İçeriğe geç

Yerli Halklara Ait Öğretiler

  • 2 yıl önce
  • 2Dakika
  • 497Kelime
  • 87Görüntülenme

Yerli Halklara Ait Öğretiler

Benim en çok kullandığım yöntem Hawaiili yerlilerin kullandığı bir yöntem. Onların kullandıklarından değiştirilmiş olsa da esinlenme onlara ait.

Şu sıralar Zeytin Ağacı dizisi nedeniyle çokça duyduğumuz aile dizimi de Afrikalı yerli bir kabilenin kültüründen esinlenilmiş.

Benim dün aklıma şu geldi biz bu öğretileri kullanma iznini gerçekten bu insanlardan aldık mı acaba? Hadi aldık diyelim onlara bize verdikleri bu armağan için teşekkür ettik mi?

Bu sadece iki öğreti içinde yok, çok fazla konuda var. Yoga asanalarının bir çoğu hayvanların hareketlerinden esinlenilerek yapılmış. O hayvanlardan izin aldık mı, onlara teşekkür ettik mi?

Bu izin alma erdemini yıllar yıllar önce okuduğum Tüm Renklerin Kabilesine Mesaj/Küçükbüyükanne Kiesha Crowther kitabında fark etmiş olsam da düne kadar unuttuğum bir konuydu.

Bizi şifalandıran bir gruba özgü olan kullandığımız her yönteme ve yola teşekkürümüzü iletirsek birliğin erdemli yolu ile kendimizi şifalandırmış oluruz…

Arınma

“Hayatımı daha mutlu yaşamak için kullandığım yolları ve yöntemleri ortaya çıkaran her insana teşekkür ediyorum. Eğer bir kabileye, bir gruba ait herhangi bir bilgiyi sömürgeci ve köleleştirici zihniyet ile hayatıma dahil ettiysem bunun için özür diliyorum. Bu yolların ve yöntemlerin alanında bulunan, benim alanıma dahil olmuş AŞK Boyutu yasaları ile uyumsuz dönüştürmeye iznim olan her alana ilahi yasalara göre sevgi şifasını yönlendiriyorum.

Hayatımı daha mutlu ya da sağlıklı yaşamak için bitki ve hayvan bilgeliğinden izin almadan kullandığım her şey için özür diliyorum. Yaratıcı’nın bana bahşettiği erdemle bu bilgeliği paylaşmadığım her an için Yaratıcı’dan af ve bağışlanma diliyorum. Kibrimin beni ele geçirip eylemde olduğum, haddimi aştığım her an için bunu yaptığım yaratılmışlardan özür diliyorum.

Şu andan itibaren kullandığım her yöntemi ve yolu evrensel insan bilinci ile saygı ile deneyimlemeyi seçiyorum. Eğer ilahi olarak hak etmediğim bir yöntem ya da yol varsa bununla ilgili alanımdaki her şeyi Yaratıcı’ya teslim ediyorum. İlahi olarak bana AŞK ile hizmet eden yöntem ve yolu hak etmek için ne yapmak gerekiyorsa bunu idrak edip, onu hak edecek bir yaşam sürmeyi seçiyorum.”

11.08.2022

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Etiketler: