İçeriğe geç

Şefkatin Şifası

  • 6 yıl önce
  • 2Dakika
  • 537Kelime
  • 154Görüntülenme

Şefkatin Şifası

Dün güneş tutulmasının etkilerini dengelemek için yoga ve meditasyon çalışmamız vardı. Özellikle grup çalışmaları yapıyorsam o gün karşılaştığım her şeyin bir işaret olup olmadığına bakarım. Dün de yolda bir dükkana üzerinde dünya olan bir mumluk almak için yönlendirildim. Dünyalı mumlukla birlikte yoga ve meditasyon yapacağımız Maçka Demokrasi Parkına gittim. Yogaya başlamadan Dünyanın küresi yerinden ayrıldı. Yoga esnasında önce insanlarla dünya arasındaki kendilerine ya da atalarına ait dünya ile karma olabileceğini ve önce onu şifalandırmam gerektiği algısı geldi.

Meditasyonu her zamanki gibi alandan gelenlere göre yaptım. Dış ortam meditasyonları bizim kaos alanıyla daha sık bir araya getirdiği için dönüşümü daha güçlü oluyor. Çalışma sonrasında gelemeyen takipçilerimize meditasyon kaydını yolladım. Herkesten çok güzel dönüşler oldu.

Dün benim için ilginç olan günlerden biriydi. Bazen ruhumun bir başka yerde olup bedenim yapması gerekenleri yaptığı zamanları deneyimliyorum. Bu durumlarda genelde bir yatma hissi oluyordu. Dün böyle değildi uyanık gibi hissediyordum kendimi ama zihnim de bir çok şeyi unutmuştu. Bu durumda olduğum için meditasyonda da akışları zor takip ettim. Ben hep diyorum çalışmalarda ben bir şey yapmıyorum ben sadece aracılık ediyorum. Dünkü durumda kesinlikle bunu kanıtlayan bir gündü.

Bu sabah uygun zamanda ben de meditasyonu tekrar yaptım. Bu meditasyonu ayrıcalıklı kılanın aslında yoğun şefkat enerjisi olduğunu fark ettim. Bu yola giren bir çok kişi kendini değiştirmek ya da dönüşmek için giriyor. Bazen öyle noktalar oluyor ki sanki artık ilerlemesi gerekenler ilerleyemiyor ve sıkışmışlık hissi ortaya çıkıyor.

Bizi en çok sıkıştıran parçamız egomuz. Ben egomu ve diğer her bir formumu da seviyorum. Eğer herhangi bir parçanız ya da formunuz değişmek istemiyorsa ona sevginizi ve şefkatinizi sunarak ona seçim yapabilme hakkı olduğunu hatırlatın. Eğer o parçanız karanlık ya da negatifte yol almak istiyorsa o zaman “Başmelek Mikail eğer bu parçamla yaşam deneyimlerim bittiyse bu parçamı benden al ve yerine ışık olan parçamı koy lütfen” diye niyet edip değişim talep edebilirsiniz. Bu değişim sadece kalbinizde sevgi ve şefkatle yoğurulmuş saf niyet varsa ve sizin o deneyiminiz bitmişse bu gerçekleşir.

Kendinize daha çok şefkat sunun. Ben şefkat çalışmalarımı hep Lady Faith’le birlikte gerçekleştiriyorum. Şefkate ihtiyacınız olduğunda “Lady Faith lütfen Yaradan’ın şefkatini kendimde açığa çıkarmak için bana yardımcı ol” niyetinizle birlikte kalbiniz rahatlayıp olayları daha kolay dönüştürebilirsiniz.

Eğer meditasyonumuzu deneyimlemek isterseniz linki paylaşıyorum. Her birimizin sevginin ışığını arttırsın.

 

 

13.08.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin