İçeriğe geç

Hayatın Gerçeklerine Optimist Yaklaşım

Optimist ya da pesimist olmak.
Spread the love
  • 3 yıl önce
  • 3Dakika
  • 615Kelime
  • 130Görüntülenme

Hayatın Gerçeklerine Optimist Yaklaşım

İlk olarak her ikisi de Fransızca kökenli olan optimist ve pesimist kelimelerinin Türkçe anlamlarını hatırlayalım;

Optimist: İyimser

Pesimist: Kötümser

Kuantum fiziğe dair çok fazla bilimsel bilgiye sahip olmasam da burada kullanacağım bazı kavramlar kuantum fiziği aracılığıyla insan hayatına dahil olan kavramlar.

Gerçek değişmeyecekse bizim yaklaşımımız hayatla ilişkimizde bir şeyleri farklı yaşamamıza aracılık eder mi? Evet eder. Hayatımda hem pesimist hem de optimist olduğum zamanlar oldu. Aynı zamanda aynı olaylara karşı elbette hem optimist hem de pesimist olamadım. Hayatımın ilerleyen zamanların benzer olaya daha önce pesimist yaklaşırken daha sonra optimist yaklaşmayı seçtim. 

Olaylara optimist yaklaştığım zamanlarda zaman sanki hızlanıyor ve sıkıntılı süreç çok daha çabuk bitiyordu. Zamanın göreceliliğini optimist ya da pesimist olma halime göre hızlanarak ya da yavaşlayarak deneyimliyordum.

Evrendeki her şey bir enerjiden oluşuyor. Bu enerji alanı da frekans ve titreşim kavramlarını yaşamda var ediyor. Pesimist hal kişinin hayatında titreşim boyutunu deneyimletirken; optimist hal de frekans boyutunu deneyimletiyor.

Titreşim boyutunda daha fazla negatif ya da karanlık programlar aktif oluyor.  Kişinin kendi yaşam frekansı ne olursa olsun o an pesimit bir hal sergiliyorsa yaşamına negatif ya da karanlık tekamül yolu öğretileri dahil oluyor. Bu deneyim içerisinde kalmaya devam ederse kişinin yaşam frekansı da ilk halden düşmeye başlıyor. Bu da kişinin daha fazla kendini mutsuz hissetmesine neden oluyor.

Frekans boyutunda da daha fazla pozitif ya da aydınlık programlar aktif oluyor. Kişinin kendi yaşam frekansı ne olursa olsun o an optimist bir hal sergiliyorsa yaşamına pozitif ya da aydınlık tekamül yolu öğretileri dahil oluyor. Bu deneyim içerisinde kalmaya devam ederse kişinin yaşam frekansı da ilk halden yükselmeye başlıyor. Bu da kişinin daha fazla kendini mutlu hissetmesine neden oluyor.

Lütfen şimdi yeniden düşünün; siz hayatınızın çoğunu daha mutlu mu geçirmek istiyorsunuz yoksa daha mutsuz mu? Eğer mutlu geçirmeyi istiyorsanız; o zaman hiç kimseden bir şey beklemeden optimist bir halde yaşamınızı sürmeye başlayın.

Ho’oponopono Arınması

Hayata karşı daha optimist olmamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Hayata karşı zaman zaman pesimist olmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo.

Hayatın gerçekliği ne olursa olsun, daha çok anınız dilerim optimist bir halde geçer.

08.02.2021