İçeriğe geç

Mitoloji mi Boyut Farklılığı mı?

Spread the love
  • 4 yıl önce
  • 3Dakika
  • 794Kelime
  • 95Görüntülenme

Mitoloji mi Boyut Farklılığı mı

Daha önce yaptığımız çalışmalarda da önce konuya dair bir ön bilgi verilir sonra detaylar verilirdi. Dün Mistik Yol’un hazırladığı 9 Kehanet videosu da bana bu konuda ön bilgiyi verdi. Videonun bir bölümünde yükselişten bahsediyordu. Peygamberlerden ve toplu halde yükselen Mayalarla ilgili bir bilgi vardı. Videoyu bitirmek için çok çaba sarf ettim. Gözlerim kapanıyordu. Bilincimin alacağı bir bilgi olmadığı için bilinçaltım alması gereken bilgileri aldı.

Video bitince uykum geldiğini sandım ve yattım. Ruhsal boyutta yapılacak bir çalışma olduğu için bu hale girmiş vücudum. Yatıp gözlerimi kapatınca Olimposta, Yunan Mitolojisindeki Tanrıların yanında onlarla birlikte Gündönümü şenliklerindeydim. Daha önce de Tanrı Zeus’la çalışmalarım oluyordu ancak dünya boyutunda olmuyordu ve genelde yüksek benliğimin görüntüsü ile yanında oluyordum. Bu defa kendi bedenimle oradaydım.

Muhtemelen daha söylememin zamanı olmadığı için çoğu bilgiyi hatırlamıyorum. Hatırladığım gün dönümlerinde insanların titreşimlerine bakılıp onlarla çalışacak rehberler bu zaman diliminde belirlendiği. Bireysel rehberler verildiği gibi toplumsal olarak insanlığın enerji durumuna göre de negatif ve pozitifin dünyaya hizmetine de karar verildiğinin bilgisini ilettiler. Ekinokslarda yeniden toplu enerji ölçümü yapılıyor. İnsanlığın enerjisinde pik şeklinde değişiklik olması halinde o zaman pozitif ve negatife verilen izinlerin değişiyor. Bu bilgiler doğrultusunda aslında her bir birey dünyanın ve insanlığın tekamülünde çok önemli bir rol üstleniyor. Bir an önce kaostan kurtulmak istiyorsak en basitinden duygu ve düşüncelerimizi pozitife dönüştürmeliyiz.

Bu sabah içselleşen bilgi de Yunan Mitolojisi, Roma Mitolojisi, Mısır Mitolojisi gibi kadim uygarlıklar yine dünyada ancak başka boyutta varlıklarına devam ediyorlar. Onlar hala bizimle ancak bizim algıladığımız boyutta değiller.

Bu yazdığım bilgiye ilk ulaşan ben değilim. Muhtemelen daha önce birileri bu bilgiye ulaşmış ve bunu dile getirmişlerdir. Bana bir yıldan beri verilen bilgileri puzzlede yerleştiriyorum.

Geçen yıl Eylül ayında Tanrıça Hera “dünya boyutunda yaşamış Tanrı ve Tanrıçaların arınması gerekiyor.” demişti. O zaman ben de bu Tanrı ve Tanrıçalardan gen almış insanlarda bu arınma olursa üst boyutlara yansıyacağını sanmıştım. Ancak dünkü yapılan çalışmada fark ettim ki onlar hala Dünya Boyutunda yaşamaya devam ediyorlar ve insanlıkla birlikte tekamül ediyorlar. Perdelerin kalkıp birlikte yükselme zamanımız geldi.

Mayıs ayında Kıbrıs’a bir geziye gitmiştim. Orada Tanrıça Afrodit’le enerji boyutunda dişi enerjinin arınması üzerine çalışma yaptık. Afrodit’le anılan enerjinin cinsellikten dişiliğe dönüşmesi için çalışma yaptık. Enerji boyutunda gerçekleşen bu arınma dilerim kısa zamanda dünyaya da demirlenir. Kadınlar dişi varlığınıza sahip çıkın onu onurlandırın ve hak ettiği değeri siz ona verin. Siz ona değer verdikçe erkekler ancak o zaman sizi onurlandıracaklardır. Siz kendinize değer vermediğiniz sürece sizi cinsel zevklerini tatmin etmek için kullanacaklardır.

Dün Tanrıça Hera’nın kutsal evlilikle ilgili söylediklerinden kalanları da paylaşmak istiyorum. Benim içsel olarak kabul ettiğim birlikte yaşamaktan ziyade evlenerek birlikte yaşamaktı. Bu karar toplumsal yaşam şeklinden dolayı mı almıştım yoksa ruhum mu bunu istiyordu anlamak için her iki düşünceyi de serbest bıraktım. Sonrasında Tanrıça Hera’nın Kutsal Evlilikle ilgili bilgisi bana ulaştı. Birlikte olmaya karar veren ruhlar ruhsal boyutta bir anlaşmaya imza atarlar. Bu imzanın dünya boyutuna da inmesi gerekir. Bu nedenle her toplum kendi yasalarına göre bu imzayı birbirlerinin yanında atmalılar. İmzanın anlamı ‘ruhum ruhunun hizmetinde’ demektir. Dünya boyutuna ruhsal tekamülünüz için ve kiminiz de toplumsal değişim için geldiniz. Toplumsal değişimi gerçekleştirecekler değiştirecekleri sisteme kendi enerji damgalarını bırakmalılar. Sizden olan bir parçanın olduğu yere ancak güçlü enerjiler demirlenebilir.

Yunan Mitolojisinde Tanrıça Hera genelde negatif özellikleri ile ön planda olan bir Tanrıça’dır. Ancak Kutsal Evlilik onun pozitif olan yönüdür.

Her birimiz almış olduğumuz rehberlerle kendimize ve dünyaya hizmet edeceğimiz bir zaman diliminde olalım.

Sevgi, şükür bizi kutsayacak ve yüceltecek enerji 

22.06.2016
Yasemin Derya Metin