İçeriğe geç

Seni Seviyorum Egom

  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 958Kelime
  • 227Görüntülenme

Seni Seviyorum Egom

Geçen hafta yaptığımız Başmeleklerle Kendini Sevme Bolluk ve Bereket Çalışmamızda Lady Faith gruptakilere bir mesaj iletti. Bu mesaj her birimize cevap olacaktır diye algıladım. Mesajın burada sadece bir kısmını ve bende ortaya çıkan açılımları paylaşacağım.

“Her insan mükemmel yaratıldı. Dünya gezegeni için gereken düalite parçası dünyada yaşayabilmeniz için ego/nefs olarak size verildi. Bu parçanız sizin mükemmelleştireceğiniz parçanız. Sizin ruhsal sorumluluğunuz egonuzu ışık boyutuna taşımanız. Egonuzu ışık boyutuna ancak sevginizle taşıyabilirsiniz.”

Lady Faith, bu mesajı yazdırırken gelen vizyon ve bilişleri aktaracağım bize ne demek istediğini daha net anlayabilmemiz için. Öz ışık benliğimiz, ruhumuz, bedenimiz, zihnimiz ve kalbimiz mükemmel yaratıldı. Onların her biri o yaşam için tam ve mükemmel. Dünya hem ışığı hem karanlığı bir arada deneyimleyen gezegen onun için de bu yaratılan parçanın karanlığı içinde barındırabilecek bir denge aracına ihtiyacı vardı. Bu da ego/nefs olarak var edildi. Daha önce aşk boyutu ve kaos boyutundan bahsettiğim yazılar vardı. Ego ve nefsin ayrımı bu yaratılış boyutlarından kaynaklanıyor. Kaos boyutundan yaratılmış ruhlara ego, aşk boyutundan yaratılmış parçalara da nefs verildi.

Bu parçaları da kendi içinde yedi katman olarak tanımlayabiliriz. Renk olarak da açık griden siyaha doğru dönüşen bir renk sklası mevcut. Her insan doğduğunda beyaza en yakın açık griydi ego/nefs parçası. Kişi düşüncelerini, duygularını ve davranışlarını negatif hale dönüştürdükçe egonun grisindeki siyah oranı artmaya başladı. Bu ego/nefs alanındaki siyaha doğru yolculuk 25 yaşına kadar devam eder. 25 yaşında kişi egosunun en karanlık bölgesini açmış oluyor. 7. katmana kadar gidilmeye biliyor. Her insan da eşit alanda açılmıyor. Kişi seçimleri ile nereye kadar gitmek isterse o noktaya kadar ilerliyor.

25 yaşından sonra açtığı ego/nefs katmanları arasında salınıyor. Her bir katmanın yeniden kapanması için değiştirilmesi, bırakılması ve dönüştürülmesi gereken alışkanlıklar ve kişilik özellikleri mevcut. Kişi bunları fark edip değiştirdikçe nefs/ego yeniden açık griye doğru yol alıyor.

Elbette her insan bu geri dönüşü yapamayabiliyor. Yaşam sonuna kadar açtığı tüm katmanlar içinde yaşam salınımına da devam edebiliyor.

Bilgi farkındalığı ve seçimi beraberinde getirir. Sizler artık ne yapmak istiyorsunuz? Ego/nefs parçanızda açık griye doğru yolculuğa mı çıkmayı seçiyorsunuz; olduğu halde yaşamaya devam mı etmek istiyorsunuz; ego/nefsi yok etmeyi/öldürmeyi mi seçiyorsunuz?

Üçüncü soruya evet dediyseniz karşınıza çıkan tek seçenek olur. Yaşamınızın sonlanması. Ego/nefsin var oluş amacı bizi hayatta tutmak. O parçamız olmasaydı şu an ben bu yazıyı yazamıyor siz de okuyamıyor olurdunuz. Hiç bir şeye dikkat edilmeyeceği için muhtemelen hayatın başında insan ölürdü.


Bundan sonrası açık griye yolculuk için yapılması gerekenleri anlatacak.

Ego/nefs şu an bulunduğu alanda daha önceden yapılan her parçamızın ortak seçminden dolayı bulunuyor. Eğlenerek ya da üzülerek her nasıl olursa olsun yaşamımızı sürdürdük. Keşkelerin hiç bir anlamı yok.

Bu çalışmayı yapmadan önce siz egoya mı yoksa nefse mi sahipsiniz onu öğrenin. Bunu kas testi ya da sarkaç kullanarak öğrenebilirsiniz. Yazıyı tekrar okumak isterseniz .

Kalbinizle egonuzu/nefsinizi barıştırın. Şunu söyleyin “sevgili egom/nefsim kalp olarak bu zamana kadar seni yeterince sevemediğim için özür diliyorum, lütfen artık senin istediğin gibi seni sevmeme izin ver”

Ruhunuzla egonuzu/nefsinizi barıştırın. Şunu söyleyin “sevgili egom/nefsim ruh olarak bu zamana kadar sana sahip olduğum bilişleri ve öğretileri aktarmayıp senin ilizyon içinde kaybolmana izin verdiğim için lütfen beni bağışla”

Zihninizle egonuzu/nefsinizi barıştırın. Şunu söyleyin “sevgili egom/nefsim zihin olarak bu zamana kadar ruhla işbirliği yapmayarak senin kısır döngü içinde kaybolmana izin verdiğim için özür diliyorum”

Egonuzla/Nefsinizle Öz ışık benliğinizi barıştırın. Şunu söyleyin “sevgili öz ışık benliğim ego/nefs olarak kendimden başka bir şeyin varlığına tahammül etmediğim için seni görmediğim için lütfen beni affet ve beni ışığınla kucakla”

Bedeninize de şunu söyleyin “zihin, ego/nefs, kalp ve ruh olarak her birimiz sevgili beden sen bizi bir arada tutmaya çalışırken seninle ve birbirimizle çatıştığımız için lütfen bizi affet ve sevginle bizi her zaman olduğu gibi kucakla”

Her bir parçanızla yeniden uyumlanıp bir ve bütün olduğunuza göre sesli ya da sessiz şimdi kendinizi sevdiğinizi söyleyip kendinize sarılın.

03.09.2018