İçeriğe geç

Sorgularla Gelen Cevaplar

Spread the love
  • 3 yıl önce
  • 7Dakika
  • 1668Kelime
  • 132Görüntülenme

Sorgularla Gelen Cevaplar

Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık altı ay önce kendi kendime İslam dinine göre yasak olan konuların mutlaka bir sebebi olduğu düşüncesi içinde günlerce çabalarken bulmuştum. Daha sonra bu bilgiyi aramamın kendim için mi yoksa insanlar için mi olduğunu sormak aklıma geldi. Kendim için olmadığını öğrendikten sonra bu konuda haddimi aşmak üzereyken son anda cevabı bulduğumu fark ettim.

Haddimi aşmaktan kastım şuydu; kendi kendime Allah’ın bildirdiklerini savunmak gibi bir misyon edinip, İslam dini ile çatışanlar için emirlerin ve yasakların mantıki sebebini sunma çabasında olmak. Oysa inanç ve iman insanın mantığıyla değil kalbi ile hissedip daha sonra aklı ile karar vereceği bir haldi. İstanbul’da Avrupa ve Asya yakasında köprülere girmeden önce son çıkış tabelaları var. İşte ben de AŞK’tan çıkmadan önce son çıkış tabelasını görüp kendi tekamül yoluma dönmüştüm.

Bu yola döndüm de İslamiyet ile ilgili sorgulamam bitti mi? Tabii ki bitmemiş. Kurban Bayramı arifesinde gece yatmadan önce bayramda kurban edilecek tüm hayvanlara sevgimi, gönderdim. Onların yolculuğunun kolay olması için dua ettim. Sosyal medyadan yaptığım bayram kutlamasında bunun da mesajını paylaştım. Yine bir had aşımına ramak kala paylaşımım da aşağıda.

Kurban Bayramımız AŞKın ilahi bilişi ile kutlu olsun ❤️🐄🐐🐏❤️

Bir çok insan için kurban bayramına yüklenmiş olumsuz anlamlar var. Ben bu konu ile ilgili olarak aldığım mesajı ilettiğim bir yazıyı yaseminderyametin.com sitemde paylaşmıştım. Besin Zinciri ve Kurban Kesme olarak aratıp dilerseniz okuyabilirsiniz 💚

Sizlere iki çalışma yazacağım. Dileyenler bu çalışmaları yapabilir 💚

İlk çalışma büyük baş hayvan kesimindeki hisseye girme ile ilgili. Hisseye girilen insanlarla enerjisel boyutta bir anlaşma imzalanıyormuş ve bu anlaşmalar da aydınlık tekamül yolu için uygun değil. Kendi tekamül yolunuz aydınlıksa ya da kalben bu anlaşmaları iptal etmeniz gerektiğini hissediyorsanız yapabilirsiniz 🙏🏻

“Başmelek Raguel’i ve Başmelek Metatron’u alanıma davet ediyorum. Atalarımdan benim alanıma sirayet etmiş, ailemin ve benim vacip ya da adak kurban kesiminde hissedar olduğumuz için şu an benim alanımda var olan hissedarlarla yapılmış enerjisel tüm anlaşmaların iptali için Başmelek Metatron’dan ilahi olarak hak ettiğim yardımı talep ediyorum. Başmelek Raguel’den de o anki hissedarlar ve onun soyundaki herhangi bir bireyle bağım varsa bu bağımı da ilahi yasalara göre şifalandırmasını ve kesmesini talep ediyorum. Şu andan itibaren herhangi bir şekilde hisse ile kurban kesimi benim alanımda olduğunda bu anlaşmanın Başmelek Metatron tarafından anda iptalini talep ediyorum. Benim alanımda olan ve olmuş olacak her şey anda AŞK olsun 🤍

İkinci çalışma da kesilecek kurbanlara sevgi gönderme çalışması ❤️🐏🐐🐄💚

“Bu bayramda ya da bayramdan sonra herhangi bir zamanda Allah adına kurban edilecek ilahi izinli olduğum tüm hayvanlara kesim sürecini şifalandırması için izinli olduğum sevgiyi gönderiyorum.” Niyetini yapıp kalbinizden sevgi gönderebilirsiniz. Bu sevgi gittiği her haneye de gidecektir ❤️

Kurban ile ilgili aldığım mesajlardan biri de şöyleydi; bir hayvan Allah’ın adı anılarak kesildiğinde onun enerjisel tekamülü yüceliyor. Aklen düşündüğümde benim içimi beslenme döngüsündeki her canlının birbirini yemesi (bu canlı bitki de olsa) henüz hikmetini kavrayamadığım ve içselleştiremediğim bir alan olsa da dua etmeye devam ediyorum 💚

❤️ İyi bayramlar ❤️

Had aşmak üzere olduğum şeyi en son paragrafta beyan etmiştim. Neyse ki dua ettiğim için gerçekten duam cevaplanmıştı.

Küfretmek

Ben hayatımda sözel olarak argo ve küfür kullanmam. Argo ve küfür içeren her ne olursa olsun ona maruz kalmaktan da hoşlanmıyorum. Argo ve küfre en çok komedi alanında maruz kalıyorum. Gülmeyi çok sevdiğim için komedi gösterilerini, filmleri ve dizileri izlemek istiyorum. İçeriğinde hiç argo ya da küfür olmayan, cinsellik teması içermeyen bir şeyi bulmak çok zor oluyor. Bir şeyi de tekrar tekrar izlemek hoşuma gitmiyor. Bir de komedinin bana göre güncel olması gerekiyor. Çocukluğumda çok sevdiğim bir seriyi geçtiğimiz yıllarda izlediğim de hiç keyif alamamıştım. 

Küfürden bu kadar rahatsız olmamın temeli aslında benim hayatımda aktif olan ve hiç farkında olmadığım bir programdan kaynaklanıyormuş. Türk Dil Kurumu Büyük Türkçe Sözlükteki ikinci anlam işte zaten benim yukarıda yazdığım had aşma sınırlarında dolaşmamdan kaynaklanıyormuş.

küfür

1. isim Sövgü:

2. isim, din bilgisi Tanrı’nın varlığı ve birliği gibi dinin temellerinden sayılan inançları inkâr etme.

İnkar etmesem de sorgulama halim bundan kaynaklanıyormuş. Peki, bunun temeli hangi alandan geliyor? Tabii ki tekamülsüzlerden geliyor. Allah’ı inkar ettiğim bir zaman hayatımda hiç olmadı. Ancak İslamiyeti anlamadığım için inkar olmasa bile anlamadığım için bir kutuya koyup kaldırdığım bir zamanım olmuştu. Bu dönem uyanışımdan önceki iki ya da üç yıl öncesiydi. Ben ne kadar İslamiyeti kutuya koysam da uyanışımda Mevlana Celaleddin Rumi Divan-ı Kebir ve Mesnevi ile benim kalbimde İslamiyetin güllerini açtırmıştı. Biz ne yaparsak yapalım şükürler olsun ki Allah hiç bir zaman bizi yalnız bırakmıyor. 2009 yılından beri çocukluğum boyunca öğrendiğim İslamiyete ait bir çok bilgiyi tam zamanında yeniden hatırlıyorum.

Küfrün bendeki programını fark ettikten sonra benim alanımdaki inkar alanının vacip ibadetlerde olduğunu fark ettim. Kurban kesmek de vacip ibadet olduğu için benim anlamlandıramadığım alanmış. Türk Dil Kurumu Büyük Türkçe Sözlükteki vacip kelimesinin anlamı:

1. sıfat, din bilgisi İslam dinine göre yapılması gerekli olan.

2. sıfat Yapılması gerekli olan.

Bu bilgiler kendi içimde açığa çıktıktan sonra bol bol tövbe ettim. Bu tövbemi yürüyüş yaparken de bol bol tekrarladım. Hem sıcak havadan hem de İstanbul’dan bir çok kişi tatil nedeniyle ayrıldığı için yürüyüş yaptığım yerde insanların enerjisi çok fazla yoktu. İnsan enrjisinin az olduğu park ve bahçelerde çok daha net mesajlar alıyorum. Benim bu konu ile ilgili içsel düzeyde bu kadar kaosun açılmasının nedeni ruhumun tüm insanları çok sevmesinden kaynaklanıyormuş. Onları sevdiğim için onlara cevaplar ararken kendi yolumda karmaşalar yaratıyormuşum. Neredeyse bu arayışlarda uçurumun kenarına kadar gidip son adım da konun farkına varıyormuşum. 

Ne kadar kendi planımda açılan çok alan olsa da ben insan sevgim nedeniyle açığa çıkan kendi ruhsal planımı unuttuğum zamanlar çok oldu. Kendi adıma Allah sevgim ve insan sevgim için sürekli dengede kalabilmek için çok dua ediyorum. Hem Yaratıcı’yı hem de yaratılmışları severken bilmediğime teslim olarak ilerleyebilmek çokça gayret bolca farkındalık gerektiriyor. Her an bunları yerine getirebiliyor muyum? Cevabım “hayır.” Belki de bu kul olmanın güzelliğidir. Bu hayırlarımın benim için iyi olan tarafı sürekli dualarımla Allah’tan yardım isterken, bol bol onunla sohbet edip, kalbimi ferahlatabilme armağanım.

Bana göre ben iyi bir dindar değilim. Sadece Allah’a aşık bir kulum. Bakalım yolculuğumda neler olacak, neleri AŞKla yeniden hatırlayıp yeniden anlamlandıracağım. Bayram öncesi Mim Kemal Öke’nin yaptığı bir canlı yayında kurban ve kurbiyet kelimelerinin kurb kökünden geldiğini ve kurb kökünün de yakın olmak anlamına geldiğini ifade etmişti. Bu bayramda ben kendi planım gereği Allah’a bir adım ya da bir milim daha yaklaşmış oldum. Kurban Bayramı bana ruhsal olarak çok ama çok büyük armağan verdi.

Kendi hikayem sonrası AŞK boyutunda AŞKla ilerlemek istiyorsanız size de küçük bir hatırlatma yapayım. Ruhsal yolculuğunuzu dengeli ilerletmek istiyorsanız her zaman tekrarladığım konuyu yeniden yazayım. İlim, bilim, din ve spiritüellik alanlarını saf tutmadığınız sürece yolculuğunuzda çok kolay dengenizi bozarsınız. İnsanlık planında ilimden, bilimden, dinden ve spiritüellikten uzaklaştıracak insanlar hep oldular. İnsanlık olarak birliği deneyimlemeye geçinceye kadar da olacaklar. Lütfen bu dört gruptaki görevlilerin sizin alanınızı karıştırmasına izin vermeyin. Bu dört alana tamamıyla vakıf olamazsınız. Sadece sizin hayatınızda bu dört alandan dahil olan alanlarda ilahi gerçeği bilmeye niyet edin. Sizin yargınız ya da önyargınız olmadığı sürece bu dört alan sizin hayatınıza dahil olduğunda onu anlar ve idrak edersiniz. Sadece zamanı gelen bilgileri idrak edebileceğinizi hatırlayın. Açlık içeren bir merak ile ilerlemeyin ki dengeniz yerinde olsun.

Yaratıcı’ya yakınlığımızın idrakinde olduğumuz güzel günlerimiz olsun.

22.07.2021

Etiketler: