İçeriğe geç

Beden Dengesi İçin Sole

  • 3 yıl önce
  • 2Dakika
  • 419Kelime
  • 213Görüntülenme

Beden Dengesi İçin Sole

Bedenimizi dengede ve sağlıklı tutabilmek için onunla ilgilenmemiz gerekiyor. Daha önce bedeni alkali hale getirmek için yapılması gerekenlerle ilgili bir röportajım yayınlanmıştı. Arzu ederseniz buradan okuyabilirsiniz.

Bugün de sizlere önce kendi deneyimlediğim konuyu paylaşmak istiyorum. Bunu yüksek tansiyon problemi, tuza ve iyota hassasiyeti olmayan kişiler uygulayabilir.

Sole hazırlayıp, günlük su tüketiminize dahil ederseniz; bedeninizin ihtiyacı olan mineralleri bedeninize alıp zindelik kazanabilirsiniz.

Solenin Hazırlanması

Malzemeler

250 – 300 ml civarında cam bardak ya da cam şişe (Metal kapak paslanacağı için kapak metal olmamalı)

Çankırı kaya tuzu ya da Beyaz Himalaya tuzu (Granül)

İçme Suyu

İpuçları

Çankırı kaya tuzu ve Himalaya tuzu mineral bakımından en zengin tuzlar. İnternetten araştırdığım kadarıyla Çankırı kaya tuzu 84 mineral, Himalaya tuzu da 81 mineral içeriyor. Her ikisinde de doğal iyot bulunuyor. Granül olmasının nedeni hazırlayacağımız tuzlu su çözeltisi doygun bir çözelti olacağı için tuzun çökelti halinde kalması gerekiyor. İnce öğütülmüş tuz çok daha hızlı eriyeceği için granül kullanmak daha uygun.

Himalaya tuzunun pembesinin içinde demir bulunuyor. Onun için beyaz olanı almanız daha uygun.

Hazırlanışı

Cam bardak ya da cam şişeyi hacmen 1/4’ü granül Çankırı kaya tuzunu ya da granül beyaz Himalaya tuzunu ile doldurun. Kalan 3/4’ü taşmayacak kadar içme suyuyla doldurun. Karıştırıp 24 saat bekletin. Arada karıştırabilirsiniz. 24 saat sonunda cam bardak ya da şişenin dibinde tuz çözeltisi kalmışsa soleniz hazır. 24 saat sonunda koyduğunuz tuzun hepsi erimişse biraz daha tuz ilave etmeniz gerekiyor. Ben söylediğim oranla 24 saat sonunda çökeltili tuzlu suyu elde ettim.

Hazır olan bu karışım karıştırmadan günde bir su bardağı içme suyuna bir çay kaşığı ilave ederek, tüketebilirsiniz. 

Bitirmek zaman alacağı için hazırladığınız solenin ağzını kapatarak muhafaza edin.

Şifanız ve enerjiniz bol olsun…

Dilerseniz videodan da izleyebilirsiniz.

01.06.2019

Etiketler: