İçeriğe geç

Bilmediğim Ötelere Geçmek

Spread the love
  • 1 sene önce
  • 2Dakika
  • 424Kelime
  • 123Görüntülenme

Bilmediğim Ötelere Geçmek

Zihinsel olarak bilmediğimiz zaman yol almak bizim için çok kolay değil. Ruhsal olarak ilerlemek istiyorsak bilgimizin son sınırına eriştikten sonra artık kalbimizi dinlemeye başlayıp, bize kalbimizin aklımızın bilmediği ötelere geçip rehberlik etmesine izin vermemiz gerekiyor. Bunu yapmazsak olduğumuz yerde sayarız. Bir koşu bandında son hız koşuyor gibi oluruz. Hiç bir yere gidemeyiz.

2017 yılından itibaren belirli bir süre ya da uzun bir süre birlikte yolculuk yaptığım çok fazla yol arkadaşım var. Yol arkadaşlarımın bir kısmı gerçekten çok güzel ve daimi bir yolculuk halinde iken bir kısmı ise simülasyona girip gerçekte olduğu yerde sayarken kendinin çok geliştiğini sanıyor. İkinci yol arkadaşlarım beni çok uzun zamandır yoruyor. Şevklerini kırmamak için bulundukları yerin illüzyon olduğunu anlatmaya çalışıyorum ancak benim ifadelerim karşı tarafa hiç ulaşmıyor. Bu durumda özgür irade seçimlerine mi uyup susmalıyım yoksa ruhlarının bana sürekli çağrısını onlara sert de olsa ifade mi etmeliyim bilmiyorum. İki yolu da denedim ancak bir sonuca ulaşamadık. Ben enerjisel olarak başka bir gerçeklik görürken onlar kendilerinin AŞK boyutunda olduklarını sanıyorlar…

Varoluşsal hakikatte yol almak için yapılacak ilk şey kendine dürüst olmak. Dürüst olunca önce akıl bilgi gerçekliği ile aşılması gerekenleri, daha kolay aşacak kestirme ve güvenilir yollar bulur. Artık bilginin sınırına eriştiğinde bilgeliğe de çok yakın hale gelir. Ötelere geçmek için kalbin rehberliğini dinleyip adım atan her insan her adımında daha bilge olur, bu bilgelik de varoluşun sonsuzluk kapılarını açar. Bu açılan kapılardan yapılan tüm yolculuklar insanın en mutlu hayalinden daha çok onu mutlu hissettirir.

Bildiklerinin ötesine geçmeyi seçen her insan hak edişince desteklenir, coşku ve AŞK ile dolar…

12.08.2022