İçeriğe geç

Zihnimle Konuşmamız

  • 6 yıl önce
  • 2Dakika
  • 548Kelime
  • 73Görüntülenme

Zihnimle Konuşmamız

Yazılacak konular kendi kendine ortaya çıkıyor. Haftasonu zihin dile gelmeye karar verdi. Bir kaç kişi ile yaptığımız konuşma ve yazışmalardan sonra ne yapmam gerektiği ile ilgili bir çözüm bulamadım. Çözüm bulamadığım her anda yaptığım gibi meditasyon yapmaya karar verdim.

“Sevgili zihnim bu konuda bana yardımcı olur musun?” Sorusunu sorup, gözlerimi gözlerimi kapattım. Zihnimde bana cevaplar verdi ve çok güzel anlattı. Bana aktadırdığı bilgileri ben de sizlere aktarıyorum.

“İnsan dünyada ilk nefes aldığı anda zihin kaydetmeye başlar. Tamamen boş bir tahta olarak dünyadan beş duyu aracılığıyla aldığı verileri kaydeder. Bilgisayar olarak tanımlarsak zihni. Zihinde veriler iki klasöre kaydedilir. Klasörün biri Kesin Doğrular diğeri de Değişebilir Veriler. Yeni bir bilgi geldiğinde bir excel tablosu açılır Kesin Doğrular ve Değişebilir Veriler klasörlerindeki kayıtlı bilgilerle birleştirilip yeni bir rapor oluşur. Bu yeni rapor Raporlar klasörüne kaydedilir. Raporlar klasöründeki her veri kişi uyuyuncaya kadar bu klasörde depolanır. Uykuda raporlar klasörü kişinin inanç sistemi ve kişiliği baz alınarak değişmez doğrular ya da değişebilir veriler klasörüne taşınır. İnsan dünyaya geldiği ilk 6 yılda en çok etkileşimde olduğu ebeveyn diye tanımlı kişilerin inançları ile bu ayrım yapılır. 6 yaşından sonra her şey kişinin kendi varlığı üzerinden sürer.

Eğer kişinin inançları geleneksel ise o zaman kişinin kesin doğrular klasörüne daha fazla giriş olur. Hayal gücü ile bağlantılı esnek inançlara sahipse de değişken veriler klasörüne giriş daha fazladır. İnsan tanımında olan sabit fikirlilik kesin doğrular klasörü girişi fazla olan bireylerdir. Her iki klasördeki hatalı veriler ancak kişi tarafından değiştirilebilir. Zihin programlama yöntemlerinin amacı ya psikoterapi yöntemleri bunun için yapılır.

Zihin kendi kendini değiştiremez. Zihin veri kaydeder, analiz eder ve o veriyi raporlar.

Beyin zihindeki raporlar klasöründeki bilgiler doğrultusunda bedenin gerekli bölümlerine komut verir. İnsan düşünce, söz, duygu ve davranış olarak bu verileri işler.

Senin zorlandığın insanların zihinlerinde kesin doğrular klasörü verisi fazla olan insanlar. Bu kişiler ya kendi yaşamlarına zaman ayırıp klasörleri temizlemeli ve yeni kayıtları farklı bir şekilde yapacak inanç sistemi oluşturmalı ya da bu konularla ilgilenme yalanını fark edip kendi veri çatışmasını da önlemeli.”

Konuşma esnasında benim algıladığım dünya üzerindeki tüm insanlar ve diğer zeki canlılar bir zihin ağı ile birbirine bağlı. Meditasyonu bitirmeden işleyişi anlamadığım için saygısızlık yaptığım zihinler varsa hepsinden de özür diledim. Zihnime bana yardımcı olduğu için teşekkür ettim ve çalışmamızı bitirdim.

Umarım buradaki bilgiler sizinde kendi iç dinamiklerinizi anlamanızda size yardımcı olur.

05.11.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: