• 3 sene önce
  • 3Dakika
  • 831Kelime
  • 50

Her Yol Bire Ulaşır

Ruhsal yükseliş yoluna ilk girdiğimde geçtiğim yerlerin normal yaşam içinden çok daha mutluluk ve huzur içerdiği için etrafımda olan ya da bana soru soran her insanın o alana geçmesi için çabalıyordum. Önceleri özgür iradeyi tam olarak bilmediğimden sistem sarsa sarsa bunu öğretti. Bu sarsıntı da karşımdaki insanların çok sert “hayır” veya “sen karışma” şekilinde olan ifadeleri ile oldu. İnsanın kişiliğinin sınırlarını öğrendim.

Yaşamda bir üst alana geçtiğimde insanlara bu konuda rehberlik yapma işini yapmaya başladığımda bu defa insanların ruhunun ya da yüksek benliğinin çağrısı bana ulaşıyordu ve onun özünün ışığını gördüğüm için ait olduğu frekans boyutuna taşımak için kendi alanımdan onlara vererek onları desteklemeye çalışıyordum. Ruhsal özleri o kadar benim için bariz oluyordu ki o insanların kişilik özelliklerini göremiyordum. İnşallah artık görme dersini tamamlamışımdır 🙂 Kişilik ile karşılaştığımda çok sert bir tokat yemiş gibi hissetmiştim. İnsanın her parçasını öğreniyorum.

Bu kişilik alanını görmediğim ve ruh ya da yüksek benliğin kişinin ruhsal planından sapma olmaması için bazen sert mesajlar geliyordu. Bu mesajı ilettiğimde yine ben tepkiyi alıyordum. Tenis maçındaki top gibiydim. Evresel plan mesajı al götür diyerek beni atıyordu karşı tarafta o senin bakış açın diyerek mesajı alıp kabul etmiyordu. Şükürler olsun ki hepimiz insan olduğumuz için benim de özgür seçim yapma lüksüm vardı. Maçtaki tenis topu görevimden istifa etmeyi seçtim. Ohh ondan sonra çözülmeler geldi. Yeni bilgiler ve farkındalıklar açıldı.

Var oluşta benim bildiğim iki ayrı yaratılış alanı var biri aşk diğeri de kaos. Her parça zaman zaman diğer yaratılış alanında deneyim yaşamak için bir yaşam döngüsü gerçekleştiriyor ya da o alana dönüşümde hizmet için bulunuyor. Hepimizin gideceği son nokta elbette birlik alanı. Yollarımız farklı olduğu için araçlarımızda farklı. Kaos alanında olan birine dönüşüm için aşk alanının araçlarından birini verdiğinizde karşı tarafın her ne kadar ruhsal ve dünyasal iyiliği içinde olsa onu huzursuz edebiliyor. Yavaş yavaş dozlarla değişimin gerçekleşmesi gereken gruplarda olan insanlar var. Ben bu insanların değişim hızını bana bilinç düzeyinde anlattıklarında anda değişim istiyor olarak anladığım için ben de çalışma programını gerçekten anda değişim için programlayarak ona göre güçlü enerji alanı ile yapıyordum. Ama sonra fark ettim ki bu aslında sadece bilincin söylemiymiş. Bilinçaltı olduğu noktada gayet de rahatmış. Bunu tespit edince çalışma için ya yavaş ilerlemeye ya da bırakmaya başladım. 

Birde bu konuyu karşı tarafa çok net dile getirmiyorum. Çünkü kendi içinde çatışan parçaları bana saldırmaya başlıyor. Bu da keyifli bir alan değil. Benim ruhum neşe ve keyif alanında olmayı seçiyor. İnsanların dönüşüm alanında da onların da neşe ve keyifte olmasını arzuluyorum. Eğer çalışma sonrasında o kişiyi benim belirlediğim alana taşıyamamışsam o kişinin alanından geriye çekiliyorum. o kişiyi yapabileceğim şekilde dengeleyerek geriye çekilmeyi gerçekleştiriyorum. Bazen sadece fiziksel iletişim olmadan ruhsal ve enerjisel boyutta çalışmaya devam ettiğim durumlarda oluyor.

Her var oluş kaynağına ait araçlardan az önce bahsetmiştim. Bunu da yakın zamanda yaşadığım bir deneyimi aktarayım. Doğum günü kutlaması için pastahaneden pasta aldım. “Üzerine ne yazalım” diye sordular. Ben de çok basit olduğunu düşündüğüm iki kelimelik bir mesaj istedim “Neşeli Yıllar” bu iki kelimeyi yazmak için karşımdaki insan üç kere “ne yazacaktım” diye sordu. Neşe tanımı olmadığı için zihnin bu bilgiyi unuttu. Çünkü var oluş kaynağında bu bilgi ona tanımlanmamıştı. Her birimiz bir diğerimize kendi var oluş boyutumuzdaki araçların bilgi ve bilgeliğini aktarıyoruz. Bu aktarımı yaparken karşı tarafın sahip olduklarını, onun hızını, kişiliğinin seçimlerini, ruhunun seçimlerini ve yüksek benliğinin seçimlerini göz önünde bulundurmalıyız.

Her birimiz kendi hızımızla BİRlik alanına ulaşmalıyız çünkü var oluşta zaman sonsuz. Bugün ruhsal rehberlerim bana bunu hatırlattı.

09.03.2018

Spiriütüel Rehber Yasemin Derya Metin

You may also like