İçeriğe geç

Güç Kalbinde

  • 3 yıl önce
  • 5Dakika
  • 1300Kelime
  • 219Görüntülenme

Güç Kalbinde 

Her şey ancak zamanı geldiğinde yapılabiliyor. Uzun zamandan beri Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi filmine gitmeyi düşünüyorum ancak sürekli olarak öteliyordum. Eskiden filmdeki enerjiler beni etkilemediği için her türlü filmi ya da diziyi izleyebilirdim. Son beş yıldan beri enerjileri etkilediği için eğer filmle enerjisel bir alan şifalandırmayacaksam keyifli film olmadığı sürece gitmiyorum. Bu filme hem görev hem de gücün varlığını hissetmek için gitmeyi istedim.

Star Wars filminin her biri çok derin felsefe içerse de çok fazla savaş olan filmler. O kadar savaş görselini görmeye cesaret edemiyordum. Dünyasal savaşla ilgili ön temizliği sosyal medyada benimle birlikte bir çok insan gerçekleştirdiği için gidebildim. Filme gidebildim. Eğer siz de dünyadaki savaş enerjisini arındırmak isterseniz buraya tıklayarak çalışmayı yapabilirsiniz. 

Benim Star Wars serisini izlemeye başlama nedenlerimden bir de kendi ruhsal boyutta yaşadığım kimi karanlık deneyimlerin vizyonlarının dünyasal yansımasını fark etmekti.

Şu an hangi meditasyonlar olduğunu hatırlamasam da bazı derin arınma olan meditasyonların kayıtları esnasında enerjisel boyutta bende karanlıkla çok savaşıyordum. İnsani alanıma filmlerdeki kadar ordular gelmese de küçük çaplı karanlık ordularıyla ben ve o an meditasyon alanında olan ruhsal varlıklar savaşıyorduk. Bazen meditasyon yapanlar meditasyon sonrasında yaşadıkları olumsuz deneyimlerin nedenini soruyorlar. Meditasyon esnasında alanınızda sizi etkilemiş olan karanlıkla olan savaş zamanlarında o etkileri hissediyor olmanız muhtemel.

Ben dünyasal ve evrensel boyutta her zaman dönüşümün her yaratılmış için savaş olmadan uzlaşı ile olması taraftarıyım. Ancak bazen sadece ışığı taşımaktan başka bir şey yapmazken bazı enerjisel formlar size saldırıyor. İşte bu saldırıda savunmaya başladığınız her an karanlık ve aydınlık savaşı gerçekleşmeye başlıyor. Savaş ya da savunma hali olmadan tekamüllerin gerçekleşmesi tüm yaratılmışların savaşı bitirmesi ile mümkün hale gelebilir.

Gücün kalbinde olduğunu fark ettiğim bu son Star Wars filminden bana kalanları da kısaca özetleyeyim. Sizlerde filmi izledinizse kendinize olan cevaplara yeniden bakın ve oralara yönlendirmeniz gereken şifalar varsa şifalar yönlendirin. Eğer kendinizi arındırmak için izlemeyi düşünüyorsanız da kendi yolculuğunuz için belki ön rehber olabilir.

Sinemaya gitmeden hemen alanıma film boyunca hem beni korumaları hem de yapacağım arınmalarda bana destek olmaları için Işık Bilgelerini, Işık Ordularını ve evrendeki savaş enerjisini arındırma görevinde olan tüm aydınlık varlıkları davet ettim.

Üç boyutlu gösterimde sizde filmin bir parçası haline geliyorsunuz. Onun için daha fazla içten arınma yaptım. Sahnelerin bana çağrıştırdığı her konu için Kundalini Reiki Enerjisi ile temizlik yaptım.

Enerjisel boyutta kaosun dönüşümünün savaş olmadan gerçekleşmesinde kendi sorumluluk alanımı bu filmi izlerken sürekli arındırdım. 

İnsan geldiği görev için kendini ne kadar eğitirse eğitsin; kendini yeterli görmediği zamanlarda eylemde olması gerekiyorsa güç onunla olup; ondan yeni bir insan yaratıyor. İlahi zaman geldiyse insan onu yapabilecek güçtedir. İnsan kendine güvenince güçte onu sarmalayıp; potansiyelini açığa çıkarıyor. İnsan sorumluk alıp elinden geleni cesaretle yaptığında her şey çok daha başka hale dönüyor. Bu farkındalığı veren sahnelerde sistemin bana hadi deme nedenini ve sonra benim de benimle çalışan insanlara hadi deme nedenimi zihnen anlamış oldum.

İnsan ne kadar gücün karanlık tarafının yöneticileri tarafından manipülasyona uğrasa da; oradan ayrılmak için şartlar çok zor olsa da kalplerinden yayılan gücün sesi ile karanlığın askeri olmaktan kurtulmayı başarıyor. Bu bana ruhsal yolculuğu esnasında insanın alanına dahil olmuş karanlık ne kadar güçlü olursa olsun; insanın kalbinde saflık varsa onu tüm zorluklara rağmen aydınlığa ulaştırdığını yeniden hatırlattı. Şartlar ne olursa olsun; ne yapacağımı bilmediğimde kendime ve bana soru soran her insana sürekli söylediğim “kalbini dinle”nin o güzel tezahürünü görmüş oldum. 

İnsan, genetik olarak Jedi genine veya sith genine sahip olsa da ancak kendi seçimleriyle karanlık lordu olabilir. Her ne kadar gücün karanlık tarafına geçmeyi seçse de jedi geni onu gücün alanına geçirebilir.

Yine genetik olarak İmparator Palpatine genine sahip olsa da, o insan onun varisi olmak zorunda değil. İçindeki gücün tarafı tamamen insanın kendi korkularını, nefretini ve öfkesini nasıl yaşamda ortaya çıkaracağına bağlı. İnsan bunları büyütürse gücün karanlık tarafında çok güçlü bir lider olur; bunlarla yüzleşirseniz gücün tarafında tüm evrene barış getirme gücünde bir bilgeye dönüşür.

Ben’in Kylo Ren’e ve Kylo Ren’den Ben’e dönüşümüne şahit olduğumda ne olmuş olursak olalım o an ne olmayı seçtiğimizde geçmiş önemini yitiriyor. Bu öyle güzel bir kurgu ile sunuluyor ki. Gücün işleyişine hayran kalıyorsunuz. Ruhsallık yolculuğumuzda Yaratıcı’nın planındaki mükemmelliği fark edecek pencereler sundu bana.

Rey’de kendi içindeki intikam ateşini söndürüp; tüm Sithlerin onda canlanması yerine tüm Skywalkerlarla bir olma yolunu seçti.

Karanlığın herkesi yönetme yöntemlerinden biri de her şeydeki umudu elinden almak. Bir umut ışığı görüldüğündeyse içinde güç olan her şey yüzünü ışığa dönüp kendini birlik alanına taşıyarak imkansızı mümkün kılıyor.

Filmin en sonundaki birlik coşkusu ve sevinci muhteşemdi. Hem dünyamızda hem de evrenin her yerinde o birlik halinin olduğunu hayal ederek filmden çıktım.

Tüm Star Wars serisinde benim için en önemli farkındalık insanın korku ile yüzleşmesi oluyor. İnsan sahip olduğu en derin korkusu ile yüzleşmediğinde o insanın içinde büyüyüp insanın içindeki gücü karanlığa dönüştürüyor. Yaşamda da benzer durum var, korku ile yüzleşmedikçe insan sevgisiz bir yaşam sürüyor.

Yaşam her zaman bizim seçimlerimiz ve kalbimizin seçimleri ile değişiyor. Şu an yaşamınızı düşünün kendi kişiliğinize, ruhunuza ve yaşamınıza ayrı ayrı bakın. Nelere sahipsiniz ve gelecekte nasıl bir siz olmak istiyorsunuz. Karanlık mı olmak istiyorsunuz yoksa aydınlık mı olmak istiyorsunuz? Buna karar verdikten sonra kendinize bir yol haritası oluşturun ve yol haritasını uygulamaya başlayın. Hangi tarafta olmak istiyorsanız o taraftan insanlar ya da ruhsal varlıklar sizin yaşam yolculuğunuzun bir parçası olacaklardır.

Her an gücün kalbinde olduğunu hatırla.

15.01.2020