İçeriğe geç

Besin Zinciri ve Kurban Kesme

  • 4 yıl önce
  • 3Dakika
  • 656Kelime
  • 82Görüntülenme

Besin Zinciri ve Kurban Kesme

Besin Zinciri ve Kurban Kesme

Kurban bayramları her zaman için içimi burkar ve dünyadaki besin zincirini daha çok sorgularım. Bugün yine sorguladığım bir gündü. Kendi bilinç seviyemle bu soruya tam olarak daha önce de cevap bulamadığım için bugün yüksek benliğime önce kurban kesmenin neden ortaya çıktığını sonra da beslenmek için neden bir canlının diğerini yemesi gerektiğini sordum. Bana verdiği cevaplar ve benim algılamamla bu cevabı sizlere de iletiyorum.

“Var oluşta yaratım ilk gerçekleştiği andan itibaren bütün her şey ortaya çıktı. Herhangi bir bilinç bir olguyu deneyimleme arzusu duyduğu anda o olgu deneyimlenmesi için bir realite yaratıldı. Senin soruna neden olan olgu ‘katletme ve katledilme nedir bunu bilmek istiyorum arzusu’ var oluşta bilinçler bu olgu etrafında toplanmaya başlayınca bu olguyu merak eden bilinçler için bilinç olan yaratım madde boyutunda ortaya çıkarıldı. Önce formlar oluştu, sonra bu formların içine bu olguyu merak eden bilinçler ruh olarak inmeye başladı. Katletme ve katledilme deneyiminin her iki tarafı da bu bilinçler tarafından deneyimlendikten sonra katletme ve katledilme olgusuna duyulan arzu bittiği anda beslenmek için bir başka canlıyı yok etmenize gerek kalmayacak.

Şu an bu durumdan rahatsız olmanız kan akmasına tahammül edememenizden kaynaklanıyor. Kanın vahşeti beslediğini ruhlarınız biliyor. Bu deneyimi daha fazla beslememek adına tepki gösteriyorsunuz. Bayram olmayan dönemlerde de dünya üzerinde günlük olarak sadece insan beslenme ihtiyacının karşılanması için ortalama olarak 1 milyonun üzerinde canlı öldürülüyor. Bunların farkında bile değilsiniz. Yaşamak için yemeniz gerektiğine inanıyorsunuz, evet şu an inanmalısınız da çünkü hala katletme ve katledilme arzusundan özgürleşmediniz. Hayvan krallığı, bitki krallığı ve insan krallığı bu arzudan dolayı birbirini yok ediyor.

Yaratan hiçbir yarattığını kendine kurban olsun diye yaratmadı. Buna zaten ihtiyacı yok. Kurban edilme bu yok edilme için de ruhları onurlandırmak için sistemin ortaya koyduğu bir araç oldu. Zamanla insanlar diğer canlılara saygı duymayı bıraktılar. Hatta kendi türünü bile şuursuzca katletmeye başlamıştı. Bilinçsiz halden onları bilince çekmek için öncesinde kutsal öğretiler sonrasında da dinler ortaya çıktı. Bu öğretilerin içinde olan adak ya da kurban edilen ruh dünyasal olarak vahşice görülse de kutsanıyordu. Ona edilen dualar kesim öncesi yapılan ritüeller o ruhu arındırıyor. O ruhun boyut değiştirilme zamanı geldiğinde üst boyuta saf halde ulaşması için bu kurban ya da adak törenine dahil oluyor. Her biriniz bu süreç içindeki her şey oldunuz. Hem yok eden hem yok edilen oldunuz. Bu söylediğim her ne kadar kabul edilir gelmese de her biriniz vahşiliği deneyimlediniz ve deneyimliyorsunuz da. Katletme ve katledilme arzusunu bilincinizde dönüştürmediğiniz sürece bu sürecin parçası olmaya devam edeceksiniz. Var oluş sizi yaptıklarınız ve düşündükleriniz için yargılamaz ne istiyorsanız onu olmanıza izin verir. Özgürleşmek için kendinizi ya da bu sistem içinde olan her hangi bir varlığı yargılamayı bırakmalısınız.

Yaratan her bilincin var oluştaki her olguyu deneyimlemesine izin verir, bunun için gerekli şartları yaratır.”

12.09.2016

🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰
Etiketler: