İçeriğe geç

Sanal Dünyada ve Gerçek Dünyada Birey Olma Özgürlüğü

  • 6 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1088Kelime
  • 152Görüntülenme

Sanal Dünyada ve Gerçek Dünyada Birey Olma Özgürlüğü

Sürekli olarak dönüşüm çalışmaları yapınca algıda seçicilik sonucu kişinin kendine ve hayatındaki diğer insanlara ne kadar birey olma izni verdiğini fark etmeye başlıyorum. Kişiler, bazı durumların ilişkiyi ya da kişiyi değersizleştirdiğini kişi fark etmeden hayatına dahil ediyorlar.

İsim Soyisim ve Yaşam Dengesi

Doğduğumuz ailenin soyadı bu dünyadaki temel alanımız. Babanızın soyismi ile sorununuz varsa bu konuyu arındırıp şifalandırın. Göbek adı ve rumuz isimler dahil hepsi sizi enerjisel olarak etkiler. Göbek adınız ya da ikinci adınız varsa bu isimle kendinizi bütünleştirdiğinizde hepsi size yaşam için sizi daha güçlü ve dengede kılacak armağanlar sunacaktır.

Sosyal Medyada Kullanılan İsimler ve Resimler

Hayatımızın çok önemsemediğimiz bir gerçekliği de sanal gerçekliğimiz. Burada yarattığımız her avatar her nickname (rumuz) bizim hayatımıza enerjisini aktarıyor. Kendinize, eşinize ve çocuklarınıza saygı duyuyorsanız sadece kendi isim ve soyisim/soyisimlerinizle hesabınızı açın. Eşle ortak sosyal medya hesabı kullanmak evliliğinizin içine güvensizlik enerjisini ve köleleştirme enerjisini ilişkinize akıtmaya başlar. Bu da ilerleyen zamanda ilişkinin sebepsiz yere dengesizleşmesine ve çökmesine neden olur.

Eğer profil resmi kullanmıyorsanız bu da kendi varlığınızı gizlemeniz ya da görünmez kılmanız sonucu gerçek dünyada da ilişkide ve iş hayatında görünmez olmanıza neden olur.

Sanal dünyada bulunduğunuz ortamlarda kendi enerjinizi yansıtan görseller kullanın.

Özellikle instagram hesaplarında denk gelmiştim bu duruma … annesi, …eşi gibi açılan hesaplarda da ilk başlangıçta herhangi birinin ailesinden olmak sizi beslese bile daha sonra artık kendi kimliğiniz ortadan kalkmaya başlar. Bunun sonucunda anne ya da eş olmanın bir önem arz etmediği gerçek bir topluğun içinde bulunduğunuz zaman kendinizi değersiz hissedip mutsuz olursunuz. Birey olduğunuz için çok ama çok değerlisiniz. Siz olmadığınız ortamda çocuklarınızı, eşinizi ve sevgilinizi mutlu edemezsiniz.

Gerçek Dünyada Kendinizin, Sevdiklerinizin ve Ailenizin Birey Olma Sınırları

Siz kendi sınırlarınızı belirler, kendinize saygı duyar ve etrafınızdakilere bu sınırları sevgi dili ile belirlediğinizde her şey değişmeye başlar.

Telefonunuz, cüzdanınız, hesap, kredi kartı ve telefon ekstreniz size özeldir.

Online olarak kullandığınız mailleriniz ve diğer tüm yazışmalarınız, günlükleriniz size özeldir.

Hayatınızda yaşadıklarınız size özeldir.

Düşünce, duygu ve hisleriniz size özeldir.

Bu size özel olan her şey hayatınızda olan her insan içinde sadece onlara özeldir.

Çocuklarınız, sevgiliniz ya da eşiniz ile ilgili güven sorunlarınız varsa bunun için ilk adım kendinizi dönüştürün. İnsanların kişiliğini bilerek özellikle ilk çemberde bulunan insanlarla aranızdakileri dönüştürün.

Sevgilinizle ya da eşinizle çalışma yaptınız kendiniz gerçekten kendi içinizde dengeye geldinizse ve eşiniz kişilik olarak güvenilmez biri ise sistemsel olarak siz dengeye geldiğinizde o kişi ya hayatınızdan ayrılacaktır ya da o da sizinle birlikte dönüşecektir. Siz şifalandığınızda ilişki kendiliğinden şifalanmış olacaktır. Yaşadıklarınız her ne olursa olsun her zaman siz karşı tarafla sevgi ile doğru iletişimde olma niyeti ile konuştuğunuzda her sorunu çözeceksinizdir. Suçlu ya da haklı aramadan çözüm için konuşun.

Çocuğunuzu yetiştirirken ona dürüst ve güvenilir insan rol modeli olduğunuzda zaten çocuğunuz ne kadar asi olursa olsun dürüst olacaktır. Dürüst olan kişiyi de kontrol etme isteğiniz ortadan kalkacaktır. Çocuğunuzun toplum içinde güçlü bir birey olmasını istiyorsanız siz sadece onun ebeveyni olun. Diğer rollerde olmaya çabalamayın ki o da diğer rolleri hayatında vereceği insanları hayatına dahil edip sosyal bir birey olsun.

Yaşamınızda Olmaması Gereken Duyguları Kabullenme

İnsanı eşsiz kılan bana göre duyguları. Bu duygulardan bazıları kişinin tamamen arınması gereken duygular. Dünyasal olarak mutlu yaşamak için ruhsal olarak da hızlı yükseliş için dört duygudan sevgiyle özgürleşmeyi seçin.

  • Öfke Duygusu
  • Kıskançlık Duygusu
  • Nefret Duygusu
  • Kibir Duygusu

Bu duyguların ruhu ve kişiliği besleyen hiç bir olumlu katkısı yok. Bu duyguların sizi ya da ilişkinizi beslediğinize inanıyorsanız kendinize her bir duygu için “… duygusu ile ilgili bütün illüzyonlardan özgürleşmeyi seçiyorum ve buna bağlı her şeyi kaynağa gönderiyorum. Açılan boşlukların koşulsuz sevgi ile dolmasını seçiyorum.”

Dönüşüm Çalışması

Kundalini Reiki: “Kendime ve hayatımdaki herkese birey olma özgürlüğünü vermemi engelleyen her şeyin arınması” Kundalini Reiki 1 ReikiKundalini Reiki 2 Kundalini Reiki, Kundalini Reiki 3 Pırlanta Reiki.

Ho’oponopono: “Kendime ve hayatımdaki herkese birey olma özgürlüğünü vermemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana Arınma fırsatı verdiğiniz için Teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.”

Kundalini Reiki: “Kendime, aileme ve sevdiklerime güvenmemi engelleyen ilahi gerçek olmayan her şeyin arınması” Kundalini Reiki 1 ReikiKundalini Reiki 2 Kundalini Reiki, Kundalini Reiki 3 Pırlanta Reiki.

Ho’oponopono: “Kendime, aileme ve sevdiklerime güvenmemi engelleyen ilahi gerçek olmayan her şeyi alanımda tutmama neden olan tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana Arınma fırsatı verdiğiniz için Teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum.”

20.11.2018

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin