İçeriğe geç

Yaşayacağım Dünya

Spread the love
  • 3 yıl önce
  • 2Dakika
  • 389Kelime
  • 132Görüntülenme

Yaşayacağım Dünya

Yaşayacağım Dünya

Bazıları ütopya diyecektir bu yazdığıma bazıları da benim hayalimi yaratmam için bu hayali kendi hayalleri yapacaklardır.

Bu yaşacağım dünya tahmin ettiğiniz kadar uzak bir gelecekte değil çok yakın zamanda var olacak. İnanmazsanız bile sadece benim hayalimi sadece OLSUN sözü ile besleyin.

Sabah uyanıyorum, içimde büyük bir neşe var. Hiç adetim olmamasına rağmen sabah haberleri izlemek için televizyonu açıyorum. haber spikerinin ağzından çıkan sözler ekrandaki görüntüler mucizenin gerçekleştiğini bana anlatıyor. Mutluluktan sevinç gözyaşları döküyorum.

Ne mi sunuyor haberler? Tüm dünyada barış hakim olduğu için tüm dünya askeri ve yerel kolluk kuvvetlerini kapatıyor. Kullanılan tüm silah ve ekipmanlar geri dönüştürülmek üzere fabrikalara toplanıyor. Tüm sınırlar ortadan kalktığı için gümrüklerde kaldırılıyor. Daha önceden yapılmış boş duran dairelere ve görevi biten hükümet daireleri eve dönüştürülüp evsizler buralarda kalmaya başlayacaklar. Bu evsizlerin eşyaları da bir gün lazım olur diye alınmış kimsenin evinde kullanılmayan eşyalar. Suç işlenmediği için mahkemelerin de görevleri sonlandırılmış. Adliye binaları ve hapishanelerde toplumsal kullanım için dönüştürülecek. Bankalar sadece insanların paralarından kazanç sağlamak istedikleri ve transfer işlemi için kullandıkları yerler. İnsanlarda hırs olmadığı için borsanında faaliyette olmasına gerek kalmamış. Hükümetler sadece bu dönüşümü koordine etmek için geçici süre ile görevde kalacaklar. Haberleri dinleyen herkeste yeni dünyanın inşasında el ele vererek çalışmak için mutluluk dolu bir istek ortaya çıkıyor.

Ben bu dünyada yaşamayı seçiyorum…

23.03.2016

🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰
Etiketler: