İçeriğe geç

2021 Kış Gündönümü

  • 2 yıl önce
  • 3Dakika
  • 722Kelime
  • 383Görüntülenme

2021 Kış Gündönümü

Şu saat itibariyle Türkiye’de bir kış dönümünü daha geride bıraktık. Öyle güzel potansiyellerle dolu bir zamandı ki; inşallah hepimiz nasibimize düşen güzelliklere nail olabilmişizdir.

Enerji kapılarında büyük oranda bireysel olarak şifalanıyoruz. Gün dönümleri ve ekinokslarda bireysel ve insanlık olarak topluca hak edişi insanlık planında var ediyoruz. Birlik programını en harika şekilde enerjisel olarak deneyimlediğimiz zaman dilimi. Bize elini uzatmış kardeşimize elimizi ilahi olarak uzatmamız gerekiyorken, eğer bugün uzatamadıysak; o karanlık kuyulara düştüyse ve bizim ona sunacağımız ışık onun bu kuyudan çıkmasına vesile olacakken biz ışığımızı esirgediysek hepimiz daha az ışığı insanlık olarak deneyimleyeceğimiz altı aylık sürecimize giriyoruz. Bunun tersini yaptıysak da daha çok ışığı deneyimleyeceğimiz sürecin kapılarını açmış oluyoruz.

Özgür irademizle her neyi seçtiysek; hayırlara vesile olsun.

Bugün negatif tekamül yolunun bencillik programını deneyimleyerek günü geçirdinizse; 21 Haziran yaz gündönümüne kadar her gün bir başka insanın ya da canlının hayatını güzelleştirecek davranışlar yaparak pozitif tekamül yolunda hizmet etmeyi seçebilirsiniz. “Bu pozitif tekamül yolu ne ola ki?” diye sorusu olanlar, buraya tıklayarak kalbinizde çok daha geniş açılımı olacak hatırlatmayı okuyabilirsiniz.

Bugün hayatınızda çok fazla pozitif odakta oldunuzsa ve kalbiniz evet diyorsa yaz gündönümüne kadar daha da çok birlik bilincini deneyimlemek için aydınlık tekamül yoluna hizmet etmeyi seçebilirsiniz. “Aydınlık tekamül yolu ne ola ki?” diye sorusu olanlar da buraya tıklayarak derin bir okyanusa sizi ulaştıracak minnak su damlası yazısını okuyabilirsiniz.

Her neyi seçecekseniz, kalbinizin en çok heyecan duyacağı ferahlayacağınız ve kendinizi hazır hissettiğiniz tekamül yolunu seçin. Hazır olmadığımız yol ne kadar özünde ışıltılı olsa da sizin için eziyete dönüşebilir. Pozitif tekamül yolunun öğretilerini gerçekten hayatınıza uygulamaya başladıysanız, o zaman aydınlık tekamül yolu için hazırsınızdır. Pozitif tekamül yolunun öğretileri ile hemhal olamadıysanız, kendinizi kandırıp, “ben aydınlık tekamül yolunu seçtim” derseniz işte o zaman deneyimler sınava dönüşür. Bu sınavlar da sizi çok yorar. Aydınlığın ferahlatan gerçekliği sizin için sıkıntı olur.

Pozitif tekamül yolunun öğretileri ile hemhal olduğunuzdan emin olmak için şu konuya bakabilirsiniz; kişisel gelişim öğretileri ile size sunulan her şey senin olur, inancı ile bir şeyleri elde etme hırsından özgürleşip, ‘Beni Yaratan benim için en hayırlısını bilir, olacak olan ilahi zamanda olur’ inancını kalben hiç bir amanız olmadan kabul edebiliyorsanız o zaman aydınlık tekamül yoluna hazırsınızdır. O zaman aydınlık tekamül yolunun ferahlatan deneyimi yaşamınızda daha çok olur. Aydınlık tekamül yoluna geçtiğinizde daha fazla karanlık tekamül yolunu seçmiş insanla karşılaşma potansiyeliz çok daha yüksek olur. Bunun nedeni de birlik deneyiminde aydınlığın da karanlığın da var oluşun bir hikmeti olduğunu ve bu hikmeti anlamasanız da kabul etmeyi öğrenmeniz gerekir. Olana eyvallah yani ‘Hakk’la kabul ettik, Hakk’tandır’  açılımını bu yol katman katman öğretir.

Zihinsel düzeyde kelimelerim yetmediği için anlatamadığım ilahi gerçekliğin herkesin nasibinde olan enerjisel bilgisi de bu yazıya katman katman eklendi. Sadece gözlerinizle değil, bir kere de kalbinizle okuyun olur mu?

22.12.2021 (03:16)

 

Etiketler: