İçeriğe geç

Egomuz ve Parçaları

Spread the love
  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 887Kelime
  • 229Görüntülenme

Egomuz ve Parçaları

İnsan olarak bu bedende varlığımızı sürdürmemiz için ihtiyacımız olan, çoğunlukla bizi en çok yoran parçamız ego ile ilgili ortaya çıkan açılımları bu yazı ile sizlere ileteceğim.

Egomuz kendi içinde çeşitli katmanlara sahip. Bu katmanlarda alt parçalara ve parçacıklara ayrılıyor. Ben de bu katmanlardan algılamaya çalıştığım bilgiyi dönüşümünüzde farklı bir açıdan bakmanıza aracılık etmesi için ortaya çıkarıyorum.

Ego üç formdan oluşuyor.

1-Eril Ego: Babanın egosu

Bedende Bulunduğu Fiziksel Alan: Sol beyin lobu

Dönüştrülebilecek Oran: Maksimum %75

Dönüştürme Yöntemi: İlk yapılması gereken babayı olduğu hali ile kabul etmek. Babadan kişiye geçmiş olan dönüştürülecek alanlar tespit edilip; ho’oponopono ve ya zihin programlama yöntemleri kullanılarak çalışmalar yapılabilir.

2-Dişil Ego: Annenin egosu

Bedende Bulunduğu Fiziksel Alan: Sağ beyin lobu

Dönüştrülebilecek Oran: Maksimum %75

Dönüştürme Yöntemi: İlk yapılması gereken anneyi olduğu hali ile kabul etmek.  Dişil ego kaynaktaki saf sevgi enerjisi ile dönüşebiliyor. Sevme kişinin yaşamının bir parçası olursa değişim sağlayabiliyor. Sevmenin halkaları;

1-Anneyi gerçekten olduğu hali ile sevebilmek.

2-Kendini olduğu hali ile (çocuk egosu ile birlikte) olduğu gibi sevebilmek.

3-Eril egonun ve dişil egonun olduğu hali ile sevebilmek.

4-İnsanları olduğu hali ile sevebilmek.

5-Tüm canlıları olduğu hali ile sevebilmek.

6-Tüm Dünyayı olduğu hali ile sevebilmek.

7-Allah’ı sevebilmek.

3-Çocuk Ego: Bireyin egosu

Bedende Bulunduğu Fiziksel Alan: Kalp

Dönüştrülebilecek Oran: Maksimum %100

Dönüştürme Yöntemi:Önce çocuk egonun tekamül yolu tespit edilmeli. Tekamül yolları için buradan videoyu izleyerek bilgi edinebilirsiniz. Tekamül yoluna göre dönüşüm araçları belirlenmeli.

** Karanlık tekamül yolundaki egoyu dönüştürmek için; bilimsel bilgiler öğrenilmeli.

** Absolute tekamül yolundaki egoyu dönüştürmek için; bilimsel ve spiritüel bilgiler öğrenilip uygulanacak yöntemi bir arada sunmalı. Teorik ve pratik bir arada olmalı.

** Negatif tekamül yolundaki egoyu dönüştürmek için; enerjisel uygulamalar dışındaki her türlü değişim yöntemi kullanılabilir.

** Nötr tekamül yolundaki egoyu dönüştürmek için; sadece zihin programlama yöntemleri kullanılmalı.

** Pozitif tekamül yolundaki egoyu dönüştürmek için; enerjilerle birlikte zihin programlama ve ho’oponopono yöntemleri. Çalışmalara enerjiler dahil edilmezse süreç uzun olur.

** Aydınlık tekamül yolundaki egoyu dönüştürmek için; enerji uygulaması olan yöntemlerin hepsi sadece değişimi sağlayabilir. Enerji tabanlı olmayan hiç bir çalışma etki edemez.

Burada belirttiğimiz tekamül yolları evrensel planda iyi ya da kötü diye tanımlanmaz. Sadece deneyim alanı olarak görülür. Kişinin var olan parçalarını olduğu hali ile tespit edip kabul etmesi değişimi sağlayabilir. Mış gibi herhangi bir parça üzerinde çalışma yapılarak hem kişinin zamanı hem de parası kullanılmış olur.

Dönüşüm Planı

Eril Ego İçin

Babayı Kabul Oranı: %100 maksimum seviye (olduğu hali ile kabul edebilme)

Dönüşüm Oranı: %75 Maksimum seviye

Dönüştürülecek Konular: Her biri tek tek tespit edilip arındırılmalı

Dişil Ego İçin

Anneyi Kabul Oranı: %100 maksimum seviye (olduğu hali ile kabul edebilme)

Dönüşüm Oranı: %75 Maksimum seviye

Sevginin Hangi Halkası: Sevginin halkası tespit edilip, diğerlerini dönüştürebilmek için kaynak sevgi enerjisine bağlanıp; sevgi meditasyonu yapmak.

Çocuk Ego İçin:

Kendini Kabul Oranı: %100 maksimum seviye (olduğu hali ile kabul edebilme)

Dönüşüm Oranı: %100 Maksimum seviye

Egonun Tekamül Yolu: Yukarıdaki bilgilere göre tespit edilir.

Dönüşüm: Egonun dönüşüm araçları ile konular dönüştürülür.

Tekamül yolu her bir parçamız için farklı olabilir. Egonun, ruhun, yüksek benliğin tekamül yolları her biri birbirinden tamamen farklı olabilir. Dünya planın avantajlarından biri hangi parçamızın tekamül yolu ne olursa olsun, biz insan olarak seçim yapıp her parçamızın tekamül yolunu değiştirebiliriz. Eğer pozitif ya da aydınlık tekamül yolunda ilerlemeyi seçerseniz bu meditasyon çalışması ile kendi kendinize çalışmayı yapabilirsiniz. Her bir parçanız farklı tekamül yolunda ise hepsi için tek tek niyet edip üstteki çalışmayı yapabilirsiniz.

Ben egomu öz ışığımla kucaklamayı seçenlerdenim. Umarım sizlerde öz ışığınızı egonuzla kucaklar ve kendinizi kolayca dönüştürürsünüz. Dönüşüm ve araçlar bana göre çok eğlenceli.

14.06.2018