İçeriğe geç

Spiritüalizm ve Kadınlar

  • 5 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1199Kelime
  • 247Görüntülenme

Spiritüalizm ve Kadınlar

Spiritüalizm içine girdikten sonra gözlemlendiğinde bu konu ile kadınların daha çok ilgilendiği fark ediliyor. Bu farkındalığa erişen kişi de bu durumun neden olduğunu sorguluyor.

Geçen hafta grup yazışmasında bu soru gündeme geldi. Konu uzun olduğu ve bu soruyu bir çok kişi merak ettiği için bunu grup yazışması yerine yazı olarak yazmaya karar verdim.

Dünya Gezegeni ve Gaia

Şu an bizim bulunduğum gezegende ruhsallığın ilk aşaması dualite. Dualite gereği de mikrodan makroya yaratılmış her madde ve enerji önce eril ya da dişil döngü ile yola başlıyor. Bu kutupluluk birliğe eriştikten sonra meleksi formlar gibi cinsiyetsiz form dediğimiz durum oluşuyor.

Bu eril dişil yaratılış döngüsünde Dünya gezegeni ve ruhu Gaia dişil formda varlık sürdüren bir form. Gezegenlerin planı diğer madde bedendeki daha bireysel formlardan karmaşık bir hiyerarşi içinde bulunuyor. Gezegen olunca çeşitli yaşam formları ile de çeşitli zamanlarda birlikte tekamül etmesi gerekiyor. İşte bu hiyerarşiden dolayı dişil formda gelişim isteyen ruhlar da dünyada bedenlenmeyi seçiyor.

Dünya dişil olduğu için bedenen ya da ruhen dişil olan insanlar daha hızlı bir şekilde tekamül yolculuğunda ilerliyor.

Varlıklar

Makrodan mikroya yaratılmış her şey eril ve dişil olduğunu yukarıda belirtmiştim. Gezegenden daha basit yaşam formları olan varlıklar da eril ve dişil madde bedende yaratılıyorlar. Varlıklar için eril ve dişil bedende deneyim yaşama bir gezegene göre çok daha farklı oluyor. Varlığın yaşam süresi bir gezegene göre çok kısa olduğu için kendi ruhsal gelişimi için eril ve dişil bedenlerde yaşamlar planlıyor. Bu yaşamlar gereği insanoğlu henüz dünya dışı yaşam formlarını bilimsel olarak tespit ettiğini duyurmasa da evrendeki çeşitli gezegenlerde geçmişte ve şimdi yaşamlar var olmaya devam ediyor.

Dünya, Gaia ve İnsanlık

Dünya evrende hızlı tekamül edilen gezegenlerden bir tanesi. Dünya üzerinde yaşam süren canlılardan da insanlık diğer türlere göre daha da hızlı tekamül etme şansını barındırıyor. Elbette bu hız kişinin seçimleriyle alakalı olarak gerçekleşiyor.

Erkeğin Dünyada Tekamülü

Dünyada fiziksel olarak erkek bedeninde olan ve ruhsallık yoluna giren erkeklerin büyük çoğunluğu dünyada ya da dünya dışı ilk madde bedendeki yaşamda dişil olarak bedenlenmiş ruhlar oluyor. Bunun sebebi de beden ya da ruh dişil olduğu zaman dünyanın frekansı ile daha çabuk rezonansa girip içsel bilişi daha çabuk uyandırmasından kaynaklanıyor. Elbette bu dişil ruh eril gücü bu yaşamda deneyimlemeyi seçtiği için erkek bedeninde dünyada bedenlenmiş oluyor. Bu da şu demek oluyor; ruhunun naifliğini eril enerjinin gücü ile harmanlayarak dengeyi yaşamında ortaya çıkarması gerekiyor. Merhameti yüksek, güçlü ve karizmatik bir kişilik ortaya çıkarması gerekiyor.

Kadının Dünyada Tekamülü

Dünyada kadın olarak bedenlenmiş ruhun ilk var olduğunda eril ya da dişil olması sadece deneyimler açısından zorluğu getirse de tüm kadınlar eşit olarak dünyanın frekansı ile rezonansta oluyorlar. Burada tekamülü belirleyen kriter kişinin ruhsal planındaki öğretiler olmuş oluyor. Uzun bir süre kapalı bilinç yaşayıp, daha sonra uyanışı tercih edebilir. Eğer ruh ilk olarak eril olarak var olduysa bu yaşamda kişinin ortaya çıkarması gereken şefkat ve sevgi ile beslemeyi deneyimlemek. Bu yaşamda eril enerjinin yıkıcı gücünü sevgi ile yumuşatmayı deneyimlemesi gerekiyor.

Regl sorunu yaşayan ya da erken menopoza giren kadınların bir çoğu ilk var oldukları eril varlıklarını henüz dengelemeyi öğrenemedikleri için gerçekleşiyor. Burada bir çok yaşamı kadın bedeninde yaşamış olması deneyimi öğrendiği anlamına gelmez. Bulunduğu bedene ve şartlara ne kadar çabuk adapte oluyorsa dengeleme de ustalaştığı anlamına gelir.

Neden Kadınlar Bu Konuyla Daha Çok İlgileniyorlar?

Yazıyı özetlersek dünyanın yükseliş frekansı ile rezonansa en hızlı kadın bedeni girdiği için; dünyanın ve evrenin bilgeli kadınlara daha çabuk ulaşır. Bu ulaşan bilgilerle kendi içsel varlığına ulaşır ve onunla ruhu eril ya da dişil olsa da onunla daha hızlı içsel olarak bütünleştiği için spiritüel konularla kadınlar daha fazla ilgileniyorlar. Dünya onları kendinde olan temel enerjilerle beslediği için kadın daha hızlı yol alıyor.

Bu yolculukta kendini dengeleyen kadın ailesinin de ruhsal yükselişine bilinç düzeyinde ya da enerji düzeyinde destek oluyor. Bu destekler aile bireylerinin elbette özgür iradeleri ile verdikleri izinlerle onların yaşam alanlarında aktif oluyor.

Evliyseniz ve eşiniz bu konularla ilgilenmiyorsa bile siz ona sevgi ve aşkınızı sundukça o sevgi ve aşkla birlikte eşiniz sizin dönüşüm enerjisini yaşamına dahil edecektir. Dahil etmeyi reddetiğinde çoğunlukla boşanmalar gerçekleşiyor. Siz uzun süredir bu konu içindeyseniz ve hala eşiniz sizi zorlasa da birlikteyseniz demek ki ruhsal boyutta ona daha destek olmanız gereken zaman tamamlanmamıştır. Bazı yaşamda erkek bilinç düzeyinde ruhsallığı yaşamayı planlamaz ancak ruhsal gelişim konuşunda ilerlemeyi planlamış bir eşi ruhsal planına dahil eder. Bu da öbür boyu evliliğin sürmesini beraberinde getirir.

Çocuklarınız varsa; çocuklar 12 yaşına kadar annenin onun için yaptığı ruhsal dönüşümlerin bir çoğunu enerji düzeyinde kabul edeceği için ruhsal planda o anneyi seçmiştir. 12 yaşından sonra başka yaşam şekillerini deneyimlemeyi seçebilir. Çatışma, öfke, nefret bunlar da yaşam dersleri olabilir. Burada anne sadece çocuğu gözlemleyip onun deneyimine saygı göstermeli; yolunu gerçekten kaybettiğinde ona hatırlatma yapmalı ancak seçiminde baskı oluşturmamalıdır. Anne kalbindeki sevgiyi çocuğuna vermeyi sürdürdükçe dıştan çatışmalar olsa bile ruhsal boyutta dengeli bir ilişki devam eder. Annenin yaşam boyunca yapması gereken tek şey çocuğuna sevgi sunmaktır. Bu sevgiyi çocuğun alıp almaması önemli değildir. Anne olmayı programlayan her ruh kendi ruhsal deneyiminde koşulsuz sevmeyi yaşam programında en üst düzeyde deneyimlemeyi seçmiştir.

Kadın ruhsal olarak erkekten çok güçlü bir enerjiye sahiptir. Bu gücü sevgi ve şefkatle harmanlamak denge için gerekli koşullardır. Kadınlar dengeye geldiğinde dünyadaki erkekler kendiliğinden dengelenmiş olacak. 

15.04.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin