmak yerine birbirinize kendi algınızı ifade edin ki her şey neşe ile çözümlenebilsin.

Kendinizi mutsuz hissettiğinizde şu soruları sorarak kendinize farkındalık yaratabilecek yeni alanlar açabilirsiniz.

  • Şimdi mutsuzum. 
  • Kime göre mutsuzum?
  • Neye göre mutsuzum?
  • Bulunduğum şartlara rağmen mutlu olmam mümkün mü?

Dün benim için bu eğlenceli farkındalığı yaşadıktan sonra özel günlerde ya da herhangi bir nedenden dolayı birbirine kırgın ve küskün olan eşler ya da sevgililer birbirine ho’oponopono kelimeleri içeren armağanlar yaptırıp, ilişki ya da evliliği daha da saf ve kutsal hale dönüştürebilirler.

Yazımızı da ho’oponopono arınması ile bitirelim. “İnsanların bakış açılarını ve algılarını önemsemeden sadece kendi gerçekliğimi karşı tarafa empoze etmem sebebiyle sağlıksız iletişim alanını güçlendirip, insanlık planında ilahi gerçek neşe içinde iletişimi var etmemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma Fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, İndigo”

Enerji çalışmaları istedikten sonra yaşamın içinde ve her anında olabilir.

11.03.2020

 
🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰
Etiketler: