İçeriğe geç

Mutlu Olmak İstiyorsanız

  • 3 yıl önce
  • 2Dakika
  • 525Kelime
  • 124Görüntülenme

Mutlu Olmak İstiyorsanız

Yaşam bize her zaman pozitif ve negatifi sunar. Kendi yaşantımızın pozitif mi yoksa negatif mi olacağı bizim seçimimize bağlıdır.

Mükemmeliyetçi yapıya sahipseniz, her sistemin içindeki eksikliğe odaklanırsınız. Ben de yıllarca bu şekilde yaşadım. İş yerlerinde olmayan imkanlar üzerine odaklandıkça iş değiştirdikçe hep daha az imkanların olduğu zamanlarda o, iş yerinde çalışmaya başladım. Çalışmaya başladığımda ya ben şartlara bir süre alışıyordum ya da sistemi zorlayarak orada olanlarla değiştiriyorduk. Değişimin olmaya başlaması için önce var olanları görmeye başlamam gerekiyordu. Sahip olduğumuz iyi imkanlara odaklandığımda değişim oluyordu.

Peki değişim neden gerçekleşiyordu? Olumsuza odaklandığımda her an düşük titreşimli olan şikayet enerjisi içinde oluyordum. O frekans zaten düşük olduğu için ben orada kalmaya devam ettiğimde kendi frekansımda düşmeye başlıyordu. Frekansım düştüğünde kendi sahip olduğum özdeğeri de düşürüyordum. Ruhsal olarak sahip olduğum özdeğerin titreşimi yüksek. Bu özdeğer yaşadığım sürece benim frekansıma uygun olarak benimle birlikte kalacak. Seçim bana ait ya sahip olduğum özdeğer frekansına doğru pozitif yönde yükselişe doğru yol alırken etrafımı da bu doğrultuda şekillendiririm ya da şikayet ederek enerjimi gittikçe düşürerek kendi özdeğer enerjimi aşağıya çekerken hak etmediğim bir yaşam içinde yaşamaya başlarım.

Şikayet enerjisi çoğunlukla beraberinde sorumluluk almamıza engel olan bir bilinç durumunda olmamıza da neden olabilir. Sorumluluk almadığımız belirli bir nokta varsa bu sorumluluğu almamızı bize hatırlatmak için sorumsuz insanları hayatımıza dahil eder. Nasıl sorumluluktan kaçmış olabiliriz? Kendi yaşam sorumluluğumuzdan ya da ruhsal sorumluluğumuzdan bilinçaltı düzeyde kaçıyorsak, sorumsuz eş, sevgili, iş arkadaşı, kardeş, çocuk bu özelliklerde ne kadar insan varsa hepsini hayatımıza çekeriz.

Yukarıda anlattıklarım doğrultusunda kendi yaşamınızı bir gözden geçirin. Bu gözden geçirmeyi yaparken kendinizi de gözlemleyin. Annem, babam, öğretmenim, kocam, patronum… yüzünden şu an bu durumdayım diyor musunuz? Bunlara evet diyorsanız, kendinize yaptığınız şey sadece daha mutsuz bir yaşama doğru gidersiniz.

Ben bu yolları gittim, değiştirilebilir olduğunu gördüm ve bunu sizlerle paylaşıyorum. Mutluluk bizim seçimlerimizle ortaya çıkıyor.

Evet, karar verin hangi senaryoda başrol oynamayı seçiyorsunuz.