İçeriğe geç

Ruhsal Bağlarımız ve Karmik Alanımız

  • 9 ay önce
  • 5Dakika
  • 1363Kelime
  • 286Görüntülenme

Ruhsal Bağlarımız ve Karmik Alanımız

Gerçekten hayatınızdaki döngüler şifalansın istiyorsanız bu yazıyı hem kalben hem de zihnen okuyun lütfen.

Dilden kendini arındırmak isteyip; aslında kendini arındırmak istemeyen ya da dilden evlilik/ilişki isteyip; aslında istemeyenlerle oldukça sık bir biçimde karşılaşıyorum. Beni umursamadıkları için mi yoksa kendileri ile yüzleşmek istemedikleri için mi sordukları sorulara kendi istediği cevabı yazmayınca tekrar tekrar aynı konuyu yazanlar var. Yazının bundan sonrası kendine dürüst olmayı seçenler için.

Yaşadığımız Döngüler

Her insanın yaşamındaki konularla ilgili olarak konunun çözümlenmesi farklı zaman alır ya da bazen o konu ile birlikte yaşamı boyunca o konuyu kabul ederek yol almayı öğrenmesi gerekir.

Bu sürecin neden böyle olduğu ise bizim varoluş planımızda yaşadığımız yaşamlardan gelir. Sormayı en çok sevdiğiniz sorulardan biri olan “neden böyle oluyor” sorusu ile ilgili benim bu zamana kadar evrensel boyuttan aldığım birkaç örneği yazayım.

Geçmiş yaşamında kişi AŞK boyutunu yok etmeye çalıştıysa, AŞK boyutundaki AŞKın saflığını olumsuz bir etki yaptıysa; bu yaşamda ya evlenmek istediğinde evlenemez ya da evlenir ve kabus gibi bir evlilik içinde bulur kendini. Her iki durumunda çözümlenmesi için AŞK boyutuna yapmış olduğu her şeyi evrensel yasalara göre tamamen arındırdıktan sonra ancak sağlıklı bir ilişki ya da evliliğe ulaşabilir. 

Kişi evrensel boyutta yaşam döngüleri içinde yaratım alanında Tanrı rolüne soyunduysa bu yaşam da para, maddiyat ve kariyerle ilgili olarak sürekli sorunlar yaşar. Burada da yaratılmış olduğunun idrakinde olup, kibirden vazgeçtiğinde özellikle ego ya da nefis düzeyinde kendini saflaştırdığında süreci değişmeye başlar.

Geçmiş yaşamlarında yaratılmış herhangi bir forma müdahale edip; onun yaşam süresini kısalttı ya da ölümüne neden olduysa; sağlık sorunları yaşam planın bir parçası olur. Müdahalede bulunduğu her yaratılmışla arasındaki karmayı şifalandırdığında o da sağlık konusunda daha rahat bir yaşam alanına geçiş yapabilir.

Geçmiş yaşamlarında evrensel boyutta enerji boyutunu dengesizleştirmiş insanlarda yine aynı şeyleri yapmasın diye o dengesizliği ilahi dengeye getirip; ruhsal olgunluğa erişinceye kadar ruhsal yetileri kapalı olarak kalır ya da ruhsal yetilere sahip olsa bile onu nasıl kullanması gerektiğinin bilgisine sahip olmaz.

Yaşadığınız döngü her ne ise bu döngünün arındırma zamanı Yaratıcı tarafından ilahi plana aktarılmış bir bilgidir. O cevabı da dünyada her zaman bilen bir insan yoktur. Bileni bulmak ya da yaşam zamanını sızlanarak, şikayet ederek, suçlayarak ya da suçlanarak geçirmek yerine yaşamındaki her insana teşekkür edip, affedip, dua, ibadet ya da enerji çalışmaları ile arındırma ile geçirmek daha dönüştürücü bir yaşam yolculuğu olur. Bu yaşamda sonucu ortaya çıkmasa bile sonraki yaşamlarda daha konforlu yaşamak için bu yapılabilir.

Adım Atmak İsteyenlere Hatırlatmalar

Ne beni ne de kendinizi kandırarak bu süreci değiştiremezsiniz. Şimdi bu yazıyı okuyan herkes şu an hayatındaki kendini sıkıştırmış olan konuları düşünüp; her konu için tek tek kendinize şu soruyu sorun “ben ilahi gerçeklikte varoluşta yaptığım her şeyin sorumluluğunu alıp bu durumu çözümlemek istiyor muyum?” Bu soruya saf niyetle ilahi gerçeklikte evet diyorsanız o zaman o konuyu çözümleyecek şekilde hayatınıza bir çözümleme yöntemi dahil edin. İlk aşamada ne yapacağınıza karar veremiyorsanız benimle yol almak isterseniz yazılarla kendinizi dönüştürmek için buraya tıklayın ve size uygun çalışmaları azimle yapın. Meditasyon yaparak ya da videolarla bilgilenerek dönüşmek için de buraya tıklayın ve size uygun olan çalışmaları yapın.

Videolarla çalışma yapmayı tercih edenler ilk önce şu videomu izleyin ki meditasyonlar hakkında yaşadığınız her şeyin size özel olduğunu ve cevapların sadece sizde olduğunu fark edebilesiniz.

Yaşamın Kıymetini Fark Etmek

Yaşamım içinde negatif motivasyon beni hiç harekete geçirmedi onun için de sizlere bir şeyleri aktarırken her zaman pozitif olan tarafı öne çıkararak dönüşmenizi sağlamak adına hatırlatmalar yaptım.

Bu akşam grup çalışmalarında devam eden döngünün benimle ilgili alanını şifalandırmak için “göremediğim ve çözümlemem gereken ne bu alanı görmem ve arındırıp şifalandırmak için Sevgili Rehberlerim bana bir yol gösterin” niyetini yaptım. Bu niyetten sonra yönlendirildiğim gerçek yaşam öyküsünden uyarlanmış 2016 yapımı Sonsuza Dek (Until Forever) filmi oldu. Film terapiler konuyu deneyimlemeden yaşamanın bana göre daha kolay alanı. Filmde lösemi hastası olan neşeli ve hayat dolu bir insanın Tanrı inancının gücü ve huzuru ile herkese güç vererek yaşamını izliyorsunuz. Ben hem kendim için hem de yaşamımda olan insanlar için ilahi olarak yapmam gereken arınmayı yaparak kimi zaman gülerek kimi zaman ağlayarak izledim.

Filmde fark ettiğim şu oldu; kişinin gerçekten güçlü bir yaratıcı ile bağı varsa yaşadıkları ne olursa olsun yaşamını sürdürdüğü anlar için nedenler buluyor. Kendini cezalandırılmış ya da terk edilmiş hissetmiyor. Elinden geldiğince başkalarına umut olmaya çalışıyor.

İnsanlar çoğu durumda sahip olduklarına şükretmeyerek, daimi ödül beklentisi içinde yaşıyor. Bu da yaşamı kaçırmayı beraberinde getiriyor. O an yaşamınızdaki olan insanlar ilahi olarak sizin için en doğru insanlardır. Size ne yaşatıyorlarsa o sizin hayrınıza olacak durumlar için oluyordur.

Yaratıcı gerçekten bizim tahminlerimizin ötesinde bize yaşam ve dönüşüm şansı veriyor. Bu verilen şansları kibirlenerek en iyi insan olduğunu düşünüp; hayatındaki zorluk çıkaran insan ya da enerjisel alanları olumsuz etiketlerle etiketleyip ondan gizli intikam alma gayesinde olarak heba etmek yerine bu yaşamda karşınıza çıkan her olumsuzluğu şükürle karşılayıp onunla kendinizi arındırarak dolu dolu yaşamayı seçebilirsiniz.

Hayatınızda mutlaka şükredecek nedenleriniz vardır. Lütfen bunları bulun yaşamınızda iyiye güzele odaklanın. Sonsuz bir yaşam döngüsü içindeyiz. Ruhunuza bu yaşamda kattığınız pozitif olan her şey o sonsuzluk alanında sizinle birlikte olacak. Ne kadar çok pozitiflik varoluş kaydınıza eklerseniz her anınız daha ışık ve sevgi odağında olur…

12.01.2020

Bu sitedeki tüm içeriğin enerjisel alanı kişinin dünya ve doğa ile ilişkisindeki saygıya göre değişir. Kişi dünyaya karşı fiziksel ve enerjisel çevre sorumluluğunu aldığında enerji alanı hak edişince artar. Kişi dünyaya karşı umursamaz ve sömürü temelinde olursa enerji alanı hak edişince azalır.
_