İçeriğe geç

Oyun Bağımlılığı İçin Ho’oponopono ile Arınma Çalışması

  • 1 ay önce
  • 9Dakika
  • 2472Kelime
  • 501Görüntülenme

Oyun Bağımlılığı İçin Ho’oponopono ile Arınma Çalışması

Cumartesi günü bir açıköğretim sınavıma daha girdim ve tabii ki yine derslerin içeriği dışında da çok şeyi fark ettim. Sınava çalışırken o anı daha keyifli hale getirmenin benim için çok işlevsel olduğunu fark ettim. Herkes çalışırken kendi eğlence yöntemini bulunca bunun daha verimli olacağını paylaştım. Yapılan yorumların içindeki oyun oynama kavramı benim kalbimi ferahlatan bir durum olmadı. Bu soru kafamda cevabını ararken bir video izledim. Çocuklar ve oyun konusunda bilgisayar oyunları ile bağımlılık alanı yaratıldığı bilgisini yeniden hatırlayınca hemen bu konu için yazı yazmalıyım dedim.

Uzun zamandan beri telefon ya da bilgisayardan oyun oynamıyorum. Oynamama nedenim de kendi istediği döngüye seni zorunlu kılması. Bir süreden beri rakamları çok özlediğim için sudoku çözüyorum. Dergiden çözmeden telefonda uygulama varsa onunla çözeyim diye araştırırken, bir oyun buldum. Yükledim oynamaya başladım. Dergiye göre oldukça pratik, benim için dezavantajlı durumu zorluk seviyesini senin çözme hızına göre kendisinin oluşturmasıydı. Benim sudokuyu çözerken bir hırsım yok, sadece sayılarla eğlenmek istiyorum. Zorluk seviyesi kendi kendine artınca eğlenemiyorum, stres oluyorum. Onun için de ‘senin istediğin kurallara uymak zorunda değilim’ dedim ve oyunu sildim. İlk bilgisayar alındığında yaz tatilinde oyunun level atlama hipnozuna kapılıp, bileğim uyuşuncaya kadar uzun süre oyun oynamışlığım vardı. Daha sonra iş hayatı içinde bunalıp Facebook’taki çiftlik oyunu çılgınlığı içinde hayatımı ektiğim ekinleri toplama zamanına göre ayarlama haline girdiğim bir zaman olmuştu. Gerçekten bilgisayar oyunları insanın aklına yapışıp onu gerçek hayattan kopartabiliyor. Bu yazıda gerçek hayattan kopmadan siz ya da çocuklarınız oyunun kölesi olmadan gerçekten saf neşe ile eğlenme yolu bilgisayar oyunlarında varsa bunu ortaya çıkarmak için olacak.

Ho’oponopono Arınması

Oyun ve bilgisayar oyunları ile ilgili çarpıtılmış gerçekliklerin benim zihnimi çarpıtmasına izin vermeme neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Bilgisayar oyunları içinde negatif oyun programlarının ortaya çıkarılıp, insanların hipnotize edilmesine neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Bilgisayar oyun alanının ilahi olarak arınmasının ortaya çıkmasını engelleyen benim alanımda var olan gerçek olmayan her şeyi alanımda tutmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Oyun bağımlılığın çocuk ve yetişkin bir çok insanı etkilemesine neden olan farkında olmadığım kollektif bilince aktardığım ışık bilinci ve ışık bilgisi olmayan her şeyin büyümesine neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

İnsanlığın uyanışı için dünyada bulunduğum tüm yaşamlarımda benim aracılığımla ya da vesilemle dünyada tezahür etmiş ışık bilgisinin çarpıtılıp, insanlığın zihin programlanmasında bunun kullanılmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Şu an bilinçaltımda bulunan farkında olmadığım negatif oyun programlarından bağımlılık programları varsa bunun olmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Sahip olduğum ve farkında olmadığım kibir programı nedeniyle oyun bağımlı olduysam ve bunun farkında değilsem bunu kendime itiraf etmemi ve bu programdan özgürleşmemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Dünyada şu an çocuk, genç ve yetişkin oyun bağımlısı insanlar olmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Kendi yaşamımda eğlence veya keyfi bağımlı olmadan deneyimlememi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Eğlence kavramı ile ilgili ilahi gerçek olmayan bilgileri alanıma dahil edip, illüzyon eğlence içinde yaşam sürmeme neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Keyif kavramı ile ilgili ilahi gerçek olmayan bilgileri alanıma dahil edip, illüzyon eğlence içinde yaşam sürmeme neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Sanal gerçekliğin pozitif faydası yerine negatif programlarının yaşam alanıma dahil olmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Kendiniz Oyun Bağımlısıysanız

Hayatımın yüzde yüz sorumluluğunu almaktan kaçınmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Hayatımda gerçek mutluluğu ortaya çıkarmaktan kaçınıp, sanal mutlulukla kendimi kandırmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Özdisiplinimi sevgi ile güçlendirmemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Birey olarak kendime ait zaman sorumluluğunu yüzde yüz alıp, onu verimli kullanmamamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Dopamin yolaklarımda bedenimi sağlıksız hale getirecek yolaklar oluşturmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Aile Bireyleriniz Oyun Bağımlısıysa

Arınmadan önce minik bir hatırlatma yapayım. Aile bireyinizin oyun bağımlısı olmasının sebeplerinden biri de gerçek hayatta etkileşimde olduğu insanlarla ulaşması gereken doyuma ulaşamadığı için, bu arayışa onu götüren eylemi oyunda bulmasından kaynaklanır. Ne kendinizi ne de karşı tarafı suçlamadan birlikte güzel zaman geçirmenin niyetine girdiğinizde bu alanı daha kolay çözümlersiniz.

…. (ailenizdeki oyun bağımlısı bireyin adı soyadı) nın oyun bağımlısı olmasına neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

…. nın gerçek hayatta mutlu olabilmesi için ona destek olmam gereken zamanda onun sevgi dili ile destek olmamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

… nın yaşam sorumluluğunu yüzde yüz almasını engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Negatif oyun programlarının ailesel sevgi odağında iletişimimizi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Sahip olduğum zamanı doğru yönetemediğim için aile bireylerime ayırmam gereken zamanı kaliteli olarak kullanmamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Benim ya da aile bireyimin yaşadığımız sorunla yüzleşmek yerine ondan kendimizce kaçış yolları bulmamıza neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Telefona Yüklenen Tüm Uygulamalar İçin Arınma Çalışması

Şu an telefonunuzda uygulamalar için: “Telefonumu ilahi ışık korumasına alıyorum. Şu an telefonumda var olan tüm uygulamaların benim özgür irademe müdahale etmesine iznim yok. Bu uygulamaların sadece hayatımı sevgi odağında kolaylaştırmasına iznim var. Benim seçimimle uyumsuz hiç bir uygulamanın telefonumu durdurmasına, yavaşlatmasına ya da bozmasına iznim yok. Telefonumda var olan uygulamalarda bulunan reklamlar aracılığıyla da alanıma saf ışık olmayan program dahil etmesine iznim yok.” Bu niyeti telefon kullanıcısının kendisi yapmalı. Bu nedenle sadece kendi telefonunuza yapın.

Telefonunuza yeni uygulama yükleyeceğiniz zaman: “Telefonumu ilahi ışık korumasına alıyorum. Yükleyeceğim bu uygulamanın ya da onun aracılığıyla gelecek reklamların benim özgür irademe müdahale etmesine iznim yok. Bu uygulamanın sadece hayatımı sevgi odağında kolaylaştırmasına iznim var. Uygulamanın alt programları ne olursa olsun. Benim telefonumda benim seçtiğim tekamül yolu programları ile uyumlu olmasını seçiyorum.”

10.01.2021

 
Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_