İçeriğe geç

Beşeri Aşkın İllüzyonları

  • 3 yıl önce
  • 4Dakika
  • 1193Kelime
  • 355Görüntülenme

Beşeri Aşkın İllüzyonları

İnsanlık planında AŞK ile ilgili çok fazla çarpıtılma yapılmış ve çok fazla ilahi gerçeklikte olmayan AŞKa ait tanımlar aşkla eşleştirilmiş. Bu karmaşık bilgileri zihnen bilmesek de hücresel düzeyde bildiğimiz için beşeri aşk potansiyeli olan durumlarda kişide bilinçsiz bir kaçınma hali ortaya çıkıyor.

Bu yazıyı ruhsal bağlardan ziyade dünyasal gerçekliğinizi gözden geçirip şifalanmanız amacıyla yazıyorum.

İngiliz oyun yazarı William Shakespeare tarafından yazılan Romeo ve Juliet (Romeo ile Juliet) oyunun bir oyun mu gerçek bir aşk hikayesi olup olmadığı konusunda bir çok yerde farklı bilgiye ulaşıyoruz. Araştırma yapmadığımızda Verona’yı ziyaret ettiğimizde Via Capello’da yer alan 23 numaralı evin Juliet’in Evi olduğuna inanabiliyoruz. Ben de İtalya turuna gittiğimde bu evi ziyaret ettim. Bugüne kadar da bu evde gerçekten Juliet’in yaşadığına inandım. İzlediğim bir komedi gösterisinde Romeo ve Juliet’in hikayesini Florance’da canlandırmaya başlayınca araştırma yaptım. Ben mi yanlış hatırlıyorum diye. Hem oyunla hem de evle ilgili bu zamana kadar bildiğim bilgilerden farklı bilgiye ulaştım.

İki günden beri aşktaki karmaşa için yazı yazmam gerektiğini hissediyordum. Yazı Romeo ve Juliet’in aşkı ile başlamayı tercih etmiş.

Oyunu kısaca Vikipedia’dan özetleyeyim; 

İtalyan şehir devleti Verona’nın zengin ve asil ailelerinden ‘Montegue ve Capulet aileleri arasında geçmiş yıllara dayanan bir düşmanlık vardır. Capulet ailesi evlerinde bir maskeli balo verirler. Romeo baloda Capuletlerin 13 yaşındaki kızı Juliet‘i görüp ona aşık olur. 

Daha sonra Capulet ailesi kızları Juliet’i ve Kont Paris ile evlendirme hazırlıklarına başlamıştır. Juliet, istemediği bu evlilikten kurtulmak için rahip Laurence’in yanına gider. Rahip ona kendisini kırk saat ölü gibi gösterecek bir iksir verir.

Rahip, Romeo’ya durumu anlatan bir mektup yazar. Ancak, mektup Romeo’ya zamanında ulaşmaz. Juliet ise iksiri içer ve ailesi onu öldü zannederek defneder. Romeo, uşağı Balthasar‘dan Juliet’in öldüğünü duyunca Juliet’in mezarının başında kendisini öldürmeyi kurar ve yanına zehir alarak gizlice Verona’ya döner.

Juliet’in mezarına gelen Romeo, burada Kont Paris ile karşılaşır. Birbirleriyle kavgaya tutuşurlar, Paris ölür. Ardından Romeo, Juliet’in yanına yatarak zehri içer ve ölür. Rahip Laurence, mezarlığa gelir, Juliet’i uyandırır. Romeo’yu ölmüş olarak gören Juliet, Romeo’nun hançerini alarak kendini öldürür.Başından sonuna kadar olayların tek şahidi olan Rahip Laurence, ailelere tüm olanları anlatır ve bundan sonra iki aile arasındaki düşmanlık sona erer.

Sonu ölümle biten 13 ve 17 yaşındaki iki gencin aşk hikayesi dillere destan olarak varlığını sürdürür.

Dinlenilen efsaneler, masallar, şarkılar, türküler; izlenilen filmler, diziler oyunlar her insan aracılığıyla kollektif bilinçteki enerjiyi de her seferinde yeniden güçlendirir.

Bu kayıtlara hem kendi yaşadığımız deneyimler hem de çevremizdeki insanların yaşadığı deneyimler eklenerek beşeri aşk alanı iyice karmaşık hale geliyor.

Bu karmaşayı temizlemeden önce daha önce yazdığım yazıların linkini de ekliyorum. Lütfen bu yazıları da okuyun ve kendi içinizde var olan sizin beşeri aşk ile ilgili kendi kendinize yarattığınız karmaşaları fark edin ki şifayı kolaylaştırabilelim.

Varoluş Aşk

Beşeri Aşk

Aşk Nedir? Aşkın Sırrı

Aşkı Bulmak İstiyorum

Aşık Olmak

Aşk Acısı

Kadınların Erkeklere Yükledikleri

Duygusal İlişkilerde Uyumun Bozulması

Aldatılan Kadın Ne Yapar?

Şimdi şu niyeti yapabilirsiniz “Işık Bilgelerinin bana ilahi gerçeklikteki beşeri AŞK tanımını yapmasını talep ediyorum. Bilincimde, bilinçaltımda ve hücresel hafızamda bulunan ilahi gerçek beşeri AŞK olmayan tüm bilgileri, hisleri, duyguları ve inançları alanımdan özgür irademle kaynağa gönderiyorum.”

Şimdi duygusal ilişki içinde ortaya çıkan duygularınızı gözden geçirin. Eğer bu duygularınız arasında kendinize ya da partnerinize karşı can sıkıntısı, iğrenme, üzüntü, kızgınlık, öfke, kıskançlık, nefret, kibir, hüzün, korku varsa bunları arındırın. AŞK gerçekten çok saf bir gerçeklik. Bu saf alanda negatif duygularınız bulunursa işte o zaman AŞKın saflığını yaşayamaz; gerginlik ve kavgalarını ya da mutsuzluğunu deneyimlersiniz.

Şu an ya da geçmişte hayatınızda olan her insan sizi AŞK için saflaştırmak adına yaşamınıza dahil oldu. Sizde aynı sebepten onun hayatında oldunuz. Burada yaşananlardaki olumsuzluğa odaklanmak yerine o konudan sizin için arınması gereken ne o konuya odaklanıp; kendinizi saflaştırın. Kimse için bir şey yapmayın; siz AŞK boyutunda saf olmak için sadece kendinizi saflaştırın ve pirüpak hale gelin.

Dilerseniz hayatınızda bir partner ya da eş yoksa şu niyeti yapabilirsiniz “Beşeri AŞKla ilgili olarak varoluşumdaki tüm sorumluluğumu yüzde yüz alıyorum. Şu andan itibaren toplumsal alandaki baskı ve şekilcilikten özgürleşip; beşeri AŞKı en saf hali ile pozitif duygularla, hislerle, düşüncelerle, davranışlarla ve enerjilerle yaşamayı seçiyorum. Beşeri AŞKı bu enerjilerle bana yaşatacak insanın da hayatıma dahil olmasını seçiyorum.”

Evliyseniz ya da bir partneriniz varsa da  Beşeri AŞKla ilgili olarak varoluşumdaki tüm sorumluluğumu yüzde yüz alıyorum. Şu andan itibaren toplumsal alandaki baskı ve şekilcilikten özgürleşip; beşeri AŞKı en saf hali ile pozitif duygularla, hislerle, düşüncelerle, davranışlarla ve enerjilerle yaşamayı seçiyorum. Şu an yaşadığım ilişkinin AŞKla şifalanmasını seçiyorum.” Bu niyet sonrasında da hayatınızdaki insanı koşulsuz olarak sevin. Amalarınız, beklentileriniz varsa koşulsuz sevdiğinizi söyleseniz de gerçekten o insanı koşulsuz sevemiyorsunuzdur.

Hem diğer insanların size yarattığı karmaşadan özgürleşmeden hem de kendi kendinize yarattığınız karmaşadan özgürleşemeden anda huzurlu bir beşeri AŞK yaşayamazsınız.

06.08.2020

     
Etiketler: