İçeriğe geç

Kişisel Gelişimle Pozitife

Spread the love
  • 2 yıl önce
  • 4Dakika
  • 899Kelime
  • 402Görüntülenme

Kişisel Gelişimle Pozitife

Bir çok insan gibi ben de kendi özümü unutarak uzun bir yaşam sürdüm. Daha sonra kitaplar aracılığıyla başka başka kapılar açıldı. Ben her kitabı nedenini bilmiyorum ama biyografi kitabı gibi okuyordum. Zamanla hikaye ve roman kitaplarının arasına psikoloji ve felsefe kitapları dahil oldu. Çok uzun yıllar sonra kitaplarla yolculuğuma kişisel gelişim kitapları ve en son da parapsikoloji kitapları dahil oldu. Benim özümü bulmada bana en çok farkındalık kazandıran Akaşa yayınevi tarafından yayınlanan kanallık kitapları yol gösterdi.

Parapsikoloji kitapları ile yolumun kesişmesi ile eş zamanlı internet tabanlı bilgiler ve eğitimlerle de yolum kesişmeye başladı. Önceden her okuduğumu gerçek sanarak okuma halim yerini sorgulamaya başladı. Bu sorgulamalarla birlikte her alandan gelen bilginin içindeki aydınlığa hizmet etmeyen her şey de görünür olmaya başladı. Benim aydınlığa ulaşmam için edindiğim her bilgi, bilgiyi öğrendiğim zamanda bana hizmet eden kapılar açtılar. O kapılardan almam gerekenleri alıp, kapatmam gereken kapıları kapatarak yolculuğuma devam ettim.

Bana yazılan yorumlarla birlikte bir çok insanın benim gibi her bilgiye gerçek olarak baktığını ve bu bakış açısı ile bunu kullandığını gördüm. Bu yazıyı da hakikate olan sorumluluğum nedeniyle yazıyorum. 

Şu an dünyada bulunan bilgiler; ışık kaynağından çıkmış bilgi, karanlık kaynaktan çıkmış bilgi ve çarpıtılmış bilgi olarak bulunuyor.

Işık kaynağından çıkmış bilgiler: pozitif ve aydınlık tekamül yolunun rehberliğini yapıyor.

Karanlık kaynaktan çıkmış bilgiler: karanlık ve negatif tekamül yolunun rehberliğini yapıyor.

Çarpıtılmış bilgiler: tekamülsüzlerin rehberliğini yapıyorlar.

Bilgi dünyada bir insan aracılığıyla ortaya çıkıyor. O çıkaran insanın enerjisel saflığına ve bilinçliliğine göre çıktığı kaynağın saf hali ile ortaya çıkıyor ya da içine her bilgi alanından başka başka şeyler dahil olabiliyor.

Bu konuyu daha detaylı öğrenmek isterseniz, aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz ya da yazıları okuyabilirsiniz.

Tekamül Yolları

Halka Hizmet Hakka Hizmet Yolunu Seçenler

Pozitif Tekamül Yolu

Aydınlık Tekamül Yolu

Aydınlık ve Pozitif Tekamül Yolunun Farklılıkları

Ruhsal Bağlantıları Nasıl Kurabilirsiniz

Kadim Bilgi Işık Bilgisi mi

Kişisel Gelişim Bilgisini Pozitif Tekamül Yolu ile Kullanabilmek

Kişisel gelişim bilgisi aydınlık tekamül yolundan daha düşük frekansa ait olduğu için onun erişeceği en yüksek frekans pozitif tekamüldür. Henüz aydınlık tekamül yoluna geçmeye hazır değilseniz pozitif tekamül yolunda kullanabileceğiniz kişisel gelişim bilgisi alanında olan bilgileri kullanarak yolculuğunuzu daha saf ve dengede ilerletebilirsiniz.

Kullanacağınız bilgi için soracağınız sorular (her bilgi için ayrı ayrı sorulmalı):

“Bu bilginin ya da yöntemin çıkış kaynağı ışık kaynağı mı?” 

“Bu bilgi ya da yöntemle öğrendiğim benim alanımda olan her bilgi saf ışık kaynağı bilgisi mı?”

Bu sorulara “evet” cevabınızı aldınızsa gönül rahatlığıyla o yöntemi ve bilgiyi yolculuğunuzda kullanabilirsiniz.

Bu sorulardan herhangi birine “hayır” cevabını aldınızsa;

“Benim bu bilgi ya da yöntemi kendi seçtiğim pozitif tekamül yolunda ilahi olarak kullanmam uygun mu? 

Bu soruya “hayır” cevabını alırsanız ve özgür iradenizle o bilgi ya da yöntemi kullanmaya devam ederseniz siz özgür iradenizle her ne kadar pozitif tekamül yolunu seçseniz de o yola uygun olmayan şekilde ilerlemek için kendi bildiğinizi yapmaya devam ederseniz. Siz seçmiş olduğunuz tekamül yolunda tekamül edemezsiniz. Sadece o tekamül yolunda olduğunuzu sanarak kendinize illüzyon yaratırsınız.

Son soruya “evet” cevabını alırsanız içinde olan ışık kaynağından gelmeyen bilgi ve bilinçlerin sizin alanınızda aktif olmaması için şöyle bir niyet yapabilirsiniz; “Şu andan itibaren ilahi olarak pozitif tekamül yolunda ilerlerken bu bilgiyi (hangi yöntemse onu ifade edin) ya da yöntemi kullanırken benim alanımda sadece ışık kaynağından gelen bilgiler ve pozitif tekamül yolu ile uyumlu olanlar alanımda aktif olsun. Pozitif tekamül yolu uyumsuz hiç bir şeyin hiç bir anda alanımda olmasına iznim yok.” 

Her insanın tekamül yolculuğu kendine özgü. Bu nedenle başkasına iyi gelen yöntem ya da bilgi size iyi gelmeyebilir. Aynı şekilde size iyi gelen her bilgi de başkasına iyi gelmeyebilir. Bu nedenle ısrarcı olmayınız. 

Son olarak yeniden daha önceden yazdığım özgür irade yazısını sizlere hatırlatıyorum. Bu yazıyı da buraya tıklayarak yeniden okuyabilirsiniz.

01.01.2022